بازگشت قانون Gresham !

یک مقام هلندی خواستار ممنوعیت کامل بیت کوین

یکی از مقامات هلندی اظهار داشت ، هلند باید استخراج ، تجارت و نگهداری بیت کوین را ممنوع کند زیرا هیچ یک از سه عملکرد پول را برآورده نمی کند و برای مجرمان مفید است.

در حالی که السالوادور بیت کوین را به عنوان پول قانونی تصویب می کند ، یک مقام هلندی ارز رمزنگاری شده را مورد انتقاد قرار داد و خواستار ممنوعیت فوری آن شد.

پیتر هاسکمپ ، مدیر اداره تجزیه و تحلیل اقتصادی هلند در وزارت امور اقتصادی و سیاست های اقلیمی ، مقاله ای با عنوان “هلند باید بیت کوین را ممنوع کند” منتشر کرد.

همسو با عنوان مقاله ، لیست گسترده ای از دلایل اینکه دولت هلند باید ممنوعیت فوری استخراج ، تجارت و نگهداری بیت کوین (BTC) را اعمال کند ، ذکر کرده است. به گفته این مقام مسئول ، این امر می تواند باعث افت قیمت شود زیرا بیت کوین “هیچ ارزش ذاتی ندارد و فقط به این دلیل ارزش دارد که دیگران آن را می پذیرند.”

این مقام اجرایی یک روایت ضد رمزنگاری رایج را ذکر کرد و استدلال کرد که هر ارز رمزنگاری شده قادر به انجام هر یک از سه عملکرد پول به عنوان واحد حساب ، ابزار پرداخت و ذخیره ارزش نیست. وی همچنین به استدلالهای رایج ضد بیت کوین مانند نگرانی های امنیتی ، خطرات سواستفاده و کلاهبرداری اشاره کرد و اظهار داشت که رمزنگاری ابزار مفیدی برای بازیگران جنایتکار است.

هاسکمپ گفت که هلند از کشورهایی که در سالهای اخیر “برای جلوگیری از تبلیغات رمزنگاری” اقدام کرده اند عقب مانده است. “نهادهای نظارتی هلند بدون موفقیت زیاد تلاش کردند تا نظارت بر سیستم عامل های تجاری را تشدید کنند . دفتر برنامه ریزی مرکزی به خطرات تجارت رمزنگاری در سال ۲۰۱۸ اشاره کرد ، اما نتیجه گرفت که هنوز تنظیم دقیق تر لازم نیست. ”

مرتبط: تنظیم کنندگان هلندی از تعداد سرمایه گذاران رمزنگاری در هلند اطمینان ندارند.

هاسکمپ در مقاله خود توجه ویژه ای به قانون Gresham داشت ، یک اصل پولی که می گوید ارز بیش از حد یا “پول بد” ، تمایل دارد ارز ارزان قیمت یا “پول خوب” را از گردش خارج کند. هاسکمپ که Bitcoin را “پول بد” خواند ، استدلال کرد که قانون Gresham می تواند برعکس با بیت کوین عمل کند:

“ارزهای رمزپایه تمام ویژگی های” پول بد “را نشان می دهد: نامشخص بودن منبع ، ارزیابی نامشخص ، شیوه های تجارت سایه. آیا قانون Gresham برگشته است؟ نه ، برعکس . ارزهای رمزپایه در معاملات پرداخت منظم استفاده نمی شوند.   پول بد از گردش خارج می شود زیرا دیگر هیچ کس نمی خواهد آن را بپذیرد. “

احتمال تصویب قانون بیت کوین توسط رئیس جمهور السالوادور

ممانعت تایلند برای استفاده از NFT