توسط بلاکچین ;

پاکسازی اقیانوس ها و نجات جنگل ها

بسیاری از سازمان ها در حال بررسی نحوه استفاده از فناوری بلاکچین برای بهبود عملکرد و در عین حال کمک به موارد زیست محیطی هستند.

پاکسازی اقیانوس ها و نجات جنگل ها

مفهوم بلاکچین ناشی از تمایل به ایجاد چیزی است که غیر متمرکز ، شفاف ، تغییر ناپذیر و کاملاً امن باشد. این ویژگی ها مشابه چیزی است که افراد با شنیدن عبارت “غیر اجتماعی” به دنبال آن می گردند.

بنابراین ، جای تعجب نیست که بسیاری از سازمان ها در حال بررسی نحوه استفاده از این فناوری برای بهبود عملکرد و در عین حال کمک به دیگران در همان زمان هستند.

پاکسازی اقیانوس ها

اقیانوس منبع حیات و مخزن زباله های جهان است ، اما سلامتی آن بدتر شده است.

صید بی رویه و آلودگی تنوع زیستی دریایی را از بین برده است ، در حالی که تغییرات آب و هوایی تهدیدی برای افزایش شدت طوفان ها ، بیماری ها و سایر آثار است. در شرایط کنونی پیشرفت ، درصد نگران کننده ای از گونه های دریایی در خطر انقراض هستند. در حقیقت ، گونه های دریایی ممکن است دو برابر سریعتر از گونه های خشکی منقرض شوند ، زیرا محدوده دمایی است که می توانند در آن زندگی کنند.

اوضاع به حدی وخیم است که حتی به یک موضوع در سیاست آمریکا تبدیل شده است: از زمان تحلیف بایدن و فرمانهای اجرایی بعدی ، آژانس های فدرال مجبورند از تجمیع سوخت های فسیلی خود به نفع انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی جلوگیری کنند – از جمله کاهش وابستگی آمریکا به نفت با ترویج تولید انرژی داخلی مانند باد و انرژی خورشیدی

این اقدام مورد استقبال گسترده گروه های محیط زیستی قرار گرفت اما با مقاومت شدید شرکت های نفتی ایالات متحده و برخی که مدعی بودند این کار به مشاغل آمریکایی لطمه می زند مواجه شد.

در حالی که برخی تلاش ها برای کاهش تأثیر انسان بر روی کره زمین در حال انجام است ، به اندازه کافی انجام نمی شود و اقیانوس ها اغلب نادیده گرفته می شوند – و اگر ما بخواهیم این اکوسیستم در آینده به عنوان یک فرد قادر به حمایت از حیات ،  به حیات خود ادامه دهد باید تغییر کند.

با پروژه های بلاک چین مانند Next Earth ، علاقه مندان به NFT می توانند اقدامات مشخصی را برای انجام این کار انجام دهند.

Next Earth یک کپی مجازی از زمین است که بر روی بلاک چین ساخته شده است. کاربران می توانند قطعات زمین مجازی روی زمین را در حمایت از تلاش های زیست محیطی خرید و فروش کنند. در واقع ، Next Earth اخیراً پیشگام اولین ITO یا عرضه اولیه کاشی در جهان شد و بیش از ۱٫۵ میلیون دلار املاک مجازی فروخت که ۱۰ درصد آن به خیریه های زیست محیطی از جمله The Ocean Cleanup اختصاص داده شد.

پاکسازی اقیانوس به دنبال حذف زباله های پلاستیکی از اقیانوس ها است ، با جاه طلبی های بسیار ۹۰ درصد از آلودگی پلاستیکی شناور اقیانوس ها را حذف می کند.

مرتبط:جذابیت پلتفرم Next Earth برای مشاغل

نجات جنگل ها

جنگل های بارانی آمازون بیولوژیک ترین مکان روی زمین است و حدود ۳ میلیون گونه از گیاهان ، حیوانات و حشرات را در خود جای داده است.

اما همچنین با سرعت بی سابقه ای نابود می شود. طی ۵۰ سال گذشته ، ۱۵ تا ۱۷ درصد از آمازون جنگل زدایی شده است. همانند بسیاری از آب و هوا ، “نقطه عطف” جنگل زدایی وجود دارد که در صورت رسیدن به آن ، عواقب وخیم و فاجعه باری برای بشریت به دنبال خواهد داشت. وقتی صحبت از جنگل های بارانی می شود ، تخمین زده می شود که وقتی زمین پاک شده به ۲۵ درصد برسد ، درختان کافی برای رطوبت وجود ندارند و باعث می شوند که جنگل بارانی تبدیل به ساوانا شود.

جنگل های بارانی نه تنها برای تنوع زیستی آنها مهم هستند ، بلکه به عنوان غرق کننده های کربنی غول پیکر عمل می کنند. آنها درصد زیادی از انتشار CO2 تولید شده توسط انسان را ذخیره می کنند و با جذب گرمای بسیار بیشتر از اتمسفر ، از گرمایش جهانی به طور بالقوه فاجعه بار جلوگیری می کنند.

خبر خوب این است که می توان این جنگل ها را نجات داد – اما به شرطی که اکنون اقدام کنیم. همانطور که بخشی از معاملات NFT Next Earth به The Ocean Cleanup اختصاص داده شد ، درصد بیشتری از ITO اخیر آن به Amazon Watch اهدا شد که برای حفاظت از آمازون عمل می کند.

در نهایت ، بلاک چین دارای پتانسیل خوبی است و بدون شک نجات محیط زیست مهمترین مکان برای شروع است.

مرتبط:۵ پروژه برتر بلاکچین که باید به آنها توجه داشته باشید