بانک مرکزی پرتغال برای اولین بار

پرتغال اولین مجوز صرافی رمزنگاری را صادر میکند!

بیشترین میزان استفاده از رمز ارز ها در پرتغال ، بین نسل جدید معامله گران دیده می شود.

بانک مرکزی پرتغال (Banco de Portugal) برای اولین بار به دو صرافی ارز دیجیتال ، مجوز داده است.

در یک بیانیه رسمی، این نهاد اعلام کرد که Criptoloja و Mind The Coin را به عنوان “ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی” به رسمیت می شناسد. از زمان اجرای قانون جدید در مورد پلتفرم های معاملات رمزنگاری در اوایل سال جاری، این اولین باری است که صرافی ها، مجاز به فعالیت هستند.

این تصویب پس از نزدیک به نه ماه صورت گرفت. پدرو بورخس (Pedro Borges)، مدیر عامل شرکت Criptoloja به CoinDesk گفت که برای اولین بار در ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۰(۸ مهر ۱۳۹۹)، درخواست تأیید کرده است.

“این راه طولانی بود. اولین صرافی تنظیم شده در پرتغال، معانی زیادی به همراه دارد. ”

به گزارش رسانه محلی Dinheiro Vivo، در ماه آوریل، مدیر اجرایی بانک تأیید کرد که در آن زمان، بانک مرکزی پرتغال، پنج درخواست ثبت رسمی و ۶۰ تماس غیررسمی دریافت کرده است.

Mind the Coin و Banco de Portugal ، به سرعت به درخواستهای CoinDesk پاسخ ندادند.

بورخس گفت که Critpoloja قصد دارد در چند هفته آینده، عملیات خود را آغاز کند و افزود که این شرکت به مشتریان اجازه می دهد حساب های آنلاین باز کنند. اما هنوز معاملات آنلاین را فعال نکرده است.

به گفته بورخس، Critpoloja به دنبال جمع آوری افراد در پرتغال است که به دنبال سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستند و از اطمینان کافی برای افتتاح حساب در صرافی های خارجی، برخوردار نیستند.

بورخس افزود:

بیشترین میزان استفاده از رمزنگاری در پرتغال، در بین نسل جدید معامله گران وجود دارد. اگرچه این شرکت به دنبال ارتقاء اکوسیستم رمزنگاری در میان افراد با مشخصات مختلف می باشد.