ورود ارزهای دیجیتال به مسابقات المپیک

چین می خواهد در طی بازیهای المپیک زمستانی پکن در سال ۲۰۲۲ به ورزشکاران و بازدیدکنندگان خارجی اجازه دهد از ارز دیجیتال این کشور استفاده کنند. به گفته یک مقام ارشد، بانک مرکزی چین به دنبال این است که ورزشکاران و بازدید کنندگان خارجی بتوانند از ارز دیجیتال این کشور در جریان بازی های المپیک […]

چین می خواهد در طی بازیهای المپیک زمستانی پکن در سال ۲۰۲۲ به ورزشکاران و بازدیدکنندگان خارجی اجازه دهد از ارز دیجیتال این کشور استفاده کنند.

به گفته یک مقام ارشد، بانک مرکزی چین به دنبال این است که ورزشکاران و بازدید کنندگان خارجی بتوانند از ارز دیجیتال این کشور در جریان بازی های المپیک زمستانی پکن در سال ۲۰۲۲ استفاده کنند.

 

“لی بو” ، معاون رئیس بانک مردم چین ، گفت که بازی های المپیک زمستانی آینده می تواند تجربه اولین تست ارز دیجیتال بانک مرکزی چین یا CBDC توسط کاربران خارجی تبدیل شود.

 

“لی بو” روز یکشنبه در یک پنل CNBC در مجمع Boao برای آسیا گفت: “برای بازیهای المپیک زمستانی پکن ، ما در تلاش بودیم که e-CNY نه تنها در دسترس کاربران داخلی ، بلکه در دسترس ورزشکاران و بازدیدکنندگان بین المللی باشد.” این بانک پیش از این برنامه خود را در مورد آزمایش یوان دیجیتال در این رویداد در آگوست سال ۲۰۲۰ اعلام کرده بود.

این مقام گفت که PBoC قصد ندارد جای سلطه دلار ایالات متحده را به عنوان ارز  جهان جایگزین کند. “لی بو” استفاده از یوان به عنوان ارز دیجیتال کشور را پیشنهاد کرده است.

 

“برای بین المللی سازی رنمینبی ، ما بارها گفته ایم که این یک روند طبیعی است و هدف ما جایگزینی دلار ایالات متحده و یا هر ارز بین المللی دیگری نیست.. من فکر می کنم هدف ما اجازه انتخاب بازار و تسهیل تجارت و سرمایه گذاری بین المللی است. ”

 

علی رغم تمرکز PBoC بر یوان دیجیتال داخلی ، بانک مرکزی چین هنوز در حال بررسی استفاده مرزی از CBDC است.

در این مجمع ، “لی” همچنین گفت که بانک مرکزی چین اکنون ارز رمزنگاری شده اصلی بیت کوین (BTC) را “سرمایه گذاری جایگزین” می داند.

چین پس از اجرای اولین آزمایش های دیجیتال داخلی یوان خود در سال ۲۰۲۰ ، خلبانان مرزی CBDC را با همکاری بانکهای مرکزی در هنگ کنگ ، تایلند و امارات متحده عربی در فوریه ۲۰۲۱٫ آغاز کرد. بانک مرکزی چین اولین خلبانان مرزی یوان دیجیتال را با سازمان پول هنگ کنگ تکمیل کرد.

 

مقامات چینی چندین بار تأکید کرده اند که دولت به دنبال جایگزینی ارزهای فیات موجود از جمله ایالات متحده نیست.

دلار با یوان دیجیتال. ژو شیاوچوان ، رئیس انجمن دارایی چین و فرماندار سابق PBoC ، در اواخر سال ۲۰۲۰ گفت:

“ما مانند Libra نیستیم و جاه طلبی برای جایگزینی ارزهای موجود نداریم.”

 

همانطور که قبلا توسط Cointelegraph گزارش شده بود ، ایالات متحده به دلیل رویکرد دقیقی که نسبت به CBDC ها اتخاذ کرده است وضعیت دلار ارز ذخیره جهان و سایر چالش های مربوط به CBDC مانند حریم خصوصی رابه خوبی کنترل کرده است.

اکنون این سوال پیش می آید که آیا بانک مرکزی اروپا هنوز در حال تصمیم گیری در مورد نیاز اروپا به یورو دیجیتال می‌باشد یا خیر؟

گفتنی است که ” کریستین لاگارد” رئیس بانک مرکزی اروپا انتظار دارد که ارز دیجیتال در سریعترین زمان ممکن تصویب شود.