جریمه توسط SEC

موافقت صرافی Poloniex با جریمه ۱۰ میلیون دلاری

در پی فروش اوراق بهادار غیر قانونی صرافی Poloniex به کاربران اتفاق افتاد.

جریمه ۱۰ میلیون دلاری صرافی Poloniex توسط SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اعلام کرده است که صرافی Poloniex با پرداخت بیش از ۱۰ میلیون دلار برای تسویه هزینه های استفاده از دارایی دیجیتال ثبت نشده آنلاین موافقت کرده است.

این جریمه همچنین با صرافی Poloniex در ارتباط است و بستر معاملاتی را فراهم می کند که خرید و فروش اوراق بهادار دارایی های دیجیتال را تسهیل می کند.

SEC قبلا کشف کرده بود که از ژوئیه ۲۰۱۷ تا نوامبر ۲۰۱۹ ، هنگامی که Poloniex با استفاده از پلتفرم خود فروش دارد ، صرافی Poloniex یک پلت فرم تجاری مبتنی بر وب را اداره می کند که خرید و فروش دارایی های دیجیتال ، از جمله دارایی های دیجیتالی که قرارداد سرمایه گذاری بودند که نشان می دهد اوراق بهادار غیر از دارایی را تسهیل می کرد.

در یک دستورالعمل ، تنظیم کننده ها معتقد بودند که پلت فرم معاملاتی Poloniex با معیارهای “صرافی” مطابق قوانین اوراق بهادار مطابقت دارد.

SEC گفت که این امر به این دلیل است که پلت فرم معاملاتی وسایل غیر اختیاری را برای تعامل و اجرای سفارشات تجاری از طریق استفاده ترکیبی از وب سایت Poloniex ، دفترچه سفارشات و موتور معاملاتی Poloniex فراهم کرده است.

تخلفات صرافی Poloniex

با این حال ، Poloniex به عنوان بورس اوراق بهادار ملی ثبت نام نکرد و در هر زمان فعالیت کرد که بر اساس معافیت از ثبت نام ، نقض بند ۵ قانون مبادله بود.

همچنین ، کارکنان Poloniex در داخل اظهار کردند که آنها می خواهند Poloniex در معامله دارایی های دیجیتالی جدید در پلتفرم معاملاتی Poloniex ، از جمله دارایی های دیجیتالی که ممکن است تحت آزمون Howey به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شوند ، در تلاش برای افزایش سهم بازار ، “تهاجمی” باشد.

علاوه بر این ، صرافی تعیین کرد که همچنان به کاربران پلت فرم معاملاتی Poloniex این امکان را می دهد تا دارایی های دیجیتالی خود را مبادله کنند که با توجه به پاداش های تجاری که Poloniex ارائه می دهد ، “ریسک متوسط” محسوب می شود.

پولونیکس هزینه خودخواهی را پرداخت می کند

کریستینا لیتمن ، رئیس واحد سایبری بخش اجرای SEC ، گفت که پولونیکس با درنظرگرفتن اوراق بهادار دارایی دیجیتال در مبادله ثبت نشده خود ، سود بیشتری را نسبت به رعایت قوانین فدرال اوراق بهادار انتخاب کرده است.

وی خاطرنشان کرد که این صرافی سعی کرد رژیم نظارتی SEC را دور بزند ، که در هر بازار برای گرد هم آوردن خریداران و فروشندگان اوراق بهادار صرف نظر از فناوری کاربردی اعمال می شود.

پولونیکس بدون پذیرفتن یا نفی یافته های SEC ، با ورود دستور توقف موافقت و موافقت کرد که مبلغ ۸،۴۸۴،۳۱۳ دلار ، سود پیش داوری ۴۰۳،۹۹۵ دلار و جریمه مدنی ۱٫۵ میلیون دلار در مجموع ۱۰،۳۸۸،۳۰۹ دلار بپردازد.