جیانان وو بنیانگذار Bitmain

چرا سرکوب نظارتی برای صنعت رمزنگاری مفید است

جهان رمز ارز در چند وقت اخیر با سرکوب چندگانه روبرو شده است اما وو می گوید: این مقررات چشم انداز خوبی به صنعت رمزنگاری می دهد.
چرا سرکوب نظارتی برای صنعت رمزنگاری مفید است

بر خلاف نظر رایج که سرکوب نظارتی برای صنعت رمزنگاری منفی است ، جیانان وو ، بنیانگذار و مدیرعامل سابق شرکت استخراج رمزنگاری Bitmain ، معتقد است که مقررات لازم برای صنعت ارزهای رمزپایه ضروری است.

وو توضیح داد که تنظیم فضای رمزنگاری و سرکوب برای رشد بلند مدت رمزارز ها خوب است.

برخورد قانونی و سرکوب نظارتی با رمزنگاری و چارچوب قانونگذاری در اطراف بازار رمزنگاری در سالهای گذشته به موضوعی داغ برای بحث در حوزه رمزنگاری تبدیل شده است. مقامات نظارتی و آژانس ها همچنان مشعل خود را در فضا پرتاب می کنند و بی امان عمل می کنند تا آن را کاملا تحت کنترل خود بگیرند.

جیان وو در حالی که با CNBC صحبت می کرد ، توضیح داد که با اجرای قوانین روشن ، بازار رمزنگاری می تواند رونق بیشتری بگیرد. وو سرکوب نظارتی و فشار را “بسیار سالم” توصیف کرد.

وی فشاری را که فضای رمزارز اکنون از سوی ناظران در حال تجربه است به این واقعیت نسبت داده است که این بخش با داشتن تقریباً یک تریلیون دلار سقف بازار با چندین نفر که پول خود را در این فضا جمع کرده اند ، تکامل یافته است. وو خاطرنشان می کند که به همین دلیل ، تنظیم کننده ها نمی توانند صنعت رمزنگاری را نادیده بگیرند.

سرکوب نظارتی در صنعت رمزنگاری

سرکوب نظارتی بر فضای رمزنگاری در چند وقت اخیر بسیار شدید بوده است. چین با وجود اسکان بیشترین تعداد ماینر در سطح جهان ،  کارگران استخراج بیت کوین را مجبور به ترکبه کشور کرد.

مرتبط:چین، عامل کمترین میزان هش بیت کوین این روزها

بایننس ، شرکت  صرافی شماره یک رمزنگاری ، نیز تحت نظارت شدید نظارات جهانی قرار گرفته است. اخیراً ، اداره رفتار مالی ادعا کرد که Binance به طور غیرقانونی در انگلستان فعالیت می کند. بورس هنوز در حال کنترل آن بحران و تأثیر آن است.

مرتبط:بایننس تحت دستور ناظر مالی انگلیس

در این میان ، وو معتقد است که تعامل بین رگولاتورها ، دولت ها و شرکت ها ضروری است و می تواند باعث ایجاد چشم انداز مثبت برای فضای رمزنگاری در سال های آینده شود.
مدیر عامل سابق Bitmain سنگاپور را به عنوان نمونه ای از یک محیط امکان پذیر برای تجارت رمزنگاری می دانست. وی کشور آسیا را در برخورد با فضای رمزنگاری “منطقی” ، بسیار کارآمد و “نزدیک” توصیف کرد.

گزارش فایننشال تایمز می گوید که سنگاپور یکی از معدود کشورهایی است که مقررات رمزنگاری دوستانه دارد. این گزارش حاکی از آن است که بسیاری از سازمان ها و گروه های رمزنگاری در حال یافتن کشور مناسب برای محصولات و نوآوری های رمزنگاری هستند.