بیت کوین نزولی می شود؟

کاهش معاملات بیت کوین علی رغم افزایش قیمت

فعالیت های زنجیره ای بیت کوین پس از سقوط بازار ارزهای رمزنگاری شده در ماه می 2021 به پایین ترین سطح خود رسید و از آن زمان به بعد از این سطح افزایش نیافته است.

کاهش معاملات بیت کوین علی رغم افزایش قیمت

بر اساس داده های جدید ، با وجود افزایش ۴۵ درصدی قیمت بیت کوین (BTC) در ۳۰ روز گذشته ، سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال دارایی خود را جابجا نمی کنند.

ارائه دهنده تجزیه و تحلیل بلاک چین Glassnode گزارش جدید خود “The Week On Chain” را روز دوشنبه منتشر کرد و خاطرنشان کرد که بیت کوین با وجود اختلاف در فعالیت های زنجیره ای در هفته منتهی به دوشنبه ، همچنان به بالاترین سطح خود در چند ماه اخیر رسیده است.

در این گزارش مشخص شد که فعالیت های زنجیره ای بیت کوین ، مانند میزان معاملات تعدیل شده توسط نهاد ، هنوز به اقدامات صعودی مداوم پاسخ نداده است و در سطوح پایین تاریخی بین ۱۷۵،۰۰۰ تا ۲۰۰،۰۰۰ تراکنش روزانه باقی مانده است. فعالیت های زنجیره ای بیت کوین پس از سقوط بازار ارزهای رمزنگاری شده در ماه مه ۲۰۲۱ به پایین ترین سطح خود رسید و از آن زمان به بعد از این سطح افزایش نیافته است.

تعداد معاملات بیت کوین در پنج سال گذشته تنها چند بار کم بوده است ، از جمله روند صعودی ۲۰۱۶-۲۰۱۷ ، که در آن بیت کوین برای اولین بار به ۲۰۰۰۰ دلار رسید. همین سطح در بازار نزولی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ نیز ثبت شد زیرا قیمت بیت کوین ۸۵ درصد از بالاترین سطح خود در آن زمان سقوط کرد.

کاهش معاملات بیت کوین علی رغم افزایش قیمت

منبع: Glassnode

مطالب مرتبط: قیمت ۵۰ هزار دلاری بیت کوین از ماه می

Glassnode گزارش داد ، علیرغم اختلاف قابل توجه بین افزایش قیمتها و فعالیت کم زنجیره ای ، پویایی کلی عرضه همچنان صعودی است. این هفته عرضه بیت کوین که توسط دارندگان بلند مدت نگهداری می شد به بالاترین حد خود یعنی ۱۲٫۶۹ میلیون BTC رسید و از رکورد قبلی ثبت شده در اکتبر ۲۰۲۰ فراتر رفت.

در اوایل ماه اوت ، Glassnode گزارش داد که اصلاح نزولی ۵۰ درصدی بیت کوین در ماه مه به دلیل “رفتار هودلینگ” قوی مانند سال ۲۰۱۸ نگران کننده نیست.