اهداف قیمتی بیت کوین

هدف ۱۰۰هزار دلاری بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱

چقدر واقع بینانه است که اکثریت سرمایه گذاران بیت کوین قصد دارند تا پایان سال 2021 قیمت 100/000 دلاری بیت کوین را ببینند؟

سرمایه گذاران بیت کوین (BTC) به صعودی بودن معروف هستند و حتی در طی ۵۰٪ اصلاحات مانند اصلاح فعلی ، اکثر تحلیلگران خوش بین هستند. یکی از دلایل خوش بینی بی پایان سرمایه گذاران و اعتقاد به افزایش بی نهایت می تواند کاهش انتشار BTC و محدودیت عرضه ثابت ۲۱ میلیون سکه باشد.

با این حال ، حتی دقیق ترین مدل ها ، از جمله سهام برای جریان (S2F) از تحلیلگر Plan B ، نمی توانند بازارهای خرس ، خرابی ها یا پمپ های ناشی از FOMO (ترس از دست رفتن) را پیش بینی کنند. معامله گران معمولاً این مفاهیم را سو تعبیر می کنند زیرا انتظارات در قیمت و قیمت به راحتی اشتباه می شود.

بیت کوین در خلا وجود ندارد ، حتی اگر حداکثر گرایان BTC چنین تصور کنند. بنابراین ، عملکرد قیمت آن به میزان زیادی به دلار و یورو و یوان در گردش و نرخ بهره ، املاک و مستغلات ، سهام و کالاها بستگی دارد. حتی رشد اقتصادی جهانی و انتظارات تورمی بر ریسک پذیری افراد ، شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری مشترک تأثیر می گذارد.

محرک های قیمت فعلی بیت کوین

صرف نظر از آنچه این مدل های ارزیابی پیش بینی می کنند ، قیمت هر لحظه منحصراً توسط فعالان بازار تشکیل می شود. برخلاف آنچه انتظار می رود ، داده های CryptoQuant نشان می دهد که تنها ۲٫۵ میلیون بیت کوین در حال حاضر در مبادلات سپرده گذاری شده است. این را با ۱۰٫۷ میلیون نفری مقایسه کنید که طبق اطلاعات “موج HODL” در ۱۲ ماه گذشته جابجا نشده است و می توان گفت که دارندگان بلند مدت حرفی برای قیمت ندارند.

از آنجا که تفاوت بین ارزش (ذهنی) و قیمت (تاریخی و عینی) آشکارتر می شود ، درک این مسئله آسان تر است که چرا برخی از سرمایه گذاران برای پایان سال ۲۰۲۱ انتظار ۱۰۰۰۰۰ دلار یا بیشتر از این اهداف را دارند. قیمت ها ، باید تماس های موجود (خرید) در بازار را تجزیه و تحلیل کنند.

هدف 100هزار دلاری بیت کوین تا پایان سال 2021

گزینه های تماس کل بیت کوین برای ۳۱ دسامبر. منبع: Bybt

اگرچه گزینه های تماس (خرید) در مقایسه با گزینه های محافظ بسیار غالب هستند ، این تقریباً برای هر کلاس دارایی در انقضا های بلند مدت معمول است. با این حال ، یک گزینه خرید با برخورد ۵۰،۰۰۰ دلار باید نماینده تر نسبت به ۲۰۰،۰۰۰ دلار باشد زیرا قیمت آنها به طور محسوسی متفاوت خواهد بود.

هدف 100هزار دلاری بیت کوین تا پایان سال 2021

عکس فوری ۳۱ آوریل بیت کوین در بازار. منبع: Deribit

در زمان نوشتن مقاله ، حق دستیابی به (گزینه تماس) بیت کوین با قیمت ۵۰،۰۰۰ دلار در تاریخ ۳۱ دسامبر ۴۳۵۰ دلار ارزیابی شده است. در همین حال ، همین ابزار با استفاده از قیمت برخورد ۲۰۰۰۰۰ دلار ۴۱۵ دلار هزینه دارد که تقریبا ده برابر کمتر است.

Cointelegraph قبلا توضیح داد که چگونه برخورد ۱۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰،۰۰۰ دلار نباید به عنوان برآورد دقیق قیمت با پشتیبانی از تجزیه و تحلیل گرفته شود. سرمایه گذاران معمولاً call برخورد بالاتر را می فروشند در حالی که گزینه اعتباری پرهزینه تری را با برخورد کمتر خریداری می کنند.

به طور خلاصه ، فرض اینکه سرمایه گذاران به طور انحصاری گزینه های تماس فوق العاده سرسخت را خریداری می کنند ساده لوحانه و معمولاً اشتباه است. با این حال ، حتی استراتژی های گزینه شامل فروش آن گزینه ها نیز به طور کلی خنثی تا صعودی هستند.

با توجه به بازارهای گزینه ، ۱۰۰۰۰۰ دلار هنوز در بازی است

طبق مدل Black & Scholes ، قیمت فعلی ۱۱۸۵ دلار برای گزینه مکالمه  ۱۰۰۰۰۰ دلاری احتمال ریاضی ۱۳٪ دارد. شایان ذکر است که این روش قیمت را به طور انحصاری در تاریخ ۳۱ دسامبر ساعت ۸:۰۰ صبح به وقت ET در نظر می گیرد و قیمت ۹۹۹۹۹ دلار را به عنوان یک موفقیت محاسبه نمی کند.

با وجود این ، شواهد زیادی وجود دارد که معامله گران حرفه ای هنوز گزینه های ۱۰۰۰۰۰ دلاری پایان سال را ارزیابی می کنند. ممکن است در حال حاضر دور از ذهن به نظر برسد ، اما نوسانات بیت کوین جای تعجب را باز می کند ، به خصوص با توجه به اینکه هنوز نیمی از سال پیش است.

توجه: نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph و سهم آموز نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

مقالات ارز های دیجیتال را مشاهده بفرمایید