شهردار میامی هوادار سرسخت بیت‌کوین

پیشنهاد انرژی هسته ای به ماینرهای چینی بیت کوین

فرانسیس سوارز ، شهردار میامی ، پیشنهاد داده است تا به منظور تشویق صنایع مرتبط با رمزارزها به فعالیت در میامی ، امکان استفاده از انرژی هسته ای پاک در این شهر به ماینرهای چینی بیت کوین داده شود.

فرانسیس سوارز، شهردار میامی، پیشنهاد داده است تا به منظور تشویق صنایع مرتبط با رمزارزها به فعالیت در میامی، امکان استفاده از انرژی هسته ای تمیز این شهر به ماینرهای چینی بیت کوین ($BTC) داده شود. فرانسیس سوارز همچنین تصریح کرد که قصد دارد میامی را به شاهرگ حیاتی شرکت‌های فعال در زمینه رمزارزها تبدیل کرده و فعالانه در حال پیگیری ایده جذب ماینرهای بین المللی از طریق ارائه منبع تغذیه هسته ای تمیز شهر برای فعالیت‌های ماینینگ است.

فرانسیس سوآرز در یک نشست خبری اظهار داشت:

«من از هر فرصتی برای ایجاد رقابت در ایالت میامی استقبال خواهم نمود. ما با بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه‌ی بیت‌کوین گفتگو کرده و از آن‌ها خواستیم تا در میامی حضور یابند.»

شهردار میامی هوادار سرسخت بیت‌کوین بوده و رسما گفته است که این دارایی را در اختیار دارد. وی حتی با ادغام بیت‌کوین و دیگر فناوری‌های تحول‌ساز در عملیات شهری، میامی را به پیشتاز این حوزه در میان سایر ایالت‌های آمریکا تبدیل کرده است.

در نتیجه‌ی این اقدامات، میامی اکنون کانون مهم رویدادهای بیت‌کوین است. وایت پیپر بیت‌کوین در سایت رسمی این شهر قرار داشته و بیت کوین ۲۰۲۱، بزرگ‌ترین کنفرانس مربوط به این رمز ارز در تاریخ، نیز چندی پیش در میامی برگذار گردید. به‌علاوه، شهروندان این شهر به‌زودی قادر خواهند بود تا مالیات خود را توسط بیت‌کوین پرداخت نمایند.

سوآرز درحال قصد دارد تا مهم‌ترین بخش صنعت بیت‌کوین را به این ایالت انتقال دهد. اگرچه وی گفته است تاکنون از سوی فعالان چینی تماسی با وی برقرار نشده است، اما می‌خواهد از منابع تجدیدپذیر و ارزان انرژی هسته‌ای به‌عنوان اهرمی برای ترغیب ماینرها استفاده کند.

او اظهار داشت:

«ما انرژی هسته‌ای بسیار ارزانی در اختیار داریم. استفاده از منابع برقی ارزان موضوع بسیار مهمی برای ماینرهای بیت‌کوین است و ما قصد داریم از آنان در این خصوص حمایت کنیم.»

میامی و چالش‌ انرژی

پس از منابع گاز طبیعی، انرژی هسته‌ای بزرگترین منبع تامین انرژی در شهر فلوریدا محسوب می‌گردد. شهردار میامی می‌خواهد هزینه‌های انرژی برق را برای ماینرهای جدید به کمترین حد ممکن برساند، از این رو وی با شرکت « Florida Power & Light Company» گفتگوهایی انجام داده است.

ایالت میامی با این اقدام از ماینرهای چینی که در وضعیت نامساعدی بسر می‌برند حمایت خواهد نمود. قبلاً هم گزارش شده بود که چندین استان چین، که آخرین آن‌ها سیچوآن بود، هدف ممنوعیت‌های شدید دولت درخصوص استخراج بیت‌کوین قرار گرفته‌اند.

تحقق این اقدام دو مزیت مهم را برای شبکه‌ی بیت‌کوین به ارمغان خواهد داشت. نخست برخورداری از انرژی هسته‌ای اثرات مخرب زیست محیطی بیت‌کوین را کاهش خواهد داد و دوم آنکه گام بزرگی در راستای تمرکززدایی استخراج این رمز ارز برداشته خواهد شد.

آیا ۴۶ میلیون آمریکایی واقعاً دارای ارزدیجیتال هستند؟