ترس از دست دادن (FOMO)

هشدار FCA در مورد ۱۱۱ شرکت رمزنگاری ثبت نشده

سازمان رفتار مالی به مصرف کنندگان انگلیس درباره برخورد با 111 شرکت رمزنگاری نشده ثبت شده هشدار داده و آن را "یک خطر واقعی" خوانده است.

تنظیم کننده مالی انگلستان ، اداره رفتار مالی (FCA) به مصرف کنندگان ۱۱۱ شرکت رمزنگاری که هنوز در FCA ثبت نام نکرده اند ، به مصرف کنندگان هشدار داده است.

از ۱۰ ژانویه ، همه شرکت های رمزنگاری مستقر در انگلیس مجبور شده اند قوانین قانونی مبارزه با پولشویی و مبارزه با تروریسم و همچنین ثبت نام در FCA را برای کار قانونی انجام دهند. بسیاری هنوز این کار را انجام نداده اند.

مارک استوارد ، رئیس اجرای FCA در رویداد “City & Financial’s City Week” در ۲۲ ژوئن ، اظهار داشت که نهادهای رمزنگاری غیرمجاز تهدیدی برای مصرف کنندگان ، بانک ها و شرکت های پرداخت که با آنها تجارت می کنند ، است و خاطر نشان کرد:

“ما تعدادی شرکت داریم که به وضوح بدون ثبت نام  در انگلستان تجارت می کنند و آنها معامله می کنند با : بانک ها ، شرکت خدمات پرداخت ، مصرف کنندگان. این یک خطر واقعی است بنابراین ما نگران این مسئله هستیم. “

FCA لیستی از بیش از ۱۰۰ شرکت رمزنگاری را تهیه کرده است که به نظر می رسد بدون ثبت نام فعالیت می کنند ، بنابراین سرمایه گذاران می توانند بررسی کنند که آیا سازمانی که قصد معامله با آن را دارد مطابقت ندارد یا خیر.

به نظر می رسد ناظر مالی با توجه به محبوبیت رو به رشد ارزهای رمزنگاری شده در انگلیس ، بیش از حد هوشیار باشد. FCA ، طبق نظرسنجی اخیر خود، ۲٫۳ میلیون فرد بالغ در انگلیس اکنون رمزنگاری دارند. با این حال ، روند نزولی قابل توجهی در درک کلی سرمایه گذاران از دارایی های رمزنگاری شده متعلق به آنها وجود داشته است.

استوارد رشد صنعت رمزنگاری را به شیدایی لاله های هلندی در دهه ۱۶۳۰ تشبیه کرد و خاطرنشان کرد که ترس از دست دادن (FOMO) بسیاری را به سمت حدس و گمان درباره دارایی های بسیار ناپایدار سوق می دهد:

“دلیل اینکه اکنون بسیاری سرمایه گذاری می کنند این است که ترس از دست دادن آنچه ممکن است رونق باشد ، دارند. اگر از میزان بی ثباتی  بگذریم ، روی آن شیدایی لاله نوشته شده است. “

موانع عملیاتی قوانین سختگیرانه مبارزه با پولشویی انگلیس ممکن است بسیاری از این شرکت های ثبت نشده را به تعویق بیندازد ، با گزارش Cointelegraph در ۴ ژوئن که تاکنون ۵۱ شرکت رمزنگاری درخواست های ثبت نام خود را از FCA پس گرفته اند.

دولت انگلیس به طور فعال در تلاش است رفتارهای مجرمانه را که از رمزنگاری مانند پولشویی و تأمین مالی تروریسم استفاده می کند ، مهار کند.

به گفته تایمز انگلیس ، اوایل این ماه پلیس Metro لندن خواستار تغییراتی قانونی شد که به مقامات امکان می دهد تا رمز ارز ها مشابه جرم مبتنی بر پول نقد نزدیک شوند.

گزارش شده است که پلیس Metro خواستار قانونگذاری برای اجازه دادن به مسدود کردن دارایی های رمزنگاری شده از مشاغل و افراد تحت تحقیق پلیس است ، در حالی که همچنین مقررات سختگیرانه ای را درخواست می کند که کار مجرمان را برای انتقال رمزنگاری دشوارتر می کند.

مرتبط: ۹۰٪ مشاوران مالی انگلیس از رمزنگاری و “سهام ها” اجتناب می کنند

FCA محتاط است

FCA رویکرد بسیار محتاطانه ای را در رابطه با رمزنگاری اتخاذ کرده است ، به طوری که ناظر دولت در ژانویه ممنوعیت نصب سیستم عامل های رمزنگاری را صادر کرد ، در حالی که به سرمایه گذاران در مورد خطرات مرتبط با رمزنگاری در همان ماه هشدار داد.

FCA در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۱ به عنوان سرپرست اقدامات مبارزه با پولشویی و مبارزه با تروریسم منصوب شد و از آن تاریخ ، همه شرکت های دارایی رمزنگاری مستقر در انگلیس مجبور به رعایت مقررات AML و ثبت نام در FCA شدند.

شرکت هایی که قبل از ۱۰ ژانویه سال جاری فعالیت می کردند ، مجبور شدند برای یک رژیم ثبت موقت (TRR) اقدام کنند که به شرکت ها اجازه می دهد تجارت را ادامه دهند در حالی که FCA ثبت نام کامل خود را بررسی می کرد.

عدم پردازش در سایت به دلیل همه گیری جهانی ، منجر به انبوهی از برنامه ها شد که هنوز در حال پردازش هستند و FCA در تاریخ ۳ ژوئن اعلام کرد که تاریخ نهایی ثبت نام موقت از ژوئیه ۲۰۲۱ به مارس ۲۰۲۲ تمدید شده است.

تحلیل تکنیکال شاخص کل رمز ارز ها ; ۲۳ خرداد