هند و دارایی های رمزارز

نایلکانی: رمزارز در سطح طلا ، املاک و مستغلات

ناندان نایلکانی ، از بزرگان سرمایه دار در فناوری هند ، معتقد است که این کشور باید به دنبال جذب سرمایه از صنعت دارایی رمزنگاری 1/7 تریلیون دلار باشد.

ناندان نایلکانی ، از بزرگان با نفوذ و همچنین سرمایه دار در فناوری هند ، از قانونگذاران محلی خواسته است تا به شهروندان اجازه دهند در مورد دارایی های رمزنگاری حدس بزنند.

بنیانگذار و رئیس صندوق Infosys آقای نایلکانی : رمزارز در سطح طلا ، املاک و مستغلات، که یک شرکت چند ملیتی فناوری اطلاعات هندی است ، از نهادهای نظارتی خواسته است که دارایی های دیجیتال را بپذیرند و در زمینه سازگاری این فناوری ، اطلاعات لازم را کسب کنند.

نایلکانی در گفتگو با فایننشال تایمز ، هشدار داد که مقررات منع کننده می تواند فرصت های قابل توجهی را برای هند از بین ببرد ، و اظهار داشت که با رویکردن آسان تر ، این کشور به بازار ۱٫۷ تریلیون دلار دارایی دیجیتال وارد می کند  و به “افراد با دارایی رمزپایه” اجازه می دهد ثروت خود را در اقتصاد هند بگذارند.

با این حال ، نایلکانی بازار رمزنگاری بدون محدودیت برای هند صعودی نیست ، زیرا ادعا می کند ارزهای رمزپایه بسیار بی ثبات و پر انرژی هستند و نمی توانند به عنوان وسیله پرداخت استفاده کنند. در عوض ، وی معتقد است که زیرساخت رابط بانک پرداخت یکپارچه Reserve Bank of India زیرساخت های برتر را برای پرداخت های در زمان واقعی ارائه می دهد.

در عوض ،نایلکانی با نفوذ در فناوری توصیه کرد که هند برای دسترسی به دارایی های رمزنگاری شده برای حدس و گمان و به عنوان ذخیره ارزش ، اجازه دهد:

“دقیقاً مانند اینکه برخی از دارایی های خود را در طلا یا املاک و مستغلات دارید ، می توانید برخی از دارایی های خود را نیز در رمزنگاری داشته باشید. من فکر می کنم نقشی برای رمزنگاری به عنوان یک مقدار ذخیره شده وجود دارد اما مطمئناً به معنای معامله ای نیست. “

ناندان نایلکانی مدت ها در کنار مقامات هندی برای کمک به تدوین سیاست های مربوط به فن آوری های دیجیتال ، از جمله برنامه هویت بیومتریک Aadhaar که در سال ۲۰۰۹ آغاز شد ، کار کرد. در سال ۲۰۱۹ ، رئیس کمیته بانک مرکزی در مورد پرداخت دیجیتال بود.

با بخش فناوری عظیم هند و جمعیت غیربانکی ، این کشور می تواند یک مرکز جهانی برای تصویب دارایی های رمزنگاری باشد ، اما وضعیت نظارتی همچنان با نامشخص بودن سیگنال های سیاستگذاران و بانک مرکزی مشخص نیست.

در ۱۹ مه ، Cointelegraph گزارش داد که تنظیم یک پنل نظارتی جدید اختصاص داده شده به دارایی های دیجیتال می تواند زمینه را برای وضوح بیشتر در مورد وضعیت هموار کند.

قرار بود اسکناس ارز رمزنگاری شده و مقررات ارز دیجیتال رسمی ۲۰۲۱ در ماه مارس در پارلمان مطرح شود اما به دلایلی که علنی نشده بود ، به تعویق افتاد.

RBI (بازرسی مبتنی بر ریسک) تمام بانک ها را از اجازه تجارت به مشتریان در دارایی های رمزنگاری شده در سال ۲۰۱۸ منع کرده بود ، با این حال ، این امر توسط دادگاه عالی در فوریه ۲۰۲۰ لغو شد که منجر به امیدهای جدید شد.

با این حال ، بسیاری از صنایع با وجود شتاب گسترده در مبادلات رمزنگاری و تقاضای پایدار خرده فروشی در ماه های اخیر ، هنوز در یک منطقه خاکستری فعالیت می کنند.

بانک DBS در سنگاپور “رمز امنیت اوراق قرضه دیجیتال”

ایجاد واحد رمزنگاری در ایرلند توسط قدیمی ترین بانک آمریکا !