4/6 کانال در هر گره

گره های Lightning بیت کوین به بالاترین رکورد خود رسیدند

تعداد گره های شبکه Lightning طی 12 ماه گذشته 160 درصد افزایش یافته است در حالی که تعداد کانال ها از ژانویه 170 درصد افزایش یافته است.

گره های Lightning بیت کوین به بالاترین رکورد خود رسیدند

تعداد گره ها برای راه حل لایه دوم بیت کوین ، شبکه Lightning (LN) ، پس از موافقت زیاد ، به سطح بالایی رسیده است.

بر اساس گزارش ارائه کننده تحلیلی زنجیره ای Glassnode در هفته ۲۷ سپتامبر در زنجیره ، تعداد گره های Lightning Network در ماه سپتامبر ۱۶۰ درصد افزایش یافت و به رکورد ۱۵۶۰۰ رکورد رسید. در پایان ماه اوت ، فقط ۶۰۰۰ گره LN فعال بود.

این گزارش می افزاید که تعداد کانال ها یا اتصالات بین گره های مختلف در LN به ۷۳۰۰۰ رسیده است که به طور متوسط ۴٫۶ کانال در هر گره را نشان می دهد. Bitcoinvisuals در حال حاضر به طور متوسط ۹٫۳ کانال در هر گره تا ۲۶ سپتامبر گزارش می دهد.

“این تقریباً دو برابر تعداد کانالهایی است که در بازه زمانی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ پخش شده اند ، که بیشتر این رشد از ماه مه ۲۰۲۱ رخ داده است.”

طبق گفته Glassnode ، کل ظرفیت شبکه Lightning امسال “رشد انفجاری” داشته است. متریک به مقدار کل BTC که می تواند با استفاده از LN منتقل شود اشاره می کند.

ظرفیت شبکه در حال حاضر در بالاترین سطح خود از ۲،۹۰۴ BTC (123 میلیون دلار با قیمت فعلی) است. این نقطه عطف افزایش ۱۷۰ درصدی ظرفیت را از ماه ژانویه نشان می دهد که تقریباً ۲۲ درصد یا ۵۱۴ BTC تنها در ماه سپتامبر به شبکه اضافه شده است.

میانگین ظرفیت کانال یا مقدار BTC ارسال شده برای هر کانال ، در حال حاضر ۰٫۰۴ BTC (حدود ۱۶۷۰ دلار) است ، که نشان دهنده بالاترین رکورد تاریخ شبکه است. این افزایش ۴۳ درصدی از میانگین اندازه کانال ۰٫۰۲۸ BTC در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ است.

مطالب مرتبط: OKEx برای تسریع معاملات بیت کوین با Lightning Network

شبکه Lightning اخیراً به عنوان نتیجه ای از شبکه اجتماعی محبوب توییتر که LN را برای اطلاع رسانی علاوه بر راه اندازی شبکه ملی در سراسر السالوادور در میان استقبال دارایی های دیجیتالی این کشور ، از جمله عناوین اصلی خبرها قرار داده است.

شبکه Lightning توسط دو محقق به نام Thaddeus Dryja و Joseph Poon در سال ۲۰۱۵ به عنوان راهی برای خارج کردن تراکنش های بیت کوین از شبکه برای افزایش توان و کاهش هزینه ها پیشنهاد شد.