توسط محققان فدرال رزرو

چارچوب نظارتی برای استیبل کوین ها

پروفسور ییل ، گری بی گورتون و جفری ژانگ ، از اعضای هیئت دولت سیستم فدرال رزرو ، نویسنده مقاله ای 49 صفحه ای با عنوان "Taming Wildcat Stablecoins" هستند.

چارچوب نظارتی برای استیبل کوین ها

تحقیقات مداوم فدرال رزرو در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC ، گسترش یافته است که شامل پول های ثابت (Stablecoins) و اینکه آیا می توانند به طور موثر تنظیم شوند ، می شود.

مرتبط:استیبل کوین Stablecoins چیست؟

گورتون و ژانگ در مقاله خود ، که در ۱۷ ژوئیه در eBibrary SSRN منتشر شد ، استدلال می کنند که “پولهای تولید شده خصوصی” مانند استیبل کوین ها “وسیله مبادله موثر نیستند ، زیرا همیشه در سطح مقبول پذیرفته نمی شوند و قابل اجرا هستند.” نویسندگان سپس راه حل هایی را برای رفع آنچه “خطرهای سیستمی ایجاد شده توسط استیبل کوین ها ” می دانند ارائه می دهند.

محققان پس از تعمق عمیق در تاریخ پول خصوصی ، آغاز دوره بانکی رایگان در ایالات متحده ، یک دوره از سال ۱۸۳۷ تا ۱۸۶۴ ، به این نتیجه رسیدند که سیاست گذاران در رابطه با تنظیم Stablecoins ها دو گزینه دارند: ساخت استیبل کوین ها Stablecoins  برابر با پول عمومی یا CBDC را معرفی کنید که مستلزم مالیات از موجودی خصوصی پایدار است.

مرتبط:رتبه بندی در CBDC

با توجه به انتخاب اول ، دولت می تواند درخواست کند که Stablecoins استیبل کوین ها از طریق بانک های بیمه FDIC صادر شود یا شرط شود که کلیه Stablecoins استیبل کوین ها توسط خزانه داری در فدرال رزرو وثیقه کامل بگیرند.

این مقاله روز یکشنبه از طریق توییتر راه اندازی شد ، و کیتلین لانگ بنیانگذار Avanti ارتباط جالبی بین تاریخ انتشار و یک گروه کاری آینده استیبل کوین ها Stablecoins به رهبری وزیر خزانه داری جانت یلن برقرار کرد.

از ۱۹ ژوئیه ، یلن گروه کاری رئیس جمهور در بازارهای مالی را برای بحث در مورد استیبل کوین ها دعوت می کند. این گروه تنظیم کنندگان مختلف را برای ارزیابی مزایا و خطرات احتمالی استیبل کوین ها گرد هم می آورد.

بحث در مورد پایدارترین سکه ها اخیراً افزایش یافته است ، جرمی پاول رئیس صندوق فدرال خواستار مقررات سختگیرانه دارایی مانند (Tether (USDT است. پاول در شهادت خود در مجلس نمایندگان در ۱۴ ژوئیه ، اظهار داشت که ارزهای رمزپایه به دلیل بی ثباتی شدید قیمت ، به زودی به دنیای پرداخت نمی پیوندند.

مرتبط:استفاده از Stablecoins برای تجارت الکترونیکی شما

مرتبط:Tether (USDT) چیست؟

تا به امروز ، محققان بانک فدرال نسبت به ایده CBDC بازتر بوده اند ، اگرچه بر خلاف همتایان خود در آسیا و اروپا ، ایالات متحده هیچ برنامه فوری برای دلار به اصطلاح دیجیتال ندارد. چین علی رغم برخورد خصمانه خود با بیت کوین ، به عنوان یکی از پیشگامان انتشار ارز دیجیتال با کنترل مرکزی ظهور کرده است.