Why is SOL price up by 70% in one week?

چرا قیمت SOL در یک هفته ۷۰ درصد افزایش یافته است؟

نرخ مبادله ای SOL/USD برای اولین بار در تاریخ پس از افزایش 35 درصدی ماهانه به 146.28 دلار رسید. این حرکت صعودی عظیم ، بازدهی این جفت ارز را برای سال جاری بیش از 7500 درصد افزایش داد

چرا قیمت SOL در یک هفته ۷۰ درصد افزایش یافته است؟

سولانا (SOL) روز جمعه را با رکورد جدیدی آغاز کرد ، زیرا سرمایه گذاران همچنان بر موفقیت خود در بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن های غیرقابل نفوذ (NFT) پایبند هستند.

نرخ مبادله ای SOL/USD برای اولین بار در تاریخ پس از افزایش ۳۵ درصدی ماهانه به ۱۴۶٫۲۸ دلار رسید. این حرکت صعودی عظیم ، بازدهی این جفت ارز را برای سال جاری بیش از ۷۵۰۰ درصد افزایش داد و سرمایه بازار سولانا را بیش از ۴۱ میلیارد دلار برآورد و آن را به هفتمین پروژه ارزشمند در حوزه ارزهای رمزنگاری شده تبدیل کرد.

صعود سولانا به بالاترین سطح نیز خطرات ناشی از افزایش ارزش را در کانون توجه قرار داد ، با یک شاخص حرکت کلاسیک ، شاخص قدرت نسبی (RSI) ، و بازخوانی بیش از حد برای ارز رمزنگاری شده را بازگرداند. در بالای ۷۰ ، RSI پیشنهاد کرد که SOL/USD در جلسات آینده فروش خواهد داشت و باز کردن یک موقعیت طولانی در این جفت ارز می تواند خطرناک باشد.

اما تحلیلگران خاطرنشان کردند که هنوز نمی توان قله سولانا را تشخیص داد. یک تحلیلگر مستقل بازار که با نام مستعار The Crypto Dog شناخته می شود ، به دلالان توصیه کرد که اجازه دهند سولانا سوار موج صعودی شود و با قدرت فعلی خود به پیش برود تا ببینند به کجا میرسد.

یوری مازور ، رئیس تجزیه و تحلیل داده ها در صرافی CEX.IO ، پیش بینی می کند که نرخ های SOL/USD در جلسات آینده از ۱۵۰ دلار عبور کند. اما او همچنین خاطرنشان کرد که این جفت وارد مرحله “کشف قیمت” شده است و تعصب بعدی آن به میزان ظهور سولانا در DeFi و NFT بستگی دارد.

مازور از طریق ایمیل به Cointelegraph می گوید که قیمت Solana (SOL) در روند صعودی قرار دارد زیرا بلاک چین در حال حاضر پتانسیل های خود را به عنوان یک مرکز جایگزین مناسب برای همه امور غیرمتمرکز مالی و توکن های غیرقابل حمل نشان می دهد.

در اکثر سیستم عامل های NFT و DeFi ، کاربران هزینه تراکنش مورد نیاز برای پردازش و تأیید تراکنش های بلاک چین را پرداخت می کنند. به اصطلاح هزینه گاز طبق شبکه تغییر می کند. اتریوم بیشتر پروژه های NFT و DeFi را از طریق قراردادهای هوشمند با پشتیبانی از رمز اصلی Ether (ETH) میزبانی می کند ، اگرچه به همین دلیل است که این شبکه از هزینه های اضافی رنج می برد.

مازور گفت سرمایه گذاران اکنون سولانا را رقیب بلند مدت احتمالی اتریوم می دانند ، به ویژه هنگامی که هزینه گاز کمتر و مقیاس پذیری بالاتری ارائه می دهند. او به Audius اشاره کرد ، یک پلتفرم پخش موسیقی با قابلیت بلاک چین که Solana را برای پشتیبانی از پروژه NFT خود ادغام کرد.

این تحلیلگر توضیح می دهد: “سولانا هنوز ثابت می کند که مقاوم و جایگزین بهتری برای اتریوم است.”

پس از راه اندازی جهانی هک هاتون ، با عنوان Ignition ، در روز سه شنبه ، که تا ۸ اکتبر ادامه خواهد داشت ، پشتوانه های صعودی بیشتری برای سولانا ظاهر شد. این مسابقه تلاش می کند استعدادها و ایده ها را به سمت بلاک چین عمومی سولانا بکشاند تا رشد و نوآوری را هدایت کند.

Ignition بیش از ۵ میلیون دلار پاداش و بودجه از جمله جایزه های حامیان مالی رویداد ، مانند مایکروسافت ، Jump Capital و Standard Chartered ، توزیع خواهد کرد. Mango Markets ، پیشروترین صرافی غیرمتمرکز مستقر در سولانا و برنده یکی از هکاتون های اخیر ، همچنین ۳۰،۰۰۰ دلار به ذخایر جایزه اضافه می کند.

سفته بازان قبلاً Ignition را به عنوان یک رویداد سوزان SOL اشتباه تشخیص داده بودند ، که به قیمت های SOL برای اولین بار در تاریخ در روز دوشنبه کمک کرد.