اثبات سهام با انرژی کمتر

نسخه جدید اتریوم توسط ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم ، در یک کنفرانس در هنگ کنگ درباره موانع موجود در نقشه راه نسخه جدید اتریوم Eth2 اظهار نظر کرد.

ویتالیک بوترین Vitalik Buterin ، بنیانگذار اتریوم ، در یک کنفرانس در هنگ کنگ درباره موانع موجود در نقشه راه Eth2 اظهار نظر کرده است.

ویتالیک بوترین که در بخش Virtual Fintech Forum در  جشنواره StartmeupHK 2021 تا حدی به زبان ماندارین صحبت کرد ، گفت که فناوری مسئله اصلی بزرگترین شبکه قرارداد هوشمند جهان نیست.

وی اعتراف کرد که ساخت اتریوم زمان بسیار بیشتری از آنچه پیش بینی کرده بود می برد با تخمین ساخت اولیه بلاکچین Eth1 ازحدود سه ماه تبدیل به هجده ماه در واقعیت شد. نسخه ارتقا یافته مدت زمان بیشتری طول می کشد.

“ما فکر کردیم که انجام اثبات سهام یک سال طول می کشد ، اما در واقع شش سال طول می کشد.”

ویتالیک بوترین افزود که در ۵ سالی که اتریوم طول کشید تا به جایی که امروز است ، برسد درگیری های زیادی بین تیم ها رخ داده است. وی گفت: “یکی از بزرگترین مشکلاتی که در رابطه با پروژه پیدا کرده است ، مشکلات فنی نیست بلکه مشکلات مربوط به مردم است.”

این نظرات در یک گفتگو در کنار آتش با Jehan Chu ، بنیانگذار و شریک مدیر شرکت سرمایه گذاری و تجارت بلاکچین مستقر در هنگ کنگ ، شرکت Kenetic صورت گرفت.

ویتالیک بوترین اظهار داشت که Eth2 قادر به نوعی مقیاس پذیری خواهد بود که برای برنامه های سازمانی در مقیاس بزرگ است .با این حال ، طبق آخرین برآورد نقشه راه ، احتمالاً تا اواخر سال ۲۰۲۲ رخ نخواهد داد.

طبق نقشه راه Eth2 ، طبق اسناد رسمی که می گوید: دو زنجیره در اواخر سال ۲۰۲۱ یا اوایل سال ۲۰۲۲ ادغام می شوند:

“در ابتدا ، برنامه این بود که قبل از ادغام  زنجیرهای خرد شده -برای مقیاس پذیری-کار شود . با این حال ، با رونق لایه دو ، اولویت از تغییر مبنای اثبات کار به اثبات سهام از طریق ادغام رسید. “

ویتالیک بوترین گفت: نسخه فعلی اتریوم تا حد زیادی قربانی موفقیت خود شده است ، زیرا تقاضا باعث افزایش هزینه های شبکه به سطح بالایی می شود و باعث می شود اکثر معاملات از نظر اقتصادی برای کاربر متوسط غیرقابل تحمل باشد.

ویتالیک بوترین در مورد موضوع Eth2 ،  گفت که آنها کمتر از moniker استفاده می کنند ، زیرا تیم می خواست تأکید کند که “این کار بیرون ریختن سیستم عامل اتریوم و ایجاد یک سیستم کاملا جدید نیست. این بیشتر یک نوع تغییرات است. ”

ارتقا به اثبات سهام تبدیل شده است حتی ضروری تر!اخیراً حتی با تمام منفی ها و FUD مربوط به بیت کوین و مصرف برق آن ، فوری شده است.

طبق گفته Digiconomist ، بلاکچین اثبات کار اتریوم ، معادل انرژی هنگ کنگ را مصرف می کند. در مقایسه ، شبکه جدید اثبات سهام حدود ۹۹٫۹۵٪ انرژی کمتری مصرف خواهد کرد.

رکورد اتریوم در دارایی تحت مدیریت سرمایه گذاران

نقد ویتالیک از طرح ایلان ماسک