کاهش نایرا در مقابل ارزهای دیجیتال

نگرانی نیجریه از معاملات بیت کوین

از سال 2020 معاملات بیت کوین در نیجریه 400 درصد افزایش یافته است.

نگرانی نیجریه از معاملات بیت کوین

با توجه به مبادله رمزنگاری Bitcoin Paxful ، جمهوری فدرال نیجریه دومین کشوری است که بیشترین تراکنش های تجاری بیت کوین را دارد. ایالات متحده در معاملات رمزنگاری رتبه اول را دارد. اما نیجریه با ۲٫۴ میلیارد دلار در سه ماهه دوم به نقطه عطفی دست یافته است.

معاملات رمزنگاری در نیجریه از آمار فراتر می رود. عوامل دیگری مانند محدودیت های سیاسی ، تورم و کنترل دارایی ها به نفع بازار ارزهای رمزنگاری شده در این کشور بوده است. تا ماه فوریه ، مقامات ملی از پذیرش تراکنش های رمزنگاری شده توسط بانک های تحت نظارت جلوگیری کردند.

در آخرین روزهای ماه جولای ، دولت پروژه جدیدی را برای ایجاد رمزنگاری متمرکز خود در نظر گرفت. با این حال ، این طرح نظارتی تاکنون ناموفق بوده است.

رونق معاملات بیت کوین در نیجریه

نگرانی نیجریه از معاملات بیت کوین

اگرچه مقامات نیجریه سعی کرده اند از معاملات بیت کوین جلوگیری کنند ، اما آنها نیز ناخواسته باعث محبوبیت بیشتر آن شده اند. نیجریه به عنوان مثال برای همه تنظیم کننده های ارزهای رمزنگاری شده در جهان به دنبال محدود کردن معاملات است. با این حال ، ریشی ساناک ، صدراعظم بریتانیای کبیر ، سعی کرده است یک رمزنگاری متمرکز با نام “Britcoin” ایجاد کند.

سازمان های نظارتی در اتحادیه اروپا پروژه هایی را مشخص کرده اند تا بتوان معاملات رمزنگاری را ردیابی کرد. انگیزه این اقدامات در برابر ارزهای دیجیتال افزایش پولشویی با این ارزهای مجازی است. چین برای چند ماه از استخراج ارزهای رمزنگاری شده جلوگیری کرده است.

با این حال ، همه این محدودیت ها در نیجریه وجود ندارد ، جایی که هنوز پذیرش ارزهای رمزنگاری شده آسان است. به طور متوسط ، معاملات بیت کوین در نیجریه نسبت به سال گذشته ۴۰۰ درصد افزایش یافته است.

مقامات در ماه مه مقرراتی را برای انتقال رمزنگاری وضع می کنند

در کشورهای دیگر مانند غنا ، ترکیه و مصر ، تلاش شده است تا ارزهای رمزنگاری شده در مقیاس وسیع عادی شوند. با این حال ، برنامه های آنها با اختلاف نظر شدید بین شهروندان خنثی شده است.

چیزی که باعث تقویت معاملات بیت کوین در نیجریه می شود این است که اکثر جمعیت آن جوان هستند و ترغیب می شوند از فناوری جدید استفاده کنند. این امر به این دلیل اتفاق می افتد که بسیاری از جوانان به دنبال کسب و کاری برای خروج از اقتصاد فقیر هستند. با این حال ، پروژه های هرمی آشکار شده است که بازار رمزنگاری کشور را به خطر می اندازد.

به نظر می رسد بازار رمزنگاری برای بسیاری از کاربران یک فعالیت ثابت است. محموله های رمزنگاری شده از سوی کارگران خارج از کشور به نیجریه در سال ۲۰۲۰ از مرز ۱۷ میلیارد دلار گذشت. این معاملات رمزنگاری از کاهش ارزش پول محلی نیجریه که از سال ۲۰۱۶ ارزش خود را از دست داده است ، جلوگیری می کند.

معاملات بیت کوین همچنین به عنوان محافظی برای ممنوعیت های دولتی موجود در کشور عمل کرده است. همه چیز نشان می دهد که بازار ارزهای دیجیتال در نیجریه همچنان رونق خواهد داشت و هیچ کس نمی تواند جلوی آن را بگیرد. با این حال ، معامله گران جدید باید مراقب شرکت های رمزنگاری باشند که وعده سرمایه گذاری عالی می دهند زیرا ممکن است کلاهبرداری باشند.