Cardano to Launch Smart Contracts Today

کاردانو امروز قراردادهای هوشمند راه اندازی می کند

طرفداران کاردانو امیدوارند عصر امروز تجمع دیگری برگزار شود و چارلز هوسکینسون ، بنیانگذار کاردانو (و بنیانگذار اتریوم) قول داد که آلونزو "دوره جدیدی از کاردانو" را آغاز خواهد کرد.

کاردانو امروز قراردادهای هوشمند راه اندازی می کند

در ساعت ۲۱:۴۴:۵۱ UTC امشب ، کاردانو با اجرای هارد فورک آلونزو قراردادهای هوشمندی را آغاز می کند. اما به دلیل مشکلاتی در طراحی آن ، چندین برنامه غیر متمرکز راه اندازی خود را به تعویق انداخته اند و Alonzo ممکن است تنها با “چند قرارداد هوشمند اسباب بازی” که توسط خالق کاردانو توسعه یافته است ، زنده بماند.

قراردادهای هوشمند ، قطعات کد رایانه ای که خودشان اجرا می شوند ، زمینه را برای برنامه های غیر متمرکز مانند مبادلات غیر متمرکز و برنامه های وام دهی غیر حضوری فراهم می کنند. آلونزو Cardano را با سایر بلاکچین های دارای قرارداد هوشمند ، یعنی Ethereum ، روبرو می کند ، که آنها را در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد.

انتظار برای آلونزو قیمت Cardano (ADA)  افزایشی باشد. هنگامی که توسعه دهنده Cardano ، IOHK ، تست Alonzo را در ۲ سپتامبر راه اندازی کرد ، کاردانو به بالاترین سطح خود با ۳٫۰۹ دلار رسید ، اما بعداً به دلیل انتقاداتی که مبنی بر مشکل در پردازش معاملات همزمان وجود داشت ، قیمت به ۲٫۶۰ دلار کاهش یافت.

به گفته آنتونی ساسانو ، سرمایه گذار اتریوم ، اولین Cardano dApp ، صرافی چندمنظوره با نام Minswap ، بلافاصله پس از راه اندازی تعطیل شد ، زیرا با پردازش همزمان چندین تراکنش مشکل داشت – “همان چیزی که برای DeFi به آن نیاز دارید”.

IOHK توئیت کرد که این انتقادات حدس و گمان است قبل از اینکه بگوییم شیوه ای که کاردانو با معاملات خرج نشده کار می کند “امنیت بیشتری” و “قابل پیش بینی هزینه” را به همراه دارد.

طرفداران کاردانو امیدوارند عصر امروز تجمع دیگری برگزار شود و چارلز هوسکینسون ، بنیانگذار کاردانو (و بنیانگذار اتریوم) قول داد که آلونزو “دوره جدیدی از کاردانو” را آغاز خواهد کرد.

فردا روز بزرگیه! ما وارد عصر جدیدی از کاردانو می شویم.

با این وجود ، IOHK نمی تواند مشکلات خود را با یک موضوع توییتر برطرف کند. با توجه به مشکلات ، بعید به نظر می رسد که آلونزو با این برنامه های راه اندازی شود. چندین صرافی غیر متمرکز گفته اند که راه اندازی خود را تا زمانی که راه حل های قطعی برای تنگنای معاملات پیدا نشود ، به تعویق می اندازند.

از زمان راه اندازی آن در سال ۲۰۱۵ ، تصویر عمومی کاردانو به شدت بر ادعای تحقیقات و آزمایشات فنی دقیق متکی است. ارتقاء پروتکل توسط مجموعه ای از دانشگاهیان مورد بررسی قرار می گیرد.

ارزش بازار ۸۳ میلیارد دلار ، برجستگی کاردانو چیز قابل تاملی نیست. اما ممکن است حداقل چند ماه دیگر طول بکشد تا به چیزی نزدیک به یک قاتل اتریوم تبدیل شود.