SEC به عنوان یک تنظیم کننده

ناکامی دستور کار نظارتی SEC در مورد ارزهای دیجیتال

دو عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار : دستور کار از طریق سکوت در مورد رمزارزها نشان می‌دهد که بازار می‌تواند منتظر سؤالات مداوم در مورد اعمال قوانین اوراق بهادار ما در زمینه افزایش علاقه سرمایه‌گذاران باشد.

ناکامی دستور کار نظارتی SEC در مورد ارزهای دیجیتال

هستر پیرس، کمیسیونر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده که بسیاری در این فضا با نام مادر رمزنگاری شناخته می‌شوند، از دستور کار نهاد نظارتی به دلیل عدم توضیح در مورد دارایی‌های دیجیتال عقب‌نشینی می‌کند.

در بیانیه مشترک روز دوشنبه، پیرس و الاد رویزمن، کمیسر کمیسیون بورس و اوراق بهادار، گفتند که از شکست دستور کار نظارتی گری جنسلر، رئیس هیئت مدیره، که شامل مواردی با هدف کمک به شرکت ها برای افزایش سرمایه، حمایت بیشتر از سرمایه گذاران، لغو قوانین اخیر تصویب شده توسط کمیسیون و ارائه آن ها “ناامید” هستند.

توضیح در مورد کریپتو به گفته این دو تنظیم کننده، موضع نامشخص جنسلر در مورد دارایی های دیجیتال ممکن است مشکلاتی را برای شرکت هایی ایجاد کند که به دنبال فعالیت در این فضا هستند.

“به جای انجام وظیفه دشوار تدوین قوانین برای اجازه دادن به سرمایه گذاران و نهادهای تحت نظارت برای تعامل با دارایی های دیجیتال، از جمله اوراق بهادار دارایی دیجیتال، دستور کار – از طریق سکوت در مورد رمزارز – سیگنال هایی را نشان می دهد که بازار می تواند منتظر سوالات مداوم در مورد کاربرد ما باشد. پیرس و رویزمن می‌گویند که قوانین اوراق بهادار به این حوزه افزایش می‌یابد. چنین سکوتی باعث جسارت کلاهبرداران می شود و مانع از شرکت کنندگان وظیفه شناسی می شود که می خواهند از قانون پیروی کنند.»

آخرین دستور کار نظارتی نشان می دهد که SEC در ماه های آینده مشغول خواهد بود، اما روی چیزهای درست کار نخواهد کرد: https://t.co/QPQGKN91gL

– Hester Peirce (@HesterPeirce) 13 دسامبر ۲۰۲۱

این زوج اضافه کردند که چارچوب قانونی پیشنهادی اصلاحات مربوط به مسیرهای حسابرسی اطلاعات پیرامون معاملات – احتمالاً شامل رمزارزها – و افراد پشت تراکنش‌ها را به تعویق می‌اندازد. به گفته پیرس و رویزمن، به تعویق انداختن اقدام در مورد این حمایت ها “داده های سرمایه گذاران را آسیب پذیر می کند.”

مرتبط:DeFi به دلیل شفافیت بهتر از بانک ها خودنمایی میکند

جنسلر که از آوریل به عنوان رئیس SEC خدمت کرده است، بیانیه‌های عمومی متعددی را بیان کرده و به شرکت‌های رمزنگاری توصیه کرده است که در مورد هر گونه نگرانی در مورد پروژه‌های رمزی که ممکن است به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط باشند، «بیایند و صحبت کنند». کوین تلگراف در ماه آگوست گزارش داد که Gensler امیدوار است تغییراتی در سیاست های مربوط به رمزارزها در مورد ارائه توکن، امور مالی غیرمتمرکز، استیبل کوین ها، نگهبانی، صندوق های قابل معامله در مبادلات و پلتفرم های وام ایجاد کند.

SEC به عنوان یک تنظیم کننده اصلی برای محصولات مالی در ایالات متحده، توسط بسیاری از افراد به دلیل ممانعت از راه اندازی صندوق های قابل معامله در بورس یا ETFهایی مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده سرزنش شده است. اگرچه رگولاتور اخیراً ETFهایی را با قراردادهای آتی بیت کوین (BTC) از طرف مدیران سرمایه گذاری ProShares و Valkyrie تأیید کرده است، اما هنوز برای یک ETF ارز دیجیتال دیگر چراغ سبز نشان نداده است.