منع مبادلات رمزنگاری چهار نوع توکن

ممانعت تایلند برای استفاده از NFT

صرافی های محلی اکنون تا 11 ژوئیه فرصت دارند قوانین خود را برای فهرست توکن به روز کنند تا با دستورالعمل های بورس اوراق بهادار مطابقت داشته باشند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تایلند دستورالعمل هایی را برای منع مبادلات رمزنگاری در این کشور در پشتیبانی از چهار نوع مختلف توکن در موارد خاص تصویب کرده است.

در اطلاعیه روز جمعه کمسیون بورس اوراق بهادار  تایلند ، نهاد نظارتی گفت که دبیرکل Ruenvadee Suwanmongkol دستورالعمل های مبادله رمزگذاری ، اطلاعیه ۱۸/۲۵۶۴ راجع به “قوانین ، شرایط و رویه های انجام تجارت دارایی های دیجیتال” را تصویب کرده است تا روز چهارشنبه اجرا می شود.

قوانین جدید مبادلات تایلندی را از استفاده از توکن های مبتنی بر الگوی رفتاری ، توکن های مبتنی بر فن ، توکن های غیر قابل استفاده (NFT) و توکن های صادرشده در بورس منع می کند.

منبع: کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند

برای توکن های صادر شده توسط صرافی ها ، کمسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) گفت که هر ارز رمزنگاری شده باید دقیقاً مطابق با توضیحات موجود در برگه های سفید مربوطه و همچنین هرگونه دستورالعمل موجود برای دارایی های دیجیتال باشد.

اگر صرافی ها نتوانند این شرایط را برآورده کنند ، نهاد نظارتی گفت که باید توکن را از لیست خارج کنند. طبق SEC ، صرافی های تایلند ۳۰ روز فرصت دارند تا قوانین خود را برای فهرست توکن ها به روز کنند تا با دستورالعمل های جدید مطابقت داشته باشند.

ظاهراً این تغییر سیاست روی توکن هایی از جمله (Dogecoin (DOGE، ارز رمزنگاری شده مبتنی بر جوک کوین یا میم کوین که قیمت آن از سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است ، و همچنین (Bitkub Coin (KUB ، توکن بورس رمزگذاری محلی به همین نام ، تأثیر می گذارد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند امسال تعدادی از دستورالعمل ها و بیانیه ها را برای بازرگانان و شرکت های رمزنگاری صادر کرده است که البته گاهی اوقات با واکنش شدید مردم روبرو می شود.

نهاد نظارتی حداقل ۱ میلیون بات – تقریباً ۳۲۰۰۰ دلار – حداقل درآمد سالانه برای سرمایه گذاری رمزنگاری در تایلند را پیشنهاد کرد و مقامات اشاره کرده اند که برای اثبات دانش خود ، باید سرمایه گذاران را در یک دوره آموزش تجارت ارزهای رمزپایه شرکت کنند یا یک آزمون را پشت سر بگذارند.

مرتبط: SEC تایلند مجبور شد قوانین پیشنهادی رمزنگاری را پس از واکنش عمومی ، روشن کند

کشور جنوب شرقی آسیا سالهاست که رابطه پیچیده ای با رمزنگاری دارد. در ماه فوریه ، هیئت گردشگری تایلند بر هدف قرار دادن دارندگان رمزنگاری ژاپنی متمرکز شد ، ظاهراً در تلاش برای احیای مجدد صنعت در طی همه گیر شدن بیماری است (بسیاری از ملیت ها قادر به ورود به کشور نیستند بدون اینکه قرنطینه شوند).

با این حال ، دولت همچنین پیشنهادات دقیق تری را در مورد نیاز مشتری خود ارائه داده است در این کشور نیاز به مبادلات برای اسکن فیزیکی تراشه های جاسازی شده در کارت های شناسایی شهروندان تایلند دارد.

NFT افق های روشن برای هنرمندان

قانونمند کردن DeFi در تایلند