7 درصد ذخایر بیت کوین در کنترل شرکت ها

کنترل بیت کوین توسط شرکت ها و کسب وکارها

بیشتر بنگاههای تجاری در چهار ماه اول سال 2021 نسبت به کل سال گذشته بیت کوین را به خزانه خود اضافه کردند . اما آیا ادامه خواهد داشت؟

بیش از ۶٫۵ میلیارد دلار بیت کوین یا نزدیک به ۱٪ از کل دارایی رمزنگاری شده توسط ۱۹ شرکت در فهرست عمومی نگهداری می شود. بیش از ۵٫۷۵٪ از سقف بازار بیت کوین توسط محصولات قابل معامله در بورس و کسب و کارهای بسته است.

این ارقام در یک مطالعه جدید توسط Nickel Digital Asset Management موجود است. ارزش ۱۹ شرکت ذکر شده بیش از ۱ تریلیون دلار در بازار است که ۱۳ شرکت آنها در آمریکای شمالی ، سه شرکت دیگر در اروپا و مابقی در ترکیه ، هنگ کنگ و استرالیا هستند. هفده شرکت ذکر شده دیگر BTC را خریداری کرده اند ، اما جزئیات مربوط به تخصیص آنها در دسترس نیست.

این مطالعه نشان می دهد که پذیرش نهادی رمزنگاری در حال افزایش است ، در حالی که هشت شرکت ذکر شده در چهار ماه اول ۲۰۲۱ بیت کوین خریداری کرده اند در مقایسه با هفت شرکت در کل سال ۲۰۲۰٫

فراتر از خزانه شرکت های ذکر شده ، این مطالعه مشخص کرد که ۴۳٫۲ میلیارد دلار BTC – معادل تقریباً ۶ درصد از سقف بازار بیت کوین – توسط ETP ها و کسب و کارها نگهداری می شود.

در Hedgeweek ، مدیر عامل و بنیانگذار نیکل ، آناتولی کراچیلوف استدلال کرد که ترکیبی از بحران COVID-19 و سیاست های پولی انبساطی از بانک های مرکزی ، خطر تنزل ارز را افزایش داده و افزود:

“این موضوع، همراه با هدایت به طور فزاینده تورم توسط بانک فدرال و یک شمع همیشه در حال گسترش آمریکا با ۱۸ تریلیون دلار از بازده منفی اوراق قرضه جهانی، بسیاری از شرکت ها را تشویق کرده است به تامل درباره دارایی های جایگزین.”

تحقیقات انجام شده توسط نیکل در اوایل سال ، قبل از رکود اخیر ، نشان می دهد که تخصیص سرمایه گذاری نهادی همچنان رشد خواهد کرد ، با ۸۱٪ از مدیران ثروت اروپا و سرمایه گذاران موسسه نشان می دهد که آنها انتظار دارند که بیت کوین در میان ذخایر شرکت ها افزایش یابد.

کراچیلوف اظهار داشت که روند رو به رشد موسسات و اختصاص بیت کوین به خزانه خود را نوسانات قیمت رمزنگاری با گذشت زمان کاهش می دهد.

“انتظار می رود افزایش تخصیصات توسط بازیگران بزرگ نهادی و شرکتی منجر به کاهش این نوسانات در طول زمان شود ، به لطف یک نوع سرمایه بلند مدت تر و ثابت تر که این سرمایه گذاران آورده اند و همچنین مجموعه نقدینگی بسیار بزرگ تری از رمزنگاری اکوسیستم .

با این حال ، همه موافق نیستند که م theسسات تلاش زیادی می کنند تا در معرض رمزنگاری قرار بگیرند ، با تحلیلگر JPMorgan ، نیکولاس پانیگیرتزوگلو با بیان اینکه حق بیمه اخیرا مشاهده شده در بازارهای معاملات ، بیش از قیمت های آتی نشان می دهد که باعث شده تقاضای نهادی رو به کاهش برود.

طبق وب سایت  BitcoinTreasury ، سیزده و نیم میلیارد دلار BTC بیشتر (۱٫۸٪ از منابع Bitcoin) در خزانه داری چهار شرکت خصوصی – Block.One ، بنیاد Tezos ، Mt Gox و Stone Ridge Holdings Group نگهداری می شود.

این وب سایت همچنین تخمین می زند که دولت بلغارستان تقریباً روی ۸٫۵ میلیارد دلار بیت کوین نشسته است ، در حالی که دولت اوکراین ۱٫۸ میلیارد دلار BTC دارد.

مانع تراشی درباره یک ETF بیت کوین دیگر

تحلیل تکنیکال بیت کوین ; ۲۵ خرداد