صندوق سرمایه گذاری ثروت افزون ثمین

پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری ثروت افزون ثمین

این صندوق از نوع سرمایه گذاری در سهام است. به عبارتی عمده منابع صندوق در سهام و حق تقدم سهام و سایر اوراق بهادار قابل معامله ( بر اساس امیدنامه صندوق) سرمایه گذاری می‌گردد .

آشنایی با صندوق سرمایه گذاری ثروت افزون ثمین

یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری در بورس استفاده از روش غیر مستقیم است. افراد بجای اینکه خود درگیر خرید و فروش سهام و اوراق بهادار شوند پس انداز خود را در اختیار صندوق های سرمایه گذاری قرار می‌دهند و مدیران صندوق‌ها با توجه به تخصص و تجربه خود، سرمایه گذاری مناسب را انجام می‌دهند و با سطح ریسک کمتر تلاش می‌کنند بازده بهتری برای سرمایه گذاران کسب نمایند.

این صندوق از نوع سرمایه گذاری در سهام است. بعبارتی عمده منابع صندوق در سهام و حق تقدم سهام و سایر اوراق بهادار قابل معامله ( بر اساس امیدنامه صندوق) سرمایه گذاری می‌گردد؛ بنابراین از نظر میزان ریسک پذیری این صندوق دارای ریسک بیشتری نسبت به صندوق‌های با درآمد ثابت و یا سپرده بانکی و اوراق مشارکت است.

صندوق ثروت افزون ثمین، از نوع صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) می باشد. سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این صندوق باید دارای کد بورسی باشند و از طریق شرکت‌های کارگزاری یا پنل معاملات آنلاین خود می‌توانند با سرچ نماد ثمین نسبت به ثبت سفارش خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است که پذیره نویسی اولیه این صندوق، در تاریخ‌های ۱۵ و ۱۶ آبان ۱۴۰۰ انجام می‌گیرد. پس از پذیره نویسی اولیه و دریافت مجوز فعالیت، معاملات واحدهای صندوق در بورس شروع می‌شود.

سرمایه گذاران در هر زمان می‌توانند نسبت به خرید واحدهای صندوق و سرمایه گذاری در آن اقدام نمایند و یا در زمان مد نظر می‌توانند، نسبت به فروش واحدهای خود و خروج پول از صندوق اقدام کنند. به منظور محدود کردن نوسانات قیمتی واحدهای صندوق در معاملات روزانه، بازارگردان صندوق نسبت به خرید و فروش واحدها در مواقع ضروری اقدام می‌کند.

صندوق ثمین دارای سه مدیر سرمایه گذاری می باشد که دارای رزومه و سوابق درخشانی در زمینه مدیریت سرمایه گذاری صندوق ها و فعالیت در بورس می‌باشند. رزومه و مشخصات این مدیران درسایت صندوق ثمین قابل مشاهده است.

صندوق سرمایه گذاری ثروت افزون ثمین، اولین صندوق تحت مدیریت سبدگردان آرکا می‌باشد این صندوق با هدف جمع آوری سرمایه های خرد افراد و سرمایه گذاری آن در سهام و اوراق بهادار بصورت صندوق قابل معامله فعالیت می‌نماید. توصیه می‌شود افرادی که قصد سرمایه گذاری میان مدت و بلند مدت در بازار بورس را دارند ولی توان و تخصص لازم را در این زمینه ندارند با خرید واحدهای سرمایه گذاری این صندوق ریسک خود را کاهش داده و بازده قابل قبولی کسب نمایند.

اطلاعیه پذیره نویسی صندوق ثمین