نوع جدیدی از ربات فیشینگ در حال فعال شدن است

هشدار MetaMask در مورد ربات فیشینگ جدید

آخرین کلاهبرداری فیشینگ MetaMask از کاربران درخواست می کند که عبارت خود را در درگاه پشتیبانی رسمی Google Docs ارائه دهند
ارائه دهنده کیف پول Crypto MetaMask

به کاربران خود از یک ربات فیشینگ جدید که سعی در سرقت عبارات دانه آنها دارد ، هشدار داده است.

در توئیتی که دوشنبه ، ۳ مه منتشر شد ، MetaMask به کاربران هشدار داد که ربات سعی دارد کاربران را به سمت یک پورتال ادعایی “پشتیبانی فوری” هدایت کند که در آن از آنها خواسته می شود اطلاعات را به فرم Google Docs وارد کنند.

هشدار PHISHING !: نوع جدیدی از ربات فیشینگ در حال فعال شدنه که به نظر خیلی هم نرمال جلوه میکنه میاد به تعدادی از مشتریان پیشنهاد میکنه که فرم گوگل شیت را پر کنند و اطلاعات محرمانه ولت های خودشون رو که کد ریکاوری ولت ها هست را در اختیارشون قرار بدهند.

این فرم عبارت بازیابی مخفی را می پرسد که می تواند برای تولید مجدد کیف پول های رمزنگاری کاربران استفاده شود. MetaMask اظهار داشت که سیستم پشتیبانی مبتنی بر Google Docs ندارد و از کاربران می خواهد برای جلوگیری از کلاهبرداری از گزینه “دریافت راهنما” در برنامه MetaMask پشتیبانی بگیرند.

MetaMask همچنین با اشاره به اینکه مشتریان می توانند این کار را در برنامه انجام دهند ، کاربران را به گزارش کلاهبرداری های جعلی جعبه و خدمات آن تشویق می کند.

با وجود هشدار MetaMask به کاربران خود در مورد ربات فیشینگ ، به نظر می رسد برخی از کاربران آن قبلا کلاهبرداری شده اند ، یکی از کاربران توییتر پاسخ می دهد: “بنابراین راهی وجود ندارد که رمزعبور خود را پس بگیرید؟”

به دلیل محبوبیت ، MetaMask یکی از اهداف اصلی برای هکرها و کلاهبرداران است. در تاریخ ۲۷ آوریل ، سازنده کیف پول ، ConsenSys ، گزارش داد که به رکورد پنج میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است.

حملات فیشینگ یک روش مهندسی اجتماعی است که توسط کلاهبرداران برای جلب کاربران در انجام عملی که اطلاعات شخصی یا جزئیات حساب را نشان می دهد ، استفاده می شود.

در دسامبر سال ۲۰۲۰ ، MetaMask جزئیات حمله که به دیتا هاش شده بود را توضیح داد و بیان کرد یک سایت مخرب با بستری شبیه به بستر متا مسک به کاربران پیام داده و اطلاعات شخصی و مهم ولت های آنان را گرفته و از دسترس مشتریان در آورده و در کنترل خود قرار داده

این فقط کاربران مبتدی نیستند که ممکن است قربانی کلاهبرداری فیشینگ شوند ، با یک هکر فریب دهنده بنیانگذار Nexus Mutual ، در پایان سال ۲۰۲۰٫ هیو کارپ با انتقال تقریباً ۳۷۰،۰۰۰ نشانه (Nexus Mutual (NXM به ارزش ۸ میلیون دلار به کیف پول تحت کنترل آنها در آمد

کاربران لجر نیز با تلاش برای فیشینگ ، دو مورد نقض عمده در سرورهای شرکت منجر به درز اطلاعات شخصی از جمله آدرس های ایمیل ، شماره تلفن ها و حتی آدرس های فیزیکی شده است.