ارز دیجیتال در خارج از مدار زمین!!

پرتاب به ماه DOGE-1 با SpaceX در اوایل سال ۲۰۲۲

به نظر می رسد محموله با بودجه Dogecoin در مسیر پرتاب در سه ماهه اول سال 2022 روی فالکون 9 اسپیس ایکس قرار دارد.

پرتاب به ماه DOGE-1 با SpaceX در اوایل سال ۲۰۲۲

DOGE-1، اولین ماموریت رمزنگاری به ماه، قرار است در اوایل سال آینده و پس از همکاری جدید بین دو شرکت بلاک چین و سازنده Geometric Energy Corporation، که با نام GEC نیز شناخته می شود، راه اندازی شود.

اکوسیستم صرافی هوشمند Unizen و انکوباتور DeFi ZenX روز چهارشنبه اعلام کردند که در حال ساخت و راه‌اندازی DOGE-1 هستند، یک مکعب ۴۰ کیلوگرمی – تقریباً ۸۸ پوندی – برای استفاده جدید از ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. مکعب به یک “مدار ثابت ماه” سفر می کند تا از حسگرها و دوربین هایی که برای تجزیه و تحلیل به GEC فرستاده می شوند، اطلاعات فضایی ماه را بدست آورد.

cubesat از طریق توافقنامه پرتاب با SpaceX FalconX که برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ در نظر گرفته شده است، مستقر خواهد شد، اگرچه تاریخ دقیقی ارائه نشده است. بیش از ۱۶۰۰ مکعب تا به امروز پرتاب شده است، اما بر خلاف DOGE-1، آنها به مدار پایین زمین که بین ۱۰۰ تا ۱۲۰۰ مایل بالاتر از سطح زمین است، سفر کرده اند. سفر به مدار ماه، DOGE-1 را ۲۵۰۰۰۰ مایل از زمین دور می کند.

این شرکت ها گفتند: «کاپستون ناسا قرار بود اولین مکعبی باشد که به ماه می رسد، اما چندین بار به تعویق افتاده است و تاریخ پرتاب فعلی آن اواخر مارس ۲۰۲۲ است». این بدان معناست که DOGE-1 می‌تواند اولین مکعبی در تاریخ باشد که به ماه می‌رسد و یک دستاورد مهم برای پروازهای فضایی جهانی است.

همانطور که قبلاً Cointelegraph گزارش داده بود، پروژه با بودجه Dogecoin برای اولین بار در ماه می سال جاری معرفی شد و تاریخ پرتاب برنامه ریزی شده در اوایل سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ انجام شد. در آن زمان، معاون فروش تجاری SpaceX تام اوچینرو گفت: “ماموریت انجام خواهد شد برای نشان دادن کاربرد ارز دیجیتال در خارج از مدار زمین و پایه گذاری تجارت بین سیاره ای!

اسپیس ایکس ماهواره Doge-1 را سال آینده به ماه پرتاب می کند

– ماموریت پرداخت شده در Doge
– اولین رمزارز در فضا
– اولین میم در فضا

به ماااااااه !!https://t.co/xXfjGZVeUW

— ایلان ماسک (@elonmusk) 9 مه ۲۰۲۱

Dogecoin (DOGE) در اوایل سال جاری تا حدی به لطف بنیانگذار SpaceX ایلان ماسک، که از فضایل memecoin تبلیغ می‌کرد و حتی ادعا می‌کرد که با توسعه‌دهندگان آن برای بهبود کارایی آن همکاری می‌کند، به شهرت رسید. موج الهام‌گرفته از ماسک ممکن است میلیاردها دلار به ارزش بازار DOGE اضافه کرده باشد، در زمانی که کاربران جریان اصلی بیشتری وارد ارزهای دیجیتال شده‌اند.