SEC : کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

موافقت SEC با راه اندازی ETF بیت کوین

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ETF های آتی بیت کوین را برای اولین بار در روز جمعه پس از ملاقات پنج کمیسیون تنظیم کننده در مورد این موضوع ، موافقت کرد.

SEC(کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا) با تأیید ETF بیت کوین ، رمزنگاری را برای پایگاه گسترده سرمایه گذاران باز می کند.

شرکت ProShares قرار است هفته آینده معاملات ETF بیت کوین خود را آغاز کند.

پس از سالها آزمایش و خطا توسط حامیان صندوق سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال سرانجام با تأیید ضمنی ایالات متحده از صندوق قابل مبادله بیت کوین به روی توده مردم باز می شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ETF های آتی بیت کوین را برای اولین بار در روز جمعه پس از ملاقات پنج کمیسیون تنظیم کننده در مورد این موضوع ، موافقت کرد. ProShares ، که تابستان گذشته برای ETF Bitcoin Strategy ثبت نام کرد ، ممکن است اولین شرکتی باشد که هفته آینده کار خود رو برای فروش ETF بیت کوین شروع کند.

این شرکت در ۱۵ اکتبر یک دفترچه اصلاحی پس از اعمال اثر را تنظیم کرد و اظهار داشت که پرونده آن در روز دوشنبه ۱۸ اکتبر آغاز می شود ، اگرچه ممکن است تجارت این صندوق بلافاصله آغاز نشود.

طرفداران بیت کوین ETF معتقدند که این محصول برای سرمایه گذاران جایگزین مقرون به صرفه ای برای دارایی دیجیتال ، برای افراد علاقه مند به بیت کوین بیشتر از ارز رمزنگاری شده در دسترس خواهد بود. با این حال ، اولین محصول به جای قیمت مستقیم بیت کوین ، آینده بیت کوین را ردیابی می کند. گری جنسلر ، رئیس SEC اظهار داشت که معتقد است محصولات مبتنی بر آتی ممکن است با توجه به قوانینی که بر اساس آن عمل می کنند ، از سرمایه گذاران حمایت بیشتری کنند.

SEC ، در گذشته ، صریحاً برنامه های کاربردی بیت کوین ETF را رد کرده است ، اما نیازی به تأیید رسمی آن ندارد. بر اساس قوانین فدرال ، SEC فقط می تواند به یک برنامه اجازه دهد تا به صورت رسمی اعلام شود.

ناتی گراچی ، رئیس ETFStore به CoinDesk گفت که این فرم “گامی رو به جلو” برای دارایی های دیجیتالی و ارتباط آنها با بخش مالی سنتی تر است. وی تأیید کرد که ارائه یک اصلاحیه پس از تصویب ، تأیید ضمنی SEC است.

او در ایمیلی گفت: “دیدن نشانه ای از تشویق جنسلر برای رئیس SEC برای سرمایه گذاران اصلی در آینده ارزهای دیجیتال دلگرم کننده است.” “در دسترس بودن ETF بیت کوین اکنون سرمایه گذاران بیشتری را زیر پوشش رمزنگاری قرار می دهد و آموزش بیشتری را در سراسر دنیا تسهیل می کند.”

جیمز سیفارت ، تحلیلگر Bloomberg Intelligence ، نیز به CoinDesk تأیید کرد که تشکیل پرونده نشانه راه اندازی صندوق است.او همچنین پیش بینی می کند که راه اندازی ETF مبتنی بر آینده به عنوان پلی برای راه اندازی نهایی ETF مبتنی بر بازار عمل کند.

او گفت: “به نظر می رسد SEC به هر دلیلی آن زبان را دوست نداشت.” “اما آنها از دستورالعمل های استاندارد پیروی می کنند و اجازه می دهند ابتدا فایل را برای اولین بار راه اندازی کند. بنابراین ما به دقت پیگیری خواهیم کرد که چه مزیتی برای اولین بار در اینجا وجود دارد. ”

زمان زیادی در راه است

شرکت کنندگان در صنعت رمز ارز به مدت طولانی به دنبال راه اندازی بیت کوین ETF بوده اند ، تاایلر و کامرون وینکلوس بنیانگذاران Gemini برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ به دنبال ETF بودند. SEC هر برنامه قبلی را تا به امروز رد کرده است و هنوز به بیش از ۳۰ برنامه کاربردی فعلی توجه نکرده است.

به احتمال زیاد SEC فقط اجازه می دهد ETF های آتی امسال راه اندازی شوند. نظرات جنسلر در حمایت از ETF آتی نشان می دهد که وی اجازه نمی دهد ETF بازار محلی در آینده نزدیک راه اندازی شود.