فریب کلاه برداران ارز دیجیتال

هشدار کمیسر پلیس هند نسبت به کلاهبرداری های رمزنگاری

به نمایندگی از پلیس شهر حیدرآباد، ادل. کمیسر Shikha Goel از شهروندان هندی خواست که فقط از طریق بازیگران مشهور و باسابقه در این زمینه در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

هشدار کمیسر پلیس هند نسبت به کلاهبرداری های رمزنگاری

گوئل روش‌های مختلفی را که به طور فعال توسط کلاهبرداران برای فریب سرمایه‌گذاران استفاده می‌شود، مانند فرصت‌های سرمایه‌گذاری پرسود، نقل و انتقالات بانکی غیرقانونی و ارزهای دیجیتال را برجسته کرد. گوئل با اذعان به رشد کاربران کریپتو هند، افزود:

«آنها [کلاهبرداران] از شما می خواهند که جزئیات ارز دیجیتال خود را به اشتراک بگذارید. و هنگامی که آن را در کیف پول خود قرار دادید، پس از آن پول برداشته می شود.

پس از ساده کردن کلاهبرداری مفصل در یک جمله، گوئل همچنین تاکید کرد که شانزده مورد از این قبیل مربوط به ارزهای دیجیتال ثبت شده است.

کمیسر پلیس شیخا گوئل در رویدادی که توسط پلیس شهری حیدرآباد هند برگزار شد به شهروندان هندی در مورد افزایش جرایم سایبری هشدار داد و پیشنهاد کرد ارزهای دیجیتال را به کیف پول‌های خصوصی غیرمجاز منتقل نکنند.

ارز دیجیتال خود را به کیف پول های خصوصی غیرمجاز منتقل نکنید
طعمه کلاهبرداران نشوید #BeCyberSmart pic.twitter.com/eJOwsnLSmX

– Shikha Goel، IPS (@AddlCPCrimesHyd) 26 دسامبر ۲۰۲۱

به عنوان یک هشدار منصفانه به سرمایه گذاران کریپتو هند، کمیسیونر گفت:

اگر قصد دارید از ارزهای دیجیتال استفاده کنید یا روی آن سرمایه‌گذاری کنید، لطفاً فقط به بازیکنان مشهور و باسابقه در این زمینه مراجعه کنید.

گوئل در گفتگو با اخبار محلی هندو فاش کرد که ۱۴ مورد از ۱۶ مورد کلاهبرداری رمزارز مستقیماً به سرمایه گذاری و تجارت مرتبط بوده است. به طور معمول، کلاهبرداران قربانیان را متقاعد می کنند تا ارزهای دیجیتال خریداری شده خود را برای سود بیشتر منتقل کنند، که به گفته گوئل :

مردم به دلیل طمع خود برای بازدهی بالاتر در مقابل سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، ۳٫۴۵ کرور روپیه (تقریباً ۴۵۸۰۰۰ دلار) فریب خورده اند.

شماره ۱۵۵۲۶۰ را برای گزارش کلاهبرداری مالی سایبری مانند OTP، UPI یا هر جرم سایبری دیگری که در آن پول از دست داده اید، شماره گیری کنید.
و بله در اطلاع رسانی تاخیر نکنید
اگر به موقع به ما اطلاع دهید، شانس بازیابی زیاد است #BeCyberSmart pic.twitter.com/HgXF34h2ko

– Shikha Goel، IPS (@AddlCPCrimesHyd) 26 دسامبر ۲۰۲۱

زمانی که فریب خوردید، به بن بست رسیده است. پول مجازی غیر قابل ردیابی نیست و به صاحب اصلی بازگردانده می شود.

مطالب مرتبط: دولت ایالتی هند استارت آپ های بلاک چین وب ۲٫۰ و وب ۳٫۰ را تأیید می کند

دولت ایالتی تلانگانا همچنین با راه‌اندازی برنامه شتاب‌دهنده بلاک چین هند برای پرورش استارت‌آپ‌ها و توسعه‌دهندگان بلاک چین در مراحل اولیه وب ۲٫۰ و وب ۳٫۰، تلاش‌های بلاک چین را رهبری می‌کند.

راما دوی لانکا، مدیر فناوری نوظهور دولت تلانگانا، در صحبت با کوین تلگراف، علاقه خود را به استفاده از فناوری بلاک چین برای حل مشکلات دنیای واقعی به اشتراک گذاشت و افزود:

دولت تلانگانا به ارائه چارچوب قانونی مورد نیاز برای فعال کردن و ارتقای رشد بلاک چین کمک خواهد کرد.