رئیس جمهور بوکل ادعا می کند;

یک سوم مردم السالوادور از کیف پول چیوو استفاده می کنند

در 6 سپتامبر ، السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان وجه قانونی انتخاب کرد و هم مورد تحسین و هم انتقاد جامعه جهانی قرار گرفت.
یک سوم مردم السالوادور بر اساس ادعای رئیس جمهور بوکل “به طور فعال” از کیف پول چیوو استفاده می کنند

Nayib Bukele، رئیس جمهور السالوادور ، مدعی است که ۲٫۱ میلیون نفر از همشهریانش از کیف پول رمزنگاری شده Chivo تحت حمایت دولت استفاده می کنند ، و نگاهی اجمالی به موفقیت ظاهری بمب بیت کوین (BTC) این کشور ارائه می دهد.

رئیس جمهور جنجالی ۲٫۹ میلیون دنبال کننده توییتر خود را بعد از ظهر شنبه به روز کرد و مدعی شد که چیوو “پس از سه هفته فعالیت” اکنون بیش از هر بانکی در السالوادور کاربر دارد “. Bukele اظهار داشت که زمان کوتاهی طول می کشد تا تصویب چیوو که همه بانک های السالوادور را به طور کامل تحت الشعاع قرار دهد.

۲٫۱ میلیون نفر در السالوادور در حال استفاده فعال از chivowallet هستند (بارگیری نمی شوند).

Chivo یک بانک نیست ، اما در کمتر از ۳ هفته ، اکنون تعداد کاربران آن از هر بانکی در السالوادور بیشتر است و به سرعت در حال افزایش تعداد کاربران است که همه بانک ها در EL SALVADOR با هم ترکیب شده اند.

این وحشی است!#بیت کوین

– Nayib Bukele (nayibbukele) 25 سپتامبر ۲۰۲۱

کیف پول دولتی Chivo در اوایل سپتامبر راه اندازی شد زیرا السالوادور رسماً بیت کوین را به عنوان پول قانونی به رسمیت شناخت. چیوو افراد و مشاغل را قادر می سازد تا از هرجای دنیا پرداختهای خود را با بیت کوین یا دلار ارسال و دریافت کنند. این کیف پول در هر دو دستگاه Android و Apple موجود است. همانطور که Cointelegraph گزارش داد ، صرافی ارز دیجیتال مکزیکی Bitso به عنوان ارائه دهنده اصلی خدمات Chivo امضا کرده است.

مرتبط:Chivo کیف پول دولتی السالوادور

آخرین بروزرسانی Bukele نشان می دهد که قانون بیت کوین در سراسر کشور با استقبال خوبی روبرو شده است ، حتی در حالی که صدها معترض مخالف دولت برای ابراز مخالفت خود به خیابان ها آمدند. در ۱۵ سپتامبر ، این اعتراضات با سوزاندن یک کیوسک رمزنگاری در پایتخت کشور به اوج خود رسید.

مرتبط:نتایج نظرسنجی تصویب BTC در السالوادور

مرتبط:مخالفت با قانون بیت کوین السالوادور

مطمئناً ، پذیرش گسترده Chivo تا حدی به این دلیل است که دولت به ارزش ۳۰ دلار BTC به هر دارنده حساب سالوادور منتقل کرد. بر اساس نظرسنجی اخیر آژانس Sherlock Communications مستقر در سائوپائولو ، کمی بیش از نیمی از مردم السالوادور با بیت کوین آشنایی ندارند.

در همین حال ، دولت Bukele پس از یک سری تغییرات ناپایدار قیمت دارایی دیجیتال ، خزانه خود را با BTC پر می کند. السالوادور حداقل دو بار کاهش قیمت را خریداری کرد – ۷ سپتامبر و ۲۰ سپتامبر – کل دارایی های خود را به ۷۰۰ BTC رساند.