پس از GameStop ، ظهور Dogecoin

پس از GameStop ، ظهور Dogecoin به ما نشان می دهد که میم ها چگونه می توانند بازارها را حرکت دهند

برای بسیاری از سرمایه گذاران ارز رمزنگاری شده ، ارزش بیت کوین براساس واقعیت کمیاب آن است. ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد. و برخلاف ارزهای ملی مانند دلار ، نرخ انتشار بیت کوین جدید با گذشت زمان کند می شود.

Dogecoin ، ارز رمزنگاری شده ای که نام و نشان خود را از الگوی رفتاری Shiba Inu گرفته است که چندین سال پیش محبوب بود و دارای محدودیت نیست در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد ، اکنون ۱۰۰ میلیارد Dogecoin وجود دارد که هر سال پنج میلیارد سکه جدید ضرب می کند.

اما چگونه یک ارز با عرضه به ظاهر نامحدود می تواند ارزش خاصی داشته باشد؟ و چرا قیمت Dogecoin در تاریخ ۲۹ ژانویه به طور ناگهانی بیش از ۸۰۰ درصد در ۲۴ ساعت افزایش یافت؟

در زمان انتشار ، ارزش “memecoin” در حدود ۵٫۶ میلیارد دلار استرالیا در بازار سهام بود. Dogecoin یکی از “altcoins” های اصلی است که چند سال پس از انتشار نام مستعار Satoshi Nakamoto به وجود آمد .Dogecoin وقتی از دریچه فرهنگی دیده شود بسیار جالب است.

ارز رمزنگاری شده توسط مهندسین نرم افزار بیلی مارکوس و جکسون پالمر ایجاد شده است – اگرچه پالمر ، استرالیایی ، از این پروژه دور شده است. آنها تا حدودی برای خنده دار بودن مارک Doge را علامت گذاری کردند اما همچنین از شهرت مشکوک Bitcoin به عنوان ارز معاملات غیرقانونی فاصله گرفتند.

در حال حاضر ،ارزش Dogecoin تقریباً از همه altcoin های اولیه بیشتر شده است و جامعه غنی از سرمایه گذاران دارد. در سال ۲۰۱۴ ، دارندگان Dogecoin از تیم Bobsled جامائیکا حمایت مالی کردند. اندکی بعد ، آنها یک راننده NASCAR را حمایت مالی کردند.

ایلان ماسک ، ثروتمندترین مرد جهان ، در میان طرفداران برجسته این ارز دیجیتال قرار دارد. در دسامبر سال گذشته ، یک توییت از Musk باعث افزایش قیمت Dogecoin شد.

مطالب Reddit ارزش Dogecoin را به عنوان یک ارز جدید جهانی اعلام می کند. ایلان ماسک در برنامه Clubhouse صحبت کرد و گفت:

Dogecoin به عنوان یک شوخی برای مسخره کردن ارزهای رمزپایه ساخته شد ، اما سرنوشت عاشق کنایه است. کنایه آمیزترین نتیجه این خواهد بود که Dogecoin در آینده به واحد پول کره زمین تبدیل خواهد شد.

اما بهتر است Dogecoin به جای یک دارایی مالی ، به عنوان یک محصول فرهنگی تصور شود. واقعیت این است که تعداد کمی از کاربران ارز دیجیتال آن را به عنوان یک سرمایه گذاری جدی یا استفاده در معاملات منظم در نظر می گیرند. در عوض ، مالکیت Dogecoin یعنی شرکت در یک فرهنگ.

مردم آن را خریداری می کنند زیرا داشتن آن سرگرم کننده است ، ذاتاً سرگرم کننده است و دارای یک تجربه خوشامد و لذت بخش از جامعه است.

اگر ارز دیجیتال را به عنوان یک محصول فرهنگی بدانیم، جهش ناگهانی هفته گذشته قیمت Dogecoin منطقی است. این افزایش درست پس از آن اتفاق افتاد که یک جامعه تقلید گر و همراه موفق شد قیمت سهام خرده فروش بازی های ویدیویی GameStop را از ۲۰ دلار به ۳۵۰ دلار آمریکا در چند روز برساند.

این رفتار برخلاف آنچه قبلاً دیده شده بود – و باعث ترس بازارهای مالی جهانی شد.

یکی از جنبه های جالب توجه Reddit forum r / WallStreetBets – هماهنگی حمله به صندوقی بود که به طور موثر بر کاهش قیمت سهام GameStop شرط بندی کرده بود، این نشان میداد که چه تعداد کاربر از آن کمپانی لذت می برند.

تعجب آور نیست که درمورد  Dogecoin نیز فعالیت مشابهی به وجود آمده و از همان ابتدا سرگرم کننده طراحی شده است.