هندوراس اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین خود را دریافت کرد

دستگاه "la bitcoinera" به علاقه مندان به ارزهای دیجیتال اجازه می دهد تا BTC و ETH را با استفاده از پول دولتی محلی خریداری کنند به شرطی که مایل باشند شناسه های خود را اسکن کرده و اطلاعات شخصی خاصی را افشا کنند.

هندوراس اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین خود را دریافت کرد

گزارش شده است که گروه مشاوره TGU ، یک شرکت هندوراسی مستقر در پایتخت Tegucigalpa ، اولین خودپرداز بیت کوین کشور را نصب کرده است.

بر اساس گزارش روز جمعه رویترز ، خوان ماین ، مدیر اجرایی TGU ، اقدام به نصب دستگاه خودپرداز بیت کوین (BTC) در یکی از ساختمان های اداری پایتخت کرد. دستگاه “la bitcoinera” به علاقه مندان به ارزهای دیجیتال اجازه می دهد تا BTC و Ether (ETH) را با استفاده از پول دولتی محلی ، lempira خریداری کنند ، به شرطی که مایل باشند شناسه های خود را اسکن کرده و اطلاعات شخصی خاصی را افشا کنند.

ماین گفت که این اولین راه خودکار برای خرید بیت کوین در هندوراس بود ، اما بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار رمزنگاری را برای پرداخت پذیرفته بودند. به گفته مدیر TGU ، بسیاری از هندوراسی ها مجبور بوده اند شخصاً پول نقد را با ارز دیجیتال عوض کنند ، اقدامی که وی در کشور آن را “بسیار ناخوشایند و خطرناک” توصیف کرده است. ”

قانونگذاران در برخی از کشورهای آمریکای مرکزی با رشد مداوم بازار ، مواضع طرفدار رمزنگاری بیشتری را در پیش گرفته اند. السالوادور در حال نصب خودپردازهای بیت کوین در سراسر کشور است تا آمادگی این ارز رمزنگاری شده را از ۷ سپتامبر به عنوان وجه قانونی بپذیرد. حداقل یکی از اعضای کنگره پاناما نیز قانونی را برای تصویب بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده برای این کشور پیشنهاد کرده است.

داده های Cointelegraph Markets Pro نشان می دهد که قیمت BTC در زمان انتشار ۴۸،۹۷۶ دلار است که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۳ درصد افزایش یافته است. قیمت ETH 3،۲۷۲ دلار است که در مدت مشابه بیش از ۴ درصد افزایش یافته است.