وضعیت نظارتی دارایی های رمزنگاری

هند ۲٪ مالیات بر رمزارزها بست

قانون موجود در هند می تواند 2٪ مالیات در خرید ارزهای رمزنگاری شده از صرافی های مستقر در خارج از کشور که به بازار هند خدمات می دهند ، وضع کند.

طبق منابع محلی ، عوارض ۲٪ دولت هند می تواند به دارایی های رمزنگاری شده خریداری شده از مبادلات خارج از حیطه نظارتی تعمیم یابد.

بر اساس گزارش ۲۲ ژوئن از اقتصاد تایمز ، تحلیلگران استنباط می کنند که قانون موجود می تواند ۲٪ عوارض به قیمت تسویه حساب رمزپایه خریداری شده از مبادلات رمزنگاری مستقر در خارج از کشور که در بازار هند کار می کنند ، اضافه کند.

مالیات برابری برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ توسط دولت وضع شد و تعرفه ۶ درصدی را برای پرداخت های تجارت الکترونیکی و خدمات به شرکت های غیر مقیم بدون استقرار دائمی در هند وضع کرد.

با این حال ، مالیات برابری در اواسط سال ۲۰۲۰ به روز شد. این قانون که “مالیات گوگل” نامیده می شود ، قانون به روز شده ۲٪ مالیات بر خدمات ارائه شده توسط اپراتورهای تجارت الکترونیکی خارج از کشور که در هند تجارت می کنند ، اعمال می کند ، کارشناسان مالیاتی استنباط می کنند که این تعرفه ممکن است برای مبادلات رمزنگاری مستقر در خارج از کشور هند نیز باشد .

“گیریش ونواری” ، بنیانگذار شرکت مشاور مالیاتی Transaction Square ، گفت: “نحوه تدوین و تعریف مالیات جدید برای برابر سازی ، به نظر می رسد که این ارز در ارزهای رمزنگاری شده خریداری شده از صرافی مستقر در هند نیز قابل اجرا خواهد بود.” او افزود:

“این مالیات بر قیمت فروش است و ممکن است شرکت ها ملزم به اضافه کردن این به هزینه دارایی های رمزنگاری شوند.”

آمیت ماهشواری ، شریک مالیاتی در شرکت مشاور مالیاتی AKM Global ، اظهار داشت که برای دولت هند دشوار است که بدون ایجاد یک دستگاه نظارتی گسترده تر برای رسیدگی به دارایی های رمزنگاری ، وضع مالیات ۲٪ را تعیین کند ، اظهار داشت:

“در صورت عدم وجود هرگونه دستورالعمل در مورد دارایی های رمزنگاری شده ، ابهامی در مورد نحوه برخورد با آنها تحت قوانین مالیاتی و FEMA (قانون مدیریت ارز) وجود دارد.”

وضعیت نظارتی دارایی های رمزنگاری مدت هاست که یک موضوع بحث برانگیز است ، با گزارش Cointelegraph در ۱۶ ژوئن که دولت هند در حال بررسی این است که آیا لایحه ای را که ممنوعیت رمزنگاری را به طور کامل منع می کند ، معرفی کند ، برخی از مقامات استدلال می کنند که دارایی های دیجیتال باید به عنوان یک کلاس دارایی جایگزین طبقه بندی شود.

مطالب مرتبط: نایلکانی: رمزارز در سطح طلا ، املاک و مستغلات

به نظر می رسد بانک رزرو هند (RBI) موضع ضد رمزنگاری خود را حفظ کرده است ، رئیس جمهور  Shaktikanta Das اظهار داشت که بانک مرکزی “نگرانی های اساسی” در مورد ارز رمزنگاری شده ای که به دولت منتقل کرده است ، دارد.

در مارس ۲۰۲۰ ، دادگاه عالی هند ممنوعیت دو ساله RBI در ارائه خدمات بانکی به مشاغل فعال با دارایی های رمزنگاری شده توسط شرکت های مالی محلی را لغو کرد.

چین سرکوب ارزهای دیجیتال را از طریق بانک‌ها آغاز کرد

مخالفت با قانون بیت کوین السالوادور