دومین اقتصاد جهان

چین سرکوب ارزهای دیجیتال را از طریق بانک‌ها آغاز کرد

بانک کشاورزی چین (AgBank) امروز پس از جلسه با بانک خلق چین بیانیه‌ای داد که نشان می‌دهد قرار است اقدامات ضد ارز دیجیتال پکن به بانک‌ها برسد.

کشور چین به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور و دومین اقتصاد جهان، نقش بزرگی در هر بازاری از جمله بازار ارزهای دیجیتال دارد؛ پس بهتر است اخبار چین، تصمیم‌گیری‌های حکومت چین درمورد قوانین و مقررات این بازار و محدودیت‌های احتمالی که درمورد خرید و فروش و ماینینگ ارزهای دیجیتال اعمال می‌کند را تحت نظر بگیریم.

چین سرکوب ارزهای دیجیتال را از طریق بانک‌ها آغاز کرد

بانک کشاورزی چین (AgBank) امروز پس از جلسه با بانک خلق چین بیانیه‌ای داد که نشان می‌دهد قرار است اقدامات ضد ارز دیجیتال پکن به بانک‌ها برسد.

به گزارش بانک اول بانک کشاورزی چین که سومین بانک بزرگ جهان از نظر میزان دارایی است، گفته که مشتریان خود را با جدیت بررسی می‌کند تا اطمینان حاصل شود آن‌ها درگیر هیچ فعالیت غیرقانونی مربوط به معامله، تجارت یا استخراج ارزهای دیجیتال نیستند.

مطابق محدودیت‌های جدید، بانک‌های داخلی و ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت تلفن همراه باید اطمینان حاصل کنند که به مشتریان مرتبط با ارزهای دیجیتال، خدمات تسویه حساب و خدمات بانکی ارائه ندهند.

به‌رغم موضع دولت چین علیه بیت کوین، این ارز دیجیتال در این کشور بسیار محبوب است و شمار زیادی از استخراج‌کنندگان آن در این کشور آسیایی مستقر هستند.

بر اساس گزارش کالین وو (Colin Wu)، وبلاگ نویس چینی، معاون بانک مرکزی چین همچنین گفته است که ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین قرار بوده به‌عنوان ابزارهای سرمایه‌گذاری جایگزین به‌جای ارزها مورد استفاده قرار گیرند.

لی بو معاون بانک مرکزی چین  همچنین اظهار داشته است که تا زمانی که بانک مرکزی چین مشخص نکند چه چارچوب نظارتی برای این قبیل دارایی‌ها مناسب است،سیاست‌های فعلی پابرجا خواهند ماند.

معاون رئیس‌کل بانک مرکزی چین خاطرنشان کرده است استیبل کوین‌هایی که به‌صورت خصوصی صادر می‌شوند، اگر به‌عنوان ابزارهای پرداخت مورد توجه واقع شوند، باید تحت مقررات سخت‌گیرانه‌تری در مقایسه با بیت کوین قرار گیرند.

براساس گزارش‌ها منابع دولتی به نشریه کایسین (Caixin) گفتند دولت نگران آن است که ارز دیجیتال به سرمایه‌گذارانی که آموزش ندیده‌اند آسیب بزند
یکی از روزنامه‌نگاران چینی در توییتی نوشت:

پکن معتقد است که ارز دیجیتال کاملاً حباب است و حتی خطر آن به افراد مسن، با تجربه سرمایه‌گذاری کمتر انتقال می‌یابد. تنظیم‌کنندگان می‌خواهند استخراج و بیت کوین را به‌طور کامل متوقف کنند.

چین و مبارزه با قیمت فلزات