عملکرد اتر در 12ماه آینده

۳دلیل ضعف اتریوم در سایه بیت کوین

قیمت اتریوم از 28 مارس تا 15 مه ، 173 درصد بهتر از بیت کوین عمل کرد ، با این حال در حالی که بازار رمزارز ها در 12 ماه مه افت شدید داشتند ، روند معکوس شروع شد و از آن زمان شاهد کاهش 25درصدی عملکرد اتریوم بودیم.

قیمت اتریوم (ETH) از ۲۸ مارس تا ۱۵ مه ۱۷۳ درصد بهتر از بیت کوین (BTC) عمل کرد. بازار گاوی باور نکردنی باعث شد که این کوین به بالاترین قیمت یعنی ۴۳۸۰ دلار برسد. با این حال ، در حالی که بازارهای ارز رمزنگاری شده در ۱۲ ماه مه افت شدید داشتند ، روند معکوس شروع شد و از آن زمان ، اتر ۲۵ درصد عملکرد کمتری داشته است.

برخی ممکن است بگویند این یک تنظیم فنی پس از یک رالی قوی است. در حالی که این موضوع تا حدی این اقدام را توضیح می دهد ، برخی از عوامل مهم را شامل نمی شود ، از جمله پیشرفت سریع رقبای قرارداد هوشمند و بیت کوین که برای اولین بار به عنوان ارز رسمی پذیرفته شده است.

3دلیل ضعف اتریوم در سایه بیت کوین

قیمت اتر / بیت کوین در Binance. منبع: TradingView

توجه داشته باشید که چگونه نسبت اتریوم به بیت کوین ETH / BTC در ۸ ژوئن دوباره صعود کرد ، با وجود اینکه قیمت اتر ۳۶ درصد زیر بالاترین سطح خود باقی مانده و نزدیک به ۲۸۰۰ دلار بود ، به ۰٫۷۷ رسید. برای درک اینکه چه چیزی می تواند باعث ایجاد این نسبت شود ، تحلیلگران باید محرک های قیمت اتر و بیت کوین را جداگانه تجزیه و تحلیل کنند.

ممکن است در مصاحبه Mike Novogratz سوتعبیر شده باشد.

به دلیل ستایش شدید سرمایه گذاران نهادی ، اجرای گاو نر اتر به طور بالقوه یک نتیجه اضافی پیدا کرد. معامله گران می توانستند احساس فوریت ، معروف به FOMO را درک کنند و بلافاصله قرار گرفتن در معرض Bitcoin خود را به سمت altcoin پیشرو تغییر دهند.

در تاریخ ۱۳ مه ، مجله نیویورکر مصاحبه ای با مایک نووگراتز ، بنیانگذار و مدیرعامل Galaxy Digital منتشر کرد. در این گفتگو ، نووگراتز گفت:

“به طور ناگهانی ، شما به طور همزمان با رشد سریع اقتصادی ، منابع مالی و NFT غیرمتمرکز در Ethereum دارید.”

سپس از Novogratz سوال شد که اتر چقدر می تواند بالاتر برود ، وی پاسخ داد:

“می دانید ، پیش بینی اوج ها خطرناک است. اما آیا ممکن است به ۵۰۰۰ دلار برسد؟ البته می تواند.”

اگرچه یک دارنده اتریوم ممکن است آن را به عنوان یک پیش بینی تفسیر کرده باشد ، دیگران می توانستند آن را به عنوان یک حدس وحشیانه درک کنند ، احتمالاً بستگی به شرایط عمومی بازار رمزنگاری دارد.

با این حال ، تقریباً یک هفته بعد ، گزارشی از گلدمن ساکس نشان داد که بانک سرمایه گذاری جهانی معتقد است که اتر “شانس زیادی برای پیشی گرفتن از بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش غالب” دارد. جالب اینجاست که یکی از نقل قول های اصلی گزارش مستقیماً از مصاحبه Novogratz با نیویورکر بوده است.

در اوج خود ، Binance Chain چهل درصد از حجم DEX را کنترل می کرد

در حالی که Ethereum تسلط ۸۰ درصدی خود بر ارزش خالص را در برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) قفل کرده است ، Binance Smart Chain (BSC) به ۴۰٪ سهم بازار در مبادلات DEX رسیده است.

3دلیل ضعف اتریوم در سایه بیت کوین

PancakeSwap حجم روزانه DEX در مقابل صفحه ۱۰٫ منبع: DeBank

رشد موفقیت آمیز صنعت DeFi و بازارهای غیر قابل انعطاف (NFT) باعث ازدحام شدید شبکه Ethereum شد و هزینه های متوسط را در اواسط ماه مه به ۳۷ دلار افزایش داد. این گلوگاه باعث خروج فعالیت از طریق شبکه های رقیب شد و PancakeSwap در بهترین حالت برای گرفتن این جریان قرار داشت.

مرتبط: در اینجا به همین دلیل است که یک تحلیلگر می گوید بیت کوین در کوتاه مدت از Ethereum پیشی می گیرد

برای بدتر کردن اوضاع ، پروژه های مهم DeFi به زنجیره هوشمند Binance گسترش یافتند ، از جمله جمع کننده بازده Harvest Finance و تجمع غیرمتمرکز مبادلات ۱ اینچ. سرمایه گذاران به سرعت دریافتند که این روند می تواند ادامه یابد زیرا شبکه رقابتی با قرارداد هوشمند یک راه حل آسان برای dApps ارائه می دهد که به دنبال گزینه های ارزان تر هستند.

هیچ کشوری “استاندارد اتریوم” را تصویب نمی کند

بیت کوین ممکن است طی ۳۰ روز گذشته عملکرد زیرمجموعه داشته باشد زیرا نتوانسته مقاومت ۴۲۰۰۰ دلاری را چندین بار بشکند. با این حال ، هنگامی که السالوادور اولین کشوری بود که در ۱۲ ژوئن پیشنهاد قانونی بودن بیت کوین را ارائه داد ، یک نقطه عطف مهم بدست آمد.

پس از این کشور آمریکای مرکزی ساخته شده قانون تصمیم گیری و تعداد انگشت شماری از دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرکزی شروع به بحث از مزایای استفاده از گرفتن یک مسیر مشابه کردند.

اتریوم در حال انجام یک طراحی مجدد است که نرخ صدور و نحوه پرداخت حقوق اشخاص برای امنیت شبکه را با دور شدن از مدل اثبات کار تغییر می دهد. در همین حال ، بیت کوین اطمینان حاصل می کند که هر بروزرسانی با گذشته سازگار است و سیاست پولی سختگیرانه خود را حفظ می کند.

این دلیل اصلی است که اتر در طی ۱۲ ماه آینده ، یا حداقل تا زمانی که درک بهتری از چگونگی تسلط شبکه های اتریوم در قراردادهای هوشمند نداشته باشد ، از عملکرد بیت کوین پیشی نخواهد گرفت.

سرمایه گذاران حرفه ای به هر قیمتی از عدم قطعیت اجتناب می کنند و بازارهای رمزنگاری در حال حاضر بسیاری از این موارد را ارائه می دهند. در حالیکه شبکه های رقیب سهم اتریوم را گرفته اند ، دلیلی وجود ندارد که سرمایه گذاران موسسه خطرات را نادیده بگیرند.

توجه :هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ; ۲۹ خرداد