تبدیل به قطب ارزهای دیجیتال

پذیرش بیت کوین و اتریوم در دانشگاهی در پاراگوئه

دانشگاه یونیورسیداد امریکانا واقع در شهر آسونسیون، پایتخت پاراگوئه ، اعلام کرد دانشجویان می‌توانند شهریه‌های خود را با بیت کوین و اتریوم پرداخت کنند.

جمهوری پاراگوئه کشوری که در آمریکای جنوبی واقع شده . پایتخت آن آسونسیون  میباشد و جمعیت آن حدود ۶٫۵ میلیون نفر است. زبان‌های رسمی آن اسپانیایی و زبان گوارانی واحد پول آن گوارانی است. حدود ۹۲٪ از جمعیت توان صحبت به اسپانیایی و ۹۸٪ نیز توان تکلم به گوارانی را دارند.

دولت و بانک مرکزی پاراگوئه هنوز بیانیه‌ی رسمی‌ای در خصوص ارزهای دیجیتال و قانون‌گذاری  لازم آنها را اعلام  نکرده است.

کارلیتوس رخالا، نماینده مجلس پاراگوئه در توییتی از قبول این کشور برای پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی خبر داد. او پس از آن که در توییتر عکس پروفایل خود را به تصویری از خودش با چشمان لیزری تغییر داد، گفت که بیت کوین می‌تواند به زودی در پاراگوئه به عنوان پول قانونی به رسمیت شناخته شود.

رخالا وعده داد که  پروژه ارزشمند جدیدی در پاراگوئه آغاز می‌شود که جایگاه کشورش در جهان را احیا می‌کند. او در انتهای توییت خود نیز عبارت «To the moon» و هشتگ‌های بیت کوین و پی‌پل را درج کرده است.

مقامات پاراگوئه به دنبال آن هستند با پذیرش بیت‌کوین به عنوان یک ارز قانونی و ترویج استخراج بیت‌کوین با انرژی سبز، این کشور را به قطب ارزهای دیجیتال تبدیل کنند. به دنبال السالوادور و پاراگوئه، اکنون مقامات آرژانتین و برزیل نیز بررسی این موضوع را آغاز کرده‌اند.

دانشگاه یونیورسیداد امریکانا واقع در شهر آسونسیون، پایتخت پاراگوئه، اعلام کرد دانشجویان می‌توانند از یکم اوت (۱۰ مرداد) شهریه‌های خود را با بیت کوین و اتریوم پرداخت کنند. یونیورسیداد امریکانا نخستین دانشگاهی است که پذیرش ارزهای دیجیتال را در آمریکای لاتین شروع می‌کند.

با این اقدام، پاراگوئه یک گام دیگر به پذیرش بیت کوین نزدیک‌تر شد. این تصمیم در حالی اعلام شد که کارلیتوس رخالا، نماینده کنگره پاراگوئه، چندی پیش از آمادگی کشورش برای پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی خبر داده بود.

و حالا مدرسه‌ای خصوصی واقع در مجاورت شهر کانو در نیجریه اعلام کرد هزینه‌های تحصیل دانش‌آموزان را در قالب ارزهای دیجیتال هم می‌پذیرد.

موسی هارونا، مدیر این مدرسه، گفت: «تصمیم گرفتیم برای شهریه مدرسه ارز دیجیتال بپذیریم؛ زیرا جهان امروز در حال حرکت به سوی این سیستم است و معتقدیم روزی خواهد رسید که مقبولیت پول دیجیتال بیشتر از پول کاغذی خواهد شد.» هارونا پیش‌تر از دولت نیجریه درخواست کرده بود برای پذیرش و تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال دست به کار شود.

براساس گزارش روز پنجشنبه  از اخبار محلی ، مدیر آکادمی علوم جدید آکسفورد در حومه شهر کانو  به دانشجویان اجازه می دهد تا هزینه های تحصیل خود را با ارزهای دیجیتال پرداخت کنند.موسی هارونا ، که کار خود را در این مدرسه در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد ، از دولت نیجریه خواست که ارزهای دیجیتال را درمورد قبول اعلام کنند.

هارونا گفت:

“ما تصمیم گرفته ایم ارز دیجیتال را به عنوان هزینه مدرسه بپذیریم ، زیرا جهان امروز به سمت سیستم متمایل شده است.” “ما معتقدیم که یک روز پول دیجیتال بیشتر از پول کاغذی پذیرفته خواهد شد.”

هارونا نمونه هایی از کشورها مانند السالوادور و تانزانیا را در نظر گرفت که گزینه های پرداخت را برای کاربران ارزهای دیجیتال در حال گسترش دارند. ملت ال سالوادور آمریکای لاتین از ۷ سپتامبر و پس از تصویب لایحه حامی رمزنگاری ،بیت کوین را به عنوان دادخواست قانونی در سراسر کشور قبول می کند.

مدیر مدرسه صریحاً نگفته است که کدام ارزها بیت کوین یا رمز ارز دیگری برای پرداخت پذیرفته می شوند. با این حال ، علاقه عمومی نسبت به بیت کوین در نیجریه بیشتر از سایر کشورها بوده است. بر اساس گزارشات، این کشور آفریقایی در میان جستجوهای ارز بیت کوین رتبه اول را دارد ، اتریش ، ترکیه و سوئیس نیز در رتبه های دوم  به بعد هستند.

بدبینی سرمایه‌گذاران به بیت کوین