زمان پایان یافتن روند نزولی

پیش‌بینی بانک جی‌پی مورگان درباره بیت کوین

این بانک اعلام کرد روند نزولی قیمت بیت کوین احتمالاً هنگامی پایان می‌یابد که سلطه این ارز دیجیتال بر بازار از مرز ۵۰ درصد عبور کند.

بانک جی‌پی مورگان یک شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی و چند ملیتی است، که ریشه‌های تأسیس آن به سال ۱۷۹۹ بازمی‌گردد. این مؤسسه در نتیجه ادغام شمار زیادی بانک و شرکت خدمات مالی تشکیل شده‌است.

این بانک اعلام کرد روند نزولی قیمت بیت کوین احتمالاً هنگامی پایان می‌یابد که سلطه این ارز دیجیتال بر بازار از مرز ۵۰ درصد عبور کند. بهای بیت کوین در حال حاضر در ناحیه ۳۴,۶۰۰ دلاری قرار دارد و سلطه آن بر بازار ۴۶ درصد است. تحلیلگران این بانک همچنین اعلام کردند سرمایه ورودی به صندوق‌های بیت کوین طی هفته‌های اخیر بیشتر شده است.

نیکولاس پانیگیرتزوگلو ، تحلیلگر جی‌پی مورگان ، نظر خود را در مورد زمانی که انتظار دارد بازار نزولی فعلی  بیت کوین به پایان برسد ، به اشتراک گذاشته است.  در مصاحبه ای که با CNBC داشته این تحلیلگر توضیح داد که کاهش قیمت بیت کوین هنگامی که  سلطه این ارز دیجیتال بر کل بازار  از ۵۰ درصد بگذرد، احتمالاً به پایان  نزول خود می رسد. او توضیح داد:

“در ابتدای آوریل سهم این ارز در بازار  ۶۰ درصد بود” و حالا با کمتر شدن این مقدار سلطه در بازار باید گفت که با این که  این ارز به سهم نسبتاً پایین در بازار رسیده میتوان ابراز کرد خرید بیت کوین در بازار یک سیگنال منفی است که  این خود نشان می دهد علاقه به BTC نسبتاً کمتر شده است .

بر اساس داده های Bitcoin.com Markets ، تسلط بیت کوین در حال حاضر حدود ۴۶٪ است و قیمت BTC در زمان نوشتن مقاله ۳۴،۶۰۹ دلار است.

در حالی که این  تحلیلگر جی‌پی مورگان نشانه اندکی از خرید سرمایه گذاران بزرگ در بیت کوین می بیند ، وی خاطرنشان کرد:

همزمان با بهبود جریان وجوه بیت کوین ، جریان انتقال به صندوق های اتریوم طی دو سه هفته گذشته کند شده است. این بدان معناست که احتمالاً یک فرصت ارزشمند نسبی وجود دارد که برخی از سرمایه گذاران سازمانی برای خرید بیت کوین و فروش ارزهای رمزپایه دیگر شاهد آن هستند.

هفته گذشته ، یکی دیگر از تحلیلگران جی‌پی مورگان گفت که بازار رمزنگاری در حال بهبود است حتی اگر هنوز هم به مطلوب ترین نقطه نرسیده باشد . علاوه بر این ،عده ای دیگر از تحلیلگران ابراز داشتند  چشم انداز کوتاه مدت بازار رمزنگاری “چالش برانگیز” است ، تحلیلگران هشدار دادند و بیان کردند در این شرایط قعلی آنها فروش بیشتری دارد.
پانیگیرتزوگلو در اوایل ماه جاری گفت که “یک پیشرفت غیرمعمول” در روند آتی بیت کوین رخ داده است. وی نوشت: “ما معتقدیم که بازگشت و جبران این  عقب ماندگی در هفته های اخیر سیگنال نادرستی باشد و در کوتاه مدت بازار نزولی خواهد بود .”

در همین حال ، مدیرعامل جی‌پی مورگان ، جیمی دیمون ، ماه گذشته در جریان شهادت کنگره خود در کمیته خدمات مالی در مورد ارز دیجیتال گفت که توصیه شخصی او به مردم این است که از بیت کوین دوری کنند. با این وجود ، او تأیید کرد که مشتریان جی‌پی مورگان خواهان قرار گرفتن در معرض ارز رمزپایه هستند.

مقاومت بیت کوین روی ۳۳ هزار دلار