استخراج بیت کوین، عملیاتی پر خطر در چین !

ممنوعیت حساب های رمزنگاری توسط غول شبکه های اجتماعی چینی

یک کارشناس دولتی گفت که دولت نسخه چینی ایلان ماسک را نمی خواهد.

گزارش شده است که سرکوب ارزهای رمزپایه چین در شبکه های اجتماعی گسترش یافته است.

Weibo ، سرویس میکروبلاگینگ توییتر مانند چین با بیش از ۵۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه ، گزارش شده است که چندین سازنده محبوب (Bitcoin(BTC و محتوای رمزنگاری شده را در این سیستم عامل به حالت تعلیق درآورده است.

طبق گزارش های محلی ، حداقل دوازده تا از حساب های تأثیرگذار در رمزنگاری در Weibo قادر به استفاده از حساب های خود در شنبه شب نبوده اند. Weibo  با پیامی که: حسابهای ممنوع شده دستورالعملهای Weibo و “قوانین و مقررات مربوطه” را نقض کرده است ، به کاربراران ارسال کرد.

یک کاربر Weibo با نام مستعار Woman Dr. bitcoin mini ، که دید حساب وی روز شنبه مسدود شده است ، اقدام Weibo را قیامت تأثیرگذار در رمزگذاری روز نامید.

استاد کمکی دانشکده حقوق NYU و مدیر عامل سابق شرکت سرمایه گذاری چین ، وینستون ما گفت ، “دولت چین به صراحت می گوید که هیچ نسخه چینی از Elon Musk نمی تواند در بازار رمزنگاری چین وجود داشته باشد.”

این دانشگاه به نفوذ بحث برانگیز ایلان ماسک در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده در شبکه های اجتماعی کنایه داشت.

بر اساس گزارش ها ، همچنین انتظار می رود دادگاه عالی چین به زودی تفسیر قضایی را منتشر کند که ممکن است تجارت و تجارت معاملات رمزنگاری را با دادگاه کیفری چین پیوند دهد.

موضع منفی دولت در مورد رمزنگاری در تمام بخشهای صنعت در چین انعکاس یافته است. پس از آغاز تحقیقات مقامات پکن در مورد مصرف انرژی در مراکز داده استخراج رمزنگاری در ماه آوریل ، استخراج بیت کوین به یک عملیات پر خطر در این کشور تبدیل شد. معدنچیان بزرگ از آن زمان اعلام کرده اند که به فعالیت خود در این کشور پایان می دهند.

هفته گذشته ، تنظیم کنندگان مالی در استان هاینان چین به شهروندان در مورد کمپین های غیرقانونی جمع آوری کمک مالی که از ارز دیجیتال یا بلاکچین به عنوان ماده تبلیغاتی استفاده می کنند ، هشدار دادند و اظهار داشتند که فعالیت های غیر مجاز صدور و تأمین مالی ممنوع است.

 

افت بیت کوین در پی برخورد چین با دارندگان رمزارز