سقوط 300میلیارد دلاری بازار رمزنگاری

معاملات بیت کوین در کمترین حد ۳ سال اخیر

معاملات بیت کوین در حال نزول سریع است و بازار ارزهای رمزنگاری شده از اوج اخیر خود همچنان به کاهش ارزش ادامه می دهند.

بازار رمزنگاری جهانی منتهی به صبح سه شنبه ۲۰۰ میلیارد دلار ضرر کرد و به ۳۰۰ میلیارد دلار ضرر در هفته افزود. از زمان رسیدن بیت کوین (BTC) به اوج اخیر در آوریل ، و بعد از آن اوج آلتکوین در اوایل ماه مه ، روند کاهشی بازار جهانی را کاهش داد. به دنبال زیان ۱٫۱ تریلیون دلاری از آن زمان ، رشد سه ماهه قبلی به طور کامل در وسعت فضای رمزنگاری ریشه کن شده است.

رکود اخیر همچنین با کاهش قابل توجهی در تعداد معاملات جاری از طریق بلاکچین بیت کوین همزمان است. در تاریخ ۳۰ مه ، بر اساس داده های Bitinfocharts ، تعداد معاملات روزانه بیت کوین به ۱۷۵،۰۰۰ کاهش یافت – کمترین زمان تقریباً سه ساله که به سپتامبر ۲۰۱۸ باز می گردد.

تعداد معاملات بیت کوین در ژانویه ۲۰۲۱ به ۳۹۲،۰۰۰ رسید و تا ۱۵ آوریل – دو روز پس از اوج گرفتن سکه ، نسبتاً ثابت بود. از آن زمان به بعد ، هر دو در حال سقوط بوده و معاملات بیش از ۵۰٪ در ماه مه کاهش یافته است.

همین الگوی کلی با  اتریوم هم مشاهده شد ، جایی که معاملات روزانه از ۱٫۶ میلیون در ۱۱ مه (در همان روز اوج رسیدن قیمت ارز) به ۱ میلیون در ۶ ژوئن کاهش یافت یعنی  ۳۷٫۵ درصد کاهش.

تعداد معاملات روی زنجیره به زودی به دلیل استفاده اولی در شبکه Lightning  و استفاده دومی توسط تعداد زیادی از پروتکل های لایه ۲ ، تصویر کاملی از بیت کوین یا اتر را ایجاد نمی کند.

ارزش دلاری ارز های قفل شده در شبکه Lightning نیز از زمان رسیدن به بالاترین رقم ۷۶ میلیون دلار در ۱۴ آوریل ، به شدت کاهش یافت و تا زمان انتشار به ۴۷ میلیون دلار کاهش یافت.

اینکه آیا روند کاهشی کلی ادامه دارد ، یک حدس و گمان شدید برای تحلیل گران بازار است ، که هم پیش بینی های خوش بینانه و هم پیش بینی های بدبینانه برای مسیر آینده قیمت سکه BTC ارائه می دهند.

نظر ترامپ راجع به بیت کوین