امنیت قوی ، سرویس نگهداری دارایی و بیمه همه این موارد از اهمیت حیاتی برخوردار هستند.

وام و اعتباردهی در ارز دیجیتال

وام دهندگان ارزدیجیتال ، پس انداز کنندگان را به وام گیرندگانی که کسب سود می کنند ، وصل می کنند.

وام دهندگان ارزدیجیتال

پس اندازکنندگان را به وام گیرندگان که سود کسب می کنند، وصل می کنند.

در چند سال اخیر ، تعداد شرکت هایی که به ارزهای دیجیتال علاقه پیدا کرده اند ، به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

این سیستم عامل متمرکز یا غیرمتمرکز ، پس اندازکنندگان ارزهای دیجیتال را با افرادی که به دنبال قرض گرفتن دارایی هستند متصل می کنند – و در ازای آن سود می پردازند.

به نظر جذابیت فوق العاده ای دارد، نه تنها کسی که مدتهاست معامله می کند می تواند ارزش سرمایه خود را حفظ کند، بلکه می تواند آن را همزمان رشد دهد. با این حال ، برای افرادی که علاقه مند به انجام این کار هستند بسیار مهم است که تحقیقات زیادی انجام دهند تا اطمینان حاصل کنند که دارایی دیجیتال خود را به یک سازمان معتبر سپرده اند و پس انداز آنها در هر حال به خطر نمی افتد .

چرا از خدمات اعتباری استفاده میکنیم ؟

با ذخیره منابع ارز دیجیتال خود و با یک سرویس وام دهی مناسب ، می توانید ارزش دارایی های دیجیتال خود در را حد قابل قبولی نگه دارید.

اما اگر ارزدیجیتالتان به مدت چند سال در کیف پول سرد ثابت بماند ، می تواند در نهایت یک کیف بدون سود باشد. مطمئناً دستاوردهای بزرگی مانند جهش بیت کوین از ۳۰۰۰۰ دلار به ۶۰۰۰۰ دلار در شش هفته اول سال ۲۰۲۱ را مشاهده کردید ولی آیا  افت باورنکردنی زمستان ۲۰۱۷-۲۰۱۸ ،را نیز مد نظر داشتید؟ زمانی که BTC از بیش از ۲۰ هزار دلار کاهش یافت تا ۴۰۰۰ دلار نیز رسید و تقریباً سه سال طول کشید تا ارزش دارایی دیجیتال بار دیگر به آن سطح برسد.

نگهداری بیتکوین و آلتکوین ها در ولت سرد یک نقطه ضعف دارد: اگرچه ممکن است ارزش آنها افزایش یابد ، اما در نهایت برای سرمایه گذار سود نمیدهد. در حال حاضر شاهد وضعیت بسیار مشابهی در جهان ارز هستیم ، جایی که نرخ بهره در بسیاری از اقتصادهای بزرگ در کمترین میزان خود باقی مانده است. این یک خبر فاجعه بار برای پس اندازکنندگان است – آنها در واقع به دلیل تورم ضرر می کنند – و متأسفانه به نظر نمی رسد به این زودی نرخ سود قابل توجه افزایش یابد.(در ایران بر خلاف برخی کشور ها نرخ سود بالایی به پس انداز های بانکی تعلق میگیرد )

اما روش هایی وجود دارد که علاقه مندان به ارزدیجیتال می توانند اطمینان حاصل کنند که دارایی های دیجیتال برای آنها سودآور است . در سال های اخیر ، تعداد شرکت هایی که به ارزهای مجازی علاقه پیدا کرده اند رو به افزایش است . این سیستم عامل های متمرکز ، پس اندازکنندگان ارزدیجیتال را با افرادی که به دنبال وام گرفتن دارایی هستند ، متصل می کنند و در نتیجه در ازای آن سود پرداخت می کنند.

هنگام انتخاب سرویس اعتبار به دنبال چه چیزی باشید؟

از این اطمینان پیدا کنید که همه چیز را از هزینه های دریافت شده تا مدت زمان اعتبار مورد نیاز ثبت میکنید.

شما باید این را در نظر بگیرید که آیا شرکت سود ارزدیجیتالی که در آن سرمایه گذاری کرده اید چه زمانی بازپس خواهد داد. اکثر سازمان ها از بیتکوین و اتریوم در کنار سکه های ثابت مانند DAI ، USDC و USDT پشتیبانی می کنند. سیستم عامل های دیگر شما را قادر می سازند با دارایی محدودتر در بازار ، سود دارایی های دیجیتال را کسب کنید ، اما به طور طبیعی ، از هر سکه(coin) پشتیبانی نمی شود.

تحقیق کنید که این وام به افراد معمولی نیز تعلق پیدا میکند ، چرا که برخی از شرکت ها خدمات وام دهی را به افراد، برخی دیگر تمرکزشان برای دادن وام روی شرکت ها است.

سپس وقت آن است که به خرید بپردازید و اطمینان حاصل کنید که بهترین میزان سود را بدست می آورید ، همچنین باید در مورد شرایط و ضوابطی که واریز ارزدیجیتال در حساب های بانکی وجود دارد ، تحقیق انجام بدهید. آیا باید سپرده گذاری کنید؟ هر چند وقت یک بار سود پرداخت می شود؟ آیا واریز و برداشت آنی است؟ آیا هزینه های دیگری وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید؟

به عنوان مثال پلتفرمی که سود پس انداز رمزنگاری را ارائه می دهد ، Hodlnaut است که در حال حاضر بیش از ۲۵۰ میلیون دلار دارایی را مدیریت می کند ، بیش از ۲۵۰۰ کاربر دارد و از پنج دارایی پشتیبانی می کند. برای کسانی که سپرده گذاری می کنند هیچ هزینه ای وجود ندارد ، ثبت نام در کمتر از پنج دقیقه انجام می شود و کاربران می توانند برای احراز هویت و دریافت سود ، فرم ساده مشتری را تکمیل کنند.

سودی که به ارزدیجیتال تعلق میابد در سیستم عامل ثبت میشود، هفته ای یکبار دوشنبه پرداخت می شود و نرخ ها براساس تقاضای بازار محاسبه می شوند.

Hodlnaut نرخ رقابتی در بیت کوین و اتریوم را ارائه می دهد و از نظر تاریخی علی رغم اینکه رقبا اخیراً نرخ های خود را پایین آورده اند ولی این شرکت نرخ سود خود را تغییر نداده است.

به دنبال چه ویژگی امنیتی هستید؟

امنیت قوی ، سرویس نگهداری دارایی و بیمه همه این موارد از اهمیت حیاتی برخوردار هستند.

شما باید رویکردی را که هر پلتفرم برای اطمینان از پرداخت به موقع وام ارائه میدهد بررسی کنید ودر صورت سقوط نمودار قیمتی روش حافظتی آن را ​به مانند اتفاقی که در مارس ۲۰۲۰ مشاهده کردیم ، به کار ببندید.

به گفته هودلنوت ، محافظت در برابر هکر ها در اولویت اصلی است. این پلتفرم از طریق وب سرویس های آمازون اجرا می شود و از رمزگذاری SSL در سطح صنعتی استفاده می کند، تا آنجا که ممکن است اطلاعات مربوط به همه کاربران ناشناس باقی می ماند.  احراز هویت دو عاملی برای به حداکثر رساندن امنیت برای همه حسابها است و از هیچ کیف پول داغی برای ذخیره رمزنگاری ذخیره شده استفاده نمی شود.

همچنین برای زیرساخت کیف پول خود با Fireblocks همکاری کرده است و  Nexus Mutual ، نوعی از حافظت بر این مبنا دارایی را تحت پوشش بیمه قرار می دهد.

به دنبال چه تدابیر قانونی باید باشیم؟

کار با یک شرکت ارز دیجیتال به مشتریان این حقوق قانونی را ارائه می دهد و به آنها این اطمینان را می دهد که از نظر نظارتی با مشکل روبرو نخواهند شد.

سازمان های مالی و نهادهای بانکی بین المللی در سرتاسر جهان با سختگیری بیشتری با شرکت های ارزدیجیتال که از مقررات پیروی نمی کنند برخورد می کنند و این فقط موارد نقض قانون اوراق بهادار نیستند که آنها بدنبال آن هستند. به ویژه ، هر شرکتی که با ارز دیجیتال سروکار داشته باشد ، اگر استانداردهای ضد پولشویی خود را در این زمینه نداشته باشد ، می تواند عواقب جدی بر عهده بگیرند .

یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از اینکه ارز دیجیتال شما در اختیار شرکتی است که با مشکل قانونی روبرو نخواهید شد ، انتخاب یکی از مجوزهای تنظیم کننده مالی معتبر بین المللی است. علاوه بر این ، سپردن مبادلات ارز دیجیتال به نهادی تحت نظارت می تواند در صورت بروز مشکلی از شما محافظت کند.

Holdnaut توسط انجمن Fintech سنگاپور تأیید شده است ، اعتبارنامه ای که به نوبه خود توسط اداره پول سنگاپور شناخته شده است. مدیران اجرایی این تجارت اکنون به دنبال تبدیل به اولین نهاد دارای مجوز و نظارت در فضای وام و وام  ارزدیجیتال در سنگاپور هستند.

این شرکت اکنون دو سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و برای ارتقای پاسخگوی تقاضای بیشتر پیشنهادات خود ، همکاری های زیادی را انجام داده است. همکاری جدید با Jumio ، ارائه دهنده راه حل های احراز هویت و راه حل های KYC با استفاده از هوش مصنوعی ، این اطمینان را می دهد که مشتریان Hodlnaut می توانند به سرعت و به راحتی روی سیستم عامل سوار شوند.

منبع : cointelegraph

این مقاله بر اساس قوانین آمریکا گردآوری شده و در حال حاضر سیستم اعتباردهی ارز دیجیتال در ایران با قوانین مشخصی وجود ندارد.

تیم سهم آموز در هر شرایطی مشاور و امین شما در زمینه سرمایه گذاری در ارز دیجیتال می باشد