وزیر دارایی هلند

هلند به جای ممنوعیت رمزنگاری ، باید آن را تنظیم کند

وزیر دارایی هلند هوكسترا اطمینان دارد كه نظارت موثرتر از ممنوعیت كامل رمزنگاری است.

وزیر دارایی این کشور پس از درخواست مقامات محلی برای ممنوعیت کلی رمزنگاری ، گفته است که ممنوعیت ارز رمزنگاری شده راه حل درستی برای هلند نیست.

هوکسترا ، وزیر دارایی هلند ، بر اساس گزارش روز جمعه خبرگزاری محلی NU.nl ، اظهار داشت:

هلند باید بازار ارزهای رمزنگاری شده را تنظیم کند به جای اینکه شهروندانش از استفاده کاملاً از رمزنگاری منع کنند.

این مقام همچنان به برخی از خطرات مرتبط با بازار رمزنگاری اعتراف کرد ، گفته می شود که او نگرانی های مدیر تحلیل اقتصادی هلند ، پیتر هاسکمپ را درک کرده است. وزیر تأکید کرد که اطمینان از قوانین مناسب برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی برای کاهش خطرات پیرامون مسائلی مانند پولشویی بسیار مهم است.

هوکسترا اظهار داشت: “اکنون مشاهده من این است که نظارت موثرتر از ممنوعیت کامل در هلند است” ، اظهار داشت که نظارت بر بازار رمزنگاری در سطح اروپا مهم است.

هوکسترا همچنین اشاره کرد که وی قبلاً در سال ۲۰۱۷ هشدارى در مورد ریسک های مربوط به ارزهای رمزنگاری شده صادر کرده و تأکید کرده است که سرمایه گذاران رمزنگاری باید بدانند که شرط بندی هایشان بر روی رمزنگاری “کاملاً با هزینه و خطر خودشان است.”

هوکسترا در نوامبر ۲۰۱۷ ، فقط چند هفته قبل از رسیدن بیت کوین (BTC) به ۲۰،۰۰۰ دلار برای اولین بار در تاریخ در دسامبر ، گفت: “اکنون این بسیار خوب پیش می رود ، اما ما همچنین شاهد افت و قله های بزرگی در این راه هستیم.”

مرتبط: Bitstamp برای تجار هلندی که  از کیف پول های خارجی روی آورده اند احراز هویت تحمیل می کند.

همانطور که قبلا گزارش شده بود ، هوکسترا در مقاله ای در ۱۱ ژوئن استدلال کرد که دولت هلند باید منع کاملا فوری استخراج ، تجارت و نگهداری بیت کوین را اعمال کند. وی با استناد به استدلال های رایج ضد رمزنگاری ، ادعا کرد که ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین قادر به انجام هر یک از سه عملکرد پول به عنوان واحد حساب ، ابزار پرداخت یا ذخیره ارزش نیستند.

برخی از بزرگترین منتقدان بیت کوین در جهان مانند اقتصاددان برنده جایزه نوریل روبینی قبلاً اعتراف کرده اند که بیت کوین می تواند به عنوان ذخیره ارزش عمل کند ، که عملکرد اصلی پول در کنار واحد حساب و وسیله مبادله است.

یک مقام هلندی خواستار ممنوعیت کامل بیت کوین