استفاده از گرمای استخراج رمزارز !

کشف جدید ایلان ماسک برای دوج کوین!

ایلان ماسک ایده مضحک ایجاد یک وان آب گرم را که تولید گرمای مورد نیازش به استخراج دوج کوین متکی است ، ارائه داد !

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، ایده مضحک ایجاد یک وان آب گرم را که تولید گرمای مورد نیازش به استخراج دوج کوین (Dogecoin) متکی است ، ارائه داده است.

این طرح بیهوده توسط حساب توئیتر Blockfolio که یک ردیاب پورتفولیوی پیشرو در ارز دیجیتال میباشد، پیشنهاد شده است.

با توجه به اینکه ماسک پس از پذیرش DOGE برای یک مأموریت ماهواره ای، توسعه دوج کوین را رهبری به دست گرفته ، تصور اینکه این پروژه می تواند پروژه بعدی باشد، خیلی دور از ذهن نیست.

دوج کوین از الگوریتم اجماع اثبات کار استفاده می کند. به این معنی که برای تولید کوین های جدید به منابع محاسباتی نیاز دارد.

بر اساس اطلاعات ByteTree ، اگرچه این کوین ممکن است شوخی باشد، استخراج کنندگان آن درآمد جدی کسب کرده اند و درآمد آنها در سال ۲۰۲۱ بیش از ۴۵۰۰ درصد افزایش یافته است.

دوج کوین یک ارز رمزنگاری شده مبتنی بر Scrypt است که در مقایسه با بیت کوین، انرژی کمتری مصرف می کند. با توجه به مدل استخراج دوگانه ، می توان آن را در کنار سایر کوین ها مانند Litecoin در نظر گرفت.

مجهز کردن ماشین های استخراج ارز دیجیتال 

درست مانند اتومبیل های برقی و تله پرت، ایده بازیافت گرما از استخراج کنندگان اصلا جدید نیست.

در اوایل سال ۲۰۱۸(۱۳۹۶)، کارآفرین اهل چک با نام Kamil Brejcha، با جایگزینی بخاری های سنتی با پلتفرم های استخراج معادن خود برای پرورش گوجه فرنگی در گلخانه، سرخط خبرها بود.

چندین شرکت استخراج ارزدیجیتال ، تجهیزاتی را ارائه می دهند که می توانند به سیستم های گرمایشی مشاغل و خانه های شخصی متصل شوند.

سقوط ایلان ماسک از رتبه دوم به سوم