قانون بیت کوین خلاف قانون السالوادور

مخالفت با قانون بیت کوین السالوادور

یک حزب سیاسی در السالوادور شکایتی را مطرح کرده و ادعا می کند قانون جدید رئیس جمهور بوکل ، می تواند برای کشور خلاف قانون اساسی و مضر باشد.

اگر اثبات شود که قانون بیت کوین رئیس جمهور بوکل در دادگاه های این کشور مغایر قانون اساسی است ، می توان برنامه های کلان السالوادور برای ترویج پذیرش بیت کوین را به گردن آنها انداخت.

گروهی از شهروندان که با حزب سیاسی ، Farabundo Martí جبهه آزادی ملی (FMLN) متحد می شوند ، با طرح دعوی ادعا می کنند که برنامه تصویب بیت کوین رئیس جمهور بوکل ، خلاف قانون اساسی است.

قانونگذار FMLN ، جیمه گوارا ، همراه با شهروندانی شاکی از جمله  Óscar Artero که قانون بیت کوین این کشور را “فاقد قانونی بودن ، بنیادی بودن می داند ، رهبری این اقدام را بر عهده گرفت ، “با توجه به ترجمه تقریبی از رسانه محلی ال موندو.

گوارا اظهار داشت که این شکایت دادستانهای تازه منصوب شده در اتاق قانون اساسی دیوان عالی عدالت را مورد آزمایش قرار خواهد داد.

FMLN در انتخابات مقننه فوریه با نزدیک به ۷ درصد آرا در جایگاه سوم قرار گرفت ، در حالی که Bukele’s New Ideas با دو سوم آرا برتری برتر را کسب کرد. اتحاد ملی گرایان ناسیونالیست در رده دوم تقریباً ۸٪ را تأمین کرد.

انریکه آنایا ، وکیل سالوادوری ، اظهار داشت که کاخ ریاست جمهوری در مورد چگونگی اجرای قانون بیت کوین که در ۹ ژوئن تصویب شد ، صریح نیست و گمان می کند که نمایندگان مجلس حتی پرونده داخلی را نیز آغاز کرده اند.

گوارا اظهار داشت که “به طور گسترده شایعه شده است” قانون بیت کوین دستور جلسه رئیس جمهور بوکله و حزب ایده های جدید وی (ایده های نوآواس) را با هزینه منافع عمومی پیش می برد و  این دادخواست را “صرفاً نمایندگی مردم” توصیف کرد.

یک نظرسنجی از ۱۶۰۰ نفر که توسط اتاق بازرگانی و صنایع السالوادور بین ۱۱ تا ۱۵ ژوئن انجام شده است ، نشان می دهد که بیش از هشت نفر از ده سالوادوری با دریافت پرداخت و حقوق بیت کوین موافقت نمی کنند. در ۱۶ ژوئن ، رولاندو کاسترو ، وزیر کار و رفاه اجتماعی السالوادور ، گفت که این کشور هنوز آماده اتخاذ بیت کوین برای پرداخت حقوق نیست.

مرتبط: استیو هانکه هشدار می دهد که BTC می تواند باعث فروپاشی کامل اقتصاد السالوادور شود.

طرح تصویب بیت کوین قبلاً از بانک جهانی که با استناد به “کمبودهای زیست محیطی و شفافیت” مرتبط با دارایی دیجیتال ، از کمک به کشور که در انتقال آن امتناع ورزیده ، تجربه کرده است.

همانطور که گزارش شده است ، حتی اگر قانون بیت کوین به قوت خود باقی بماند ، به دلیل محدودیت های مقیاس بندی ، هنوز موانع زیادی برای پذیرش جریان اصلی توسط یک ملت وجود دارد.

در زمان نگارش این مقاله ، قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته ۷٪ افت داشته و با قیمت ۳۲۸۰۰ دلار معامله شده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ; ۲۹ خرداد

آنچه باعث سقوط بیت کوین و آنچه انتظار می رود