هک نیمی از کل نقدینگی سیستم عامل DeFi Bogged Finance

پلتفرم DeFi و حمله سایبری ۳ میلیون دلاری

سیستم مالی غیرمتمرکز Binance Smart Chain در یک هفته پس از PancakeBunny دومین حمله سایبری را تجربه کرد.

DeFi سیستم مالی غیرمتمرکز  Binance Smart Chain در یک هفته پس از PancakeBunny ( بررسی فاندامنتال ) دومین حمله سایبری را دید ، حمله ای جدید ، ۳ میلیون دلار یا نیمی از کل نقدینگی را از سیستم عامل DeFi Bogged Finance خالی کردند. این تیم روز یکشنبه را تأیید کردند و به کاربران هشدار دادند تا زمان حل مشکل  از خریداری ارز های اصلی خود داری کنند .

تیم توسعه دهنده به لطف یک جلسه آنلاین که هنگام شروع حمله برگزار شد ،  مقدار بهره برداری  شده را ظرف ۴۵ ثانیه یا ۱۵ بلوک شناسایی و کاهش داد.  با این حال هنوز هم هکرها توانستند ۳ میلیون دلار از ۶ میلیون دلار نقدینگی را تخلیه کنند. پس از حمله قیمت توکن BOG از حدود ۱٫۸ دلار به ۰٫۰۰۰۳ دلار سقوط کرد .

Bogged Finance کاربران را قادر می سازد در هر توکن مبتنی بر Binance Smart Chain سفارش  خود را محدود کنند. این تیم جزئیات حمله به DeFi را در یک پست به اشتراک گذاشت :

“مهاجم قادر به استفاده از حملات سایبری (فلش) برای سو استفاده از نقص در بخش سهام قرارداد هوشمند BOG برای دستکاری پاداش های سهام و ایجاد تورم عرضه می باشد ، بدون اینکه هزینه تراکنش شارژ شود و یا از بین برود باعث تورم خالص میشود”

طبق گفته این تیم ، سقف معامله ۴۷،۵۰۰ BOG ، روند خودکار مهاجم را کند کرده و به طور بالقوه خسارت را کاهش داده است. در طی ۴۵ ثانیه قبل از اینکه توسعه دهنده اصلی با غیرفعال کردن هزینه تراکنش ، بهره برداری را کنترل کند ، هکر توانست در مجموع ۱۱ معامله انجام دهد و ۱۱۳۵۸ Binance Coin ( BNB ) را هک کند.

این تیم در حال کار بر روی انتقال نقدینگی به یک قرارداد جدید با “استفاده از همان بهره گیری از خود هکر  است و یک نسخه به روز شده از قرارداد را به Binance Smart Chain ارجاع خواهد کرد.

پس از سوزاندن حدود ۷٫۵ میلیون توکن که قبلاً ضبط شده بود ، Bogged Finance نشانه های نقدینگی دارندگان را از بین برد.  اطلاعیه  انتشار شد که “اگر هزینه BOG خود را ، با استفاده از رمز بومی سیستم عامل پرداخت کرده اید ،  این معامله ایمن است.” طبق اعلام دیروز ، تیم انتظار می رود بعد از کل روند ، گردش کمتری داشته باشد که ۴۸ ساعت به طول خواهد انجامید.

هفته گذشته ، پروتکل برجسته DeFi مبتنی بر BSC PancakeBunny به همان روش  قبل حمله کرد. هکرها با استفاده از سو استفاده در حمله سایبری فلش با بیش از ۲۰۰ میلیون دلار رمزنگاری سود کردند.

سرقت و استخراج رمزارز از رایانه قربانی (Cryptojacking)