قلمروی جدیدی فراتر از بیت کوین

گسترش خدمات رمزارزی گلد‌من ساکس

گلد‌من ساکس قصد دارد در ماه‌های آینده بازار معاملاتی «قرارداد‌های اختیار معاملات و قرارداد‌های آتی اتریوم» را راه‌اندازی کند.

یکی از مدیران بانک سرمایه‌گذاری گلد‌من ساکس به بلومبرگ(Bloomberg) اعلام کرد که این بانک قصد دارد در ماه‌های آینده بازار معاملاتی «قرارداد‌های اختیار معاملات و قرارداد‌های آتی اتریوم» را راه‌اندازی کند.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که تنها چهار ماه از زمان راه‌اندازی مجدد میز معاملاتی گلد‌من ساکس که معاملات قرارداد‌های آتی بیت کوین را به مشتریان خود پیشنهاد می‌کند، سپری شده است.

قرارداد‌های آتی توافقنامه‌ای هستند که امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال در تاریخ مشخصی که به آینده موکول شده است را فرآهم می‌کنند. این ابزار امکان کسب سود از تحلیل و پیش‌بینی صحیح را برای فعالان حرفه‌ای بازار رمزارزها فرآهم می‌کند. بنابراین تحلیلگری که افزایش قیمت اتریوم را انتظار می‌کشد می‌تواند با خرید قرارداد‌های آتی اتریوم در سطوح کنونی از افزایش قیمت این دارایی در زمان سررسید قرارداد سود کسب کند.

هجوم موسسات به بازار رمزارزها ادامه دارد

راه‌اندازی بازار معاملات قرارداد‌های آتی اتریوم مسیر گسترش سرمایه‌گذاری موسسات مالی در بازار اتریوم را هموارتر می‌سازد. متیو مک درموت(Mathew McDermott)؛ مدیر دارایی گلدمن ساکس روز دوشنبه خبر راه‌اندازی بازار معاملاتی قرارداد‌های آتی و قرارداد‌های اختیار معاملات اتریوم توسط این بانک سرمایه‌گذاری را تایید کرد. وی اظهار داشت که با وجود بی‌ثباتی اخیر بازار ارزهای دیجیتال ، تقاضا برای ورود به این حوزه همچنان در حال افزایش است:

Mathew McDermott:روند ورود موسسات به بازار رمزارزها همچنان ادامه دارد. با وجود اصلاح اخیر قیمت رمزارزها، ما همچنان شاهد اشتیاق بالا برای ورود به این حوزه هستیم.

درموت همچنین به نتیجه‌ی یک نظر‌سنجی اشاره کرد که هفته‌ی گذشته در میان ۸۵۰ موسسه و شرکت برگزار شده بود و بر اساس آن نزدیک به ۱۰ درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که در بازار مبادلات رمزارزها حضور دارند و ۲۰ درصد از آنها نیز اشتیاق خود را برای ورود به این بازار نشان داده‌اند.

در حالی که سرمایه‌گذاری موسسات مالی بر روی اتریوم در حال افزایش است، بیت کوین همچنان در مرکز توجه سرمایه‌گذاران حقوقی بازار رمزارزها قرار دارد. بر اساس گزارش کوین‌شیرز در ماه ژانویه‌ ۹۷ درصد از حجم سرمایه‌گذاری موسسات و شرکت‌ها در بازار رمزارزها به بیت کوین اختصاص دارد.

بر اساس گزارش کوینیت، گلد‌من ساکس در ماه مارس درخواست راه‌اندازی محصولات سرمایه‌گذاری جدیدی را بر پایه‌ی بیت‌کوین به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) ارائه کرده است.

گلدمن ساکس ارائه مشتقات بیت کوین به سرمایه گذاران