عدم موافقت با ارز های دیجیتال

منع ارز دیجیتال توسط دولت مکزیک

سرآمدان ارگانهای کنترل کننده در دولت مکزیک عدم موافقت خود را با ارزهای دیجیتال رسما اعلام کردند

سرآمدان ارگانهای کنترل کننده در دولت مکزیک  عدم موافقت خود را با ارزهای دیجیتال  رسما اعلام کردند و ابراز کردند این سرمایه ها  هنوز به عنوان پول قانونی  نمیتواند در این کشور محسوب شود.

مسولان وزارت دارایی، بانک مرکزی و کمیسیون بورس کشور مکزیک در اعلامه ای مشترک به خطرات ناشی از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین، اتریوم و ریپل اشاره و تأکید کردند .

صرافی و ارگانهای مالی فعال در این کشور «اجازه انجام اقدامات در رابطه با ارزهای دیجیتال و ارائه آنها را به عموم شهروندان ندارند.» به نظر می‌رسد این بیانیه در جواب به گفته های  اخیر ریکاردو سالیناس پلیئگو  سومین فرد ثروتمند در مکزیک صورت گرفته شده است.

پلیئگو در پیام خود نوشته بود بانکش (بانکو آزتکا ) در حال بررسی شرایط برای قبول بیت کوین است.

با این حال ، آرتورو هررا ، وزیر دارایی این کشور بیان کرد که سیستم های مالی در مکزیک از استفاده از ارزهای دیجیتال منع شده اند ، سیاستی که بعید به نظر می رسد در آینده نزدیک تغییر کند.

مقامات  نهادهای نظارتی افزودند که آنها تکامل ارز دیجیتال و همچنین کاربردهای بالقوه فناوری زیربنایی آن را بررسی و دنبال خواهند کرد ، اما هنوز دارایی های دیجیتال را به عنوان  یک سرمایه ناپایدار ، سوداگرانه و یک وسیله مبادله کمتر موثر نسبت به پول ملی معرفی می کنند.

در حالی که مکزیک موضعی ضد ارزهای دیجیتال را به ظاهر قوی اتخاذ و دنبال می کند ، همسایگان این کشور با ترویج رمزنگاری به عنوان ارز معتبر و تشویق مشاغل به پذیرش بیت کوین عکس این عمل را انجام داده اند.

در اوایل این ماه ، السالوادور قانونی را تصویب کرد که اعلام کرد بیت کوین به عنوان دادخواست قانونی پذیرفته می شود ، در حالی که کارلوس رجالا ، نماینده کنگره پاراگوئه گفت که او در ۱۴ ژوئیه لایحه مشابهی را در پارلمان ملی کشورش معرفی می کند.

اگرچه حداقل دو قانونگذار در مکزیک پیشنهاد یک چارچوب قانونی برای رمزنگاری را به دنبال اقدام السالوادور اعلام کردند ، اعلامیه تنظیم کنندگان مالی در روز دوشنبه نشان می دهد برخی مقامات هنوز در مورد ایده  قبول ارزهای دیجیتال مردد هستند.

سال گذشته ، رئیس واحد اطلاعات مالی وزارت دارایی مکزیک گزارش داد که مجرمان استفاده خود را از رمزنگاری برای پولشویی وجوه افزایش داده اند و گفته است که اجرای قانون این کشور فاقد منابع لازم برای مقابله با پولشویی در هنگام ورود رمزنگاری است.

اولین بانک دوستدار بیت کوین مکزیک