سرمایه گذاری و خرید اتریوم و...

کسب درآمد از طریق اتریوم

این روز ها افراد زیادی به‌دنبال کسب درآمد از ارزهای دیجیتال هستند. برخی حتی از این هم فراتر می‌روند انتظار  میلیاردرشدن از طریق ارزهای دیجیتال را دارند.

کسب درآمد از طریق اتریوم

این روز ها افراد زیادی به‌دنبال کسب درآمد از ارزهای دیجیتال هستند. برخی حتی از این هم فراتر می‌روند انتظار  میلیاردرشدن از طریق ارزهای دیجیتال را دارند. آنها بدنبال جهش‌های بزرگ قیمتی و سودهای صد درصدی هستند و  می‌خواهند یک‌شبه پول‌دار شوند.

اما حقیقت این است که فرصت‌های این‌چنینی در بازار اندک و دور از دسترس هستند. فقط تعداد معدودی از تریدرها می‌توانند بر روی موج‌های قیمتی سوار شده و به‌موقع از بازار خارج شوند و پولی که زندگی آنها را دگرگون می‌کند را به دست آورند.

افزایش ناگهانی قیمت، تنها راهی نیست که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال می‌توانند از آن درآمد کسب کنند. پیشروی آهسته پذیرش ارزهای دیجیتال در جریان اصلی اقتصاد، فرصت‌های سرمایه‌گذاری تقریباً نامحدودی را برای ما به ارمغان آورده‌اند.

کسب درآمد از طریق اتریوم

با توجه به محبوبیت و پیشرفت شبکه اتریوم ، کاربران زیادی به دنبال روش های کسب درآمد از اتریوم هستند. البته باید توجه کنیم که ورود به این دنیا بدون دانش، نه تنها موجب افزایش سرمایه نخواهد شد بلکه می‌تواند بستری باشد که تمام سرمایه خود را از دست بدهید. با این تفاسیر، آشنا بودن با راه‌های کسب درآمد در دنیای ارزهای دیجیتال به کاربران کمک خواهد کرد که از مزایای این تکنولوژی بیشترین استفاده را بکنند.

ماینینگ یا استخراج اتریوم

اتریوم در سال ۲۰۲۱ همواره موضوعی داغ و جذاب برای کاربران حوزه ارزهای دیجیتال بوده است. از اکتبر سال ۲۰۲۰ ، ارزش هر واحد از اتریوم (ETH) خیلی بیشتر شده و بنظر می رسد که روند رو به رشد اتریوم در آینده هم ادامه دار باشد.

اتریوم به دلیل موفقیت در امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) و همچنین رشد اعجاب‌آور NFT ها به‌شدت رشد پیدا کرد. محبوبیت بیش‌ازحد این موارد برای اتریوم به این معنی است که ارزش این شبکه ارز دیجیتال بسیار بیشتر از تنها یک رمز ارز و یک فرصت سرمایه‌گذاری است.

کسب درآمد از طریق استخراج ارز دیجیتال اتریوم در انتهای راه خود قرار دارد، اما هنوز هم برای مشارکت در این کار بدست آوردن سود دیر نیست.

در استخراج رمزارز ها به طور کلی هرچه تعداد ماینرها بیشتر می‌شود، زمان و نیروی محاسباتی بیشتری برای حل آن‌ها لازم است و پاداش‌ها نیز کم‌تر می‌شود.

در حال حاضر شبکه اتریوم از الگوریتم اثبات کار (POW)استفاده می‌کند و کاربران با استفاده از قدرت پردازشی CPU و کارت گرافیک می توانند ارز دیجیتال اتر استخراج کنند.

کسب درآمد از طریق اتریوم

البته باید دقت بکنیم که برای انجام عملیات ماینینگ باید هزینه‌های برق، سخت افزار و نگهداری در نظر گرفته شود. سایت‌های متعددی (مثل سایت ۹۹bitcoins)  هستند که می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند. نکته بسیار مهمی که خیلی از ماینرها به آن دقت نمی‌کنند این است که باید اخبار را دنبال کنند. به طور مثال، اتریوم به دنبال این است که الگوریتم خود را از اثبات کار به  اثبات سهام تبدیل بکند. پس سرمایه گذاری بلند مدت برای استخراج آن، منطقی به نظر نمی‌رسد.

این در حالی است که استاندارد توکن EIP-1559 منجر به از دست دادن سودی نشد که بسیاری پیش بینی کرده بودند، تبدیل شبکه به اتریوم ۲٫۰  در آینده و البته الگوریتم  اثبات سهام (Proof of Stake) بیانگر آن است که نیازی به استخراج ارز دیجیتال اتریوم به‌وسیله پردازنده‌های گرافیکی نیست. دراین‌بین، خبر خوب برای افرادی که کماکان به دنبال استخراج این رمز ارز هستند این خواهد بود که احتمالاً چند ماه تا به‌روزرسانی زمان باقی مانده  و  فرصت برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم دارند.

این به‌روزرسانی به ۳ قسمت اصلی تقسیم می‌شود:

بیکن چین (Beacon Chain)،

ادغام یا مرج (Merge)

زنجیره‌های شارد (Shard Chains).

در حال حاضر بیکن چین در شبکه اتریوم فعال است، که اساساً زمینه را برای انتقال به مدل اثبات سهام در آینده فراهم ساخته و به کاربران شبکه اتریوم اجازه داده تا شروع به سهام گذاری یا استیکینگ اتریوم کنند. از طرفی Merge نیز به‌روزرسانی‌ای است که شبکه اصلی اتریوم را با Beacon Chain ترکیب می‌کند و در نهایتاً به فرایند استخراج ارز دیجیتال اتریوم توسط کارهای گرافیک پایان داده و البته که این موضوع به نفع فرایند استیکینگ خواهد بود.

تا الآن پیاده‌سازی به‌روزرسانی  Merge چندین بار به تعویق افتاده است. بسیاری امیدوار بودند که تا قبل از پایان سال ۲۰۲۱ این به‌روزرسانی در شبکه اتریوم اجرا شود، اما تخمین فعلی توسعه‌دهندگان اتریوم برای ربع اول یا دوم سال ۲۰۲۲ است. این بدان معنا است که ماینرها چندین ماه دیگر نیز فرصت خواهند داشت تا از مزایای استخراج ارز دیجیتال اتریوم و سودآوری این فرایند بهره ببرند.

قبل از هرگونه اقدام جهت استخراج ارز دیجیتال اتریوم، بهتر است از یک ماشین‌حساب استخراج برای تخمین درآمد احتمالی خود استفاده کنید. استفاده از whattomine است که به شما این امکان را می‌دهد تا GPU های موجود در بازار را به همراه قیمت برق محل سکونت خود انتخاب کرده و درنتیجه، سودآورترین رمز ارزها جهت استخراج برای شما به نمایش گذاشته خواهد شد.

سرمایه گذاری و خرید اتر

در سال ۲۰۱۶، اتر ۱۲۰۰% رشد قیمتی داشت. یعنی در تنها در یک سال ارزش اتر ۱۲برابر شد. خیلی از طرفداران ارز دیجیتالی اتر انتظار دارند که سرمایه بازاری آن به ارزش یک تریلیارد دلار در ۱۰ تا ۱۵ سال آینده برسد.

کسب درآمد از طریق اتریوم

اتریوم پس از بیت کوین دومین سهم بزرگ بازار و دومین حجم معاملات در میان ارزهای رمزنگاری شده را دارد. به همین ترتیب، ETH به عنوان یک سرمایه گذاری جذاب برای سرمایه گذاران علاقه مند به فضای رمزنگاری تلقی می شود و افراد ترغیب به خرید اتریوم می شوند.

اتریوم نشان دهنده پیشرفت ارز دیجیتال در این جهان است.

البته به این نکته در بازار توجه کنید که هر لحظه این امکان وجود دارد که به هر دلیلی شبکه اتریوم از دنیای ارزهای دیجیتالی حذف شود. پس اگر به دنبال استفاده از این روش هستید، جمله معروف ” همه تخم مرغ های خود را در یک سبد نگذارید” را در نظر داشته باشید.

برنامه نویس فریلنسر در بلاک چین

تا در دوران اولیه تکنولوژی بلاکچین به سر می‌بریم  کم‌کم شروع به یادگیری برنامه‌نویسی برای بلاکچین کنید تادر آینده یک شغل پرطرفدار و پردرآمد داشته باشید.

تکنولوژی بلاکچین به قدری جدید است که دانشگاه‌ها هنوز کاملاً نتوانسته‌اند آن را تبدیل به یک رشته یا حتی یک واحد زیرمجموعه یک رشته دیگر تبدیل کنند. به همین دلیل، شرکت‌ها به دنبال این هستند که تکنولوژی‌های بلاکچین که در حال تبدیل شدن به یک استعداد یافت شونده در توسعه‌دهنده‌های فریلنسر (کار آزاد )هستند را توسعه دهند.

کسب درآمد از طریق اتریوم

در هر سطحی می‌توانید از دانش خود در برنامه نویسی استفاده کنید. سایت‌های زیادی هستند که برنامه نویس‌ها می‌توانند به عنوان فریلنسر در آن ها فعالیت کنند. به طور مثال سایت Freelancer یکی از آنها است. شما می‌توانید در این پلتفرم پروژه انجام دهید و حق الزحمه خود را دریافت کنید.

ساختن اپلیکیشن‌های غیر متمرکز

همه جا صحبت از نوع جدیدی از اپلیکیشن ها و نرم افزار هایی هست که مانند رمزارز ها در هیچ سرور مرکزی ای قرار ندارند و مالکیت آن ها متعلق به شخص یا نهاد خاصی نیست. نرم افزار هایی که نمی شود اجرای آن ها را متوقف کرد و هیچ وقت از خدمت رسانی باز نمی ایستند. شاید باور کردنی نباشد، ولی چنین نرم افزار هایی در حال حاضر نیز وجود دارند که DApps یا “اپلیکیشن های غیرمتمرکز” نامیده می شوند.

کسب درآمد از طریق اتریوم

شبکه اتریوم توانست بستری جدید به برنامه نویسان معرفی کند. برنامه نویسان می توانند در قالب قراردادهای هوشمند، اپلیکیشن‌های غیر متمرکز خود را پیاده سازی کنند. همانطور که ساخت یک اپلیکیشن به راحتی امکان پذیر نیست، جذب کاربر، معرفی و کاربردی کردن آن اپلیکیشن سخت‌تر از آن است و نیاز به برنامه‌های بازاریابی ویژه‌ای دارد.

البته اینکه انتظار داشته باشیم با هر اپلیکیشن و هر ایده‌ای کسب درآمد کنیم، انتظار درستی نیست. اپلیکیشنی که دارای ایده و برنامه نویسی خوبی باشد، اگر همراه با برنامه های مدرن بازاریابی شود، به راحتی می‌تواند یک راه کسب درآمد برای شما باشد