در جلسه سنا آمریکا

نظرات متفاوتی در مورد رویکرد استیبل کوین ها

هر شاهدی که در مقابل کمیته ظاهر شد، به نظر می رسید که فریاد تظاهرات خود را برای ایالات متحده داشت. قانونگذاران، از درخواست برای انطباق بیشتر با KYC / AML تا "اجتناب از سیاست هایی که رشد استیبل کوین ها را تشویق می کنند."

نظرات متفاوتی در مورد رویکرد استیبل کوین ها

کمیته امور بانکی، مسکن و شهرسازی سنا از چندین شاهد متخصص با آگاهی از استیبل کوین ها شنید که از قانونگذاران خواستند یک چارچوب نظارتی واضح ایجاد کنند، اما به نظر نمی رسد در مورد اینکه خطوط تعیین می شود به توافق برسند.

در جلسه سه‌شنبه‌ای با موضوع «Stablecoins: چگونه کار می‌کنند، چگونه استفاده می‌شوند و چه خطراتی دارند؟» هیلاری آلن، استاد کالج حقوق دانشگاه واشنگتن، الکسیس گلدشتاین، مدیر سیاست مالی در بازار باز، جی ماساری، شریک دیویس پولک و واردول، و دانته دیسپارت، مدیر ارشد استراتژی و رئیس سیاست جهانی در Circle، خطاب به سناتورهای آمریکا در مورد برخی از خطراتی که استیبل کوین ها ممکن است برای ایالات متحده ایجاد کنند،سیستم مالی و اینکه چگونه قانونگذاران می توانند با تنظیم فضا کنار بیایند می پردازند.

شهادت کتبی گلدشتاین شامل نظرات او بود مبنی بر اینکه پروژه‌های مالی غیرمتمرکز یا DeFi «عمدتاً مطابق با بررسی‌های «مشتری خود را بشناسید»، مبارزه با پول‌شویی، مقابله با تأمین مالی تروریسم و ​​ایالات متحده فعلی و تحریم ها «تطابق ندارد». او گفت که از آنجایی که «عملاً هیچگونه چک KYC / AML در برنامه‌های DeFi وجود ندارد»، از استیبل کوین‌هایی مانند Pax Dollar (USDP) می‌توان برای تبدیل پرداخت‌های باج‌افزار از یک ارز دیجیتال به ارز دیجیتال دیگر استفاده کرد.

شاهدان نظرات متفاوتی در مورد رویکرد به استیبل کوین ها در جلسه سنا آمریکا ارائه می دهند

الکسیس گلدشتاین روز سه شنبه در کمیته بانکداری سنا سخنرانی کرد

مساری افزود که ایالات متحده قانونگذاران می توانند به جای اینکه به طور بالقوه آنها را ملزم به داشتن موسسات سپرده گذاری بیمه شده مانند بانک ها کنند، فعال کردن صادرکنندگان استیبل کوین را تحت یک منشور فدرال در نظر بگیرند.

به گفته ماساری، داشتن یک صادرکننده استیبل کوین که به طور مشابه با بانک بیمه شده FDIC تنظیم می شود، “غیرقابل اجرا” و “غیر ضروری” است. او گفت که شرکت‌ها در حال حاضر می‌توانند ریسک ذخایر استیبل کوین خود را به عنوان «دارایی‌های نقدی کوتاه‌مدت» محدود کنند و نیاز دارند که ارزش بازار این ذخایر کمتر از ارزش اسمی استیبل‌کوین‌های موجود نباشد.

ماساری گفت: «یک منشور فدرال جدید و به خوبی طراحی شده می‌تواند یک مدل کسب‌وکار مبتنی بر صدور استیبل کوین‌هایی را که به طور کامل توسط دارایی‌های نقدی و کوتاه‌مدت پشتیبانی می‌شوند و ارائه خدمات پرداخت مرتبط را در خود جای دهد.»  می‌تواند الزاماتی را برای ترکیب دارایی‌های ذخیره تحمیل کند، در حالی که نسبت‌های اهرمی یا الزامات سرمایه مبتنی بر ریسک و سایر الزامات را با ماهیت مدل کسب‌وکار تنظیم می‌کند. و می‌تواند مسئله استیبل کوین را از درگیر شدن در فعالیت‌های پرخطرتر محدود کند تا سایر ادعاها در مورد دارایی‌های ذخیره را به حداقل برساند.

در مقابل، Disparte – تنها شاهدی که مستقیماً با یک صادرکننده استیبل کوین ارتباط مستقیم داشت – از بخشی از شهادت کتبی خود برای برجسته کردن موارد استفاده در مورد دارایی های دیجیتال، از جمله توانمندسازی زنان و کارآفرینان اقلیت و ارائه کمک استفاده کرد. در حالی که او اشاره کرد که تغییر در رویکرد مقررات ممکن است برای استیبل کوین‌ها ضروری باشد، اولویت قانون‌گذاران باید «هیچ آسیبی نرسانند» و تشویق به نوآوری باشد.

من استدلال می‌کنم که ما در حال برنده شدن در رقابت [ارز دیجیتال] به دلیل مجموع فعالیت‌های بازار آزاد در داخل ایالات متحده هستیم. Disparte گفت: محیط نظارتی با ارزهای دیجیتال و خدمات مالی مبتنی بر بلاک چین. مجموع این فعالیت ها در حال پیشروی در سطح وسیع برای رقابت اقتصادی و منافع امنیت ملی ایالات متحده است.

سناتور الیزابت وارن می‌گوید: «دی‌فای خطرناک‌ترین بخش دنیای ارزهای دیجیتال است».

هر شاهدی که در مقابل کمیته حاضر شد چندان خوشبین به نظر نمی رسید. آلن گفت که استیبل کوین ها می توانند یک “تهدید واقعی برای ثبات مالی” در ایالات متحده باشند. به نظر او، طبقه دارایی می تواند در نهایت به حدی رشد کند که بتواند به اندازه کافی جابجا شود. دلار برای محدود کردن توانایی فدرال رزرو در واکنش به تورم عمل می کند.

آلن گفت: “موسسات بخش خصوصی – که هیچ وظیفه ای برای خدمت به منافع عمومی ندارند – کنترل عرضه پول را غصب کرده و توانایی بانک های مرکزی برای مهار تورم یا مقابله با کاهش تورم را تضعیف می کنند.” این دلیل دیگری برای اجتناب از سیاست هایی است که رشد استیبل کوین ها را تشویق می کند.