خطر وجود حباب در رمزارز ها

هشدار UBS در ارتباط با تولید حباب رمزارز ها

UBS با ابراز نگرانی از سرمایه گذاری مشتریان خود در دارایی های دیجیتال ، به بانک ها پیوسته است.

غول بانکداری سرمایه گذاری چند ملیتی سوئیس UBS ، به مشتریان خود هشدار داده است که دارایی های رمزنگاری شده برای سرمایه گذاران حرفه ای در صورت ادامه فشار نظارتی نامناسب هستند.

تیم یادگیری جهانی ثروت در UBS در یادداشتی که هفته گذشته برای مشتریان ارسال کرد ، گفت که آخرین سرکوب چین به قیمت ارز رمزنگاری و اپراتورها لطمه زده است ، و هشدار داد که فشار قانونی بیشتر در سراسر جهان می تواند فشار رو به پایین قیمت دارایی های دیجیتال را تشدید کند:

وی گفت: “نهادهای نظارتی نشان داده اند که می توانند علیه رمزنگاری سرکوب کنند و بنابراین آنها به سرمایه گذاران پیشنهاد می کنیم روشن بمانند و نمونه کارهای خود را در مورد دارایی های کم خطرتر بسازند. ما مدت هاست هشدار می دهیم که تغییر احساس سرمایه گذاران یا سرکوب های نظارتی می تواند بازارهای رمزنگاری حباب مانند را بهمراه داشته باشد. “

در حالی که UBS اذعان کرد امکان دستیابی بیشتر به رمزنگاری وجود دارد ، آنها بر خطرات طبقه دارایی های احتکاری برای سرمایه گذاران تأکید کردند:

“گرچه ما نمی توانیم افزایش قیمت های آینده در رمزنگاری را رد کنیم ، اما این بازار را به عنوان یک سوداگرانه می بینیم که خطرات قابل توجهی را برای سرمایه گذاران حرفه ای ایجاد می کند.”

بانک سوئیس همچنین در مورد معاملات اهرمی هشدار داد ، با بیان اینکه “شیوه های تجارت رمزنگاری ، مانند تمدید اهرم ۵۰X یا ۱۰۰X ، اساساً در تضاد با مقررات مالی اصلی است.”

سرکوب مجدد چینی در عملیات استخراج بیت کوین ، که از اواخر آوریل آغاز شد ، شاهد تجزیه و تحلیل های مختلفی از جامعه رمزنگاری بوده است ، برخی معتقدند که انتقال قدرت هش از چین به صنعت استخراج بیت کوین فرصتی برای بهبود ردپای زیست محیطی و عدم تمرکز بیشتر شبکه می دهد.

با این حال ، بانک ها این نگرش را متفاوت می دانند ، با UBS ترس از این که اقدامات چین از طریق تنظیم کننده های مالی باعث ایجاد اثر آبشار در سراسر جهان می شود.

به نظر می رسد پیش بینی UBS با اقدام سازمان رفتار مالی پادشاهی انگلستان در برابر بزرگترین بورس دارایی های دیجیتال جهان ، Binance ، در تاریخ ۲۷ ژوئن در حال تحقق است.

مرتبط: بایننس تحت دستور ناظر مالی انگلیس

از اواخر ماه ژوئن که FCA علیه Binance اقدام کرده است ، تعدادی از بانک های برجسته خیابان های برتر انگلستان از جمله TSB ، NatWest و Barclays دسترسی مشتریان خود را به مبادلات رمزنگاری محدود کرده اند.

مرتبط:بایننس در انگلیس برداشت پوند را ممنوع کرد

در ماه مه ، Cointelegraph گزارش داد که UBS شایعه شده است که در حال کار بر روی راه اندازی خدمات تجارت رمزنگاری برای مشتریان ثروتمند است.

 ارائه خدمات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال توسط UBS