بیت کوین در هفته جدید

۵ مورد جالب توجه از بیت کوین در این هفته

به نظر می رسد که "ماه نوامبر" همچنان ادامه خواهد داشت - آیا چیزی می تواند سرگرمی گاوها را از بین ببرد؟

۵ مورد جالب توجه از بیت کوین در این هفته

بیت کوین (BTC) هفته جدیدی را با مسابقه ای به سمت بالاترین سطح تاریخ آغاز می کند زیرا گاوها در آخرین لحظه روز و هفته را نجات می دهند.

یک هفته حرکت جانبی قیمت بیت کوین درست در زمان بسته شدن هفتگی به پایان رسید و بیت کوین به ۶۶۰۰۰ دلار بازگشت.

این یک حرکت کلاسیک است که در هفته‌های اخیر بسیار باب شده است، و توجه اکنون بار دیگر بر نتایج صعودی متمرکز شده است.

با توجه به اینکه وال استریت هنوز باز نشده است، دوشنبه هنوز آهنگ سومین هفته “ماه نوامبر” را تعیین نکرده است، هفته ای که همچنان هدف قیمتی پایان ماه به ۱۰۰۰۰۰ دلار نزدیک می شود.

آیا بیت کوین می تواند به آنجا برسد؟ کوین تلگراف به پنج عاملی که می تواند به شکل گیری مسیر قیمت بیت کوین در روزهای آینده کمک کند، نگاهی انداخته است.

تعطیلی هفتگی جایی برای خرس ها باقی نمی گذارد

برای کسانی که نگران این هستند که در تعطیلات هفتگی یکشنبه چه اتفاقی می افتد، هیچ نیازی به نگرانی وجود نداشت – بیت کوین ناامید نشد.

پس از ردیابی یک طرفه در اکثر اوقات هفته، BTC/USD به سبک کلاسیک به این مناسبت افزایش یافت تا یک شمع جدید هفتگی با بالاترین قیمت را مهر و موم کند که آن را به ۶۵۵۰۰ دلار رساند.

۱۰۰۰ دلار سود به معنای واقعی کلمه در ساعت پایانی به دست آمد که مشخصه رفتار هفته های اخیر است.

آنها بسته هفتگی را نجات دادند

– ویل کلمنته (@WClementeIII) 15 نوامبر ۲۰۲۱

بنابراین، بیت کوین در یک بسته هفتگی بالاتر از روندی چند ماهه قرار می گیرد که قبلاً به عنوان یک آزمون مهم برای قدرت کلی شناخته می شد.

برای تحلیلگر محبوب TechDev، بسته شدن به دلیل دیگری قابل توجه بود، یعنی رسیدن به سطح فیبوناچی ۱۶۱۸ و در نتیجه کپی کردن اقدامی که به عنوان سکوی پرشی در هر دو دوره صعودی ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ عمل کرد.

#BTC به تازگی یک هفته بالاتر از log 1618 باز و بسته شده است.

این در گذشته قابل توجه بوده است. pic.twitter.com/DBsq4OwI8X

– TechDev (@ TechDev_52) 15 نوامبر ۲۰۲۱

“آماده ای برای چیزی که در راه است؟ من شخصاً روی متفاوت بودن این زمان برای بیت کوین شرط بندی نمی کنم، “او در یک پست جداگانه فیبوناچی اضافه کرد.

در زمان نگارش این مقاله، BTC/USD با قیمتی کمتر از ۶۶۰۰۰ دلار معامله می‌شود، که برای مدت کوتاهی در یک شب به بالاترین حد خود رسیده است.

دیگران استدلال کردند که استقرار سافت فورک Taproot در یکشنبه هنوز به طور کامل مورد استقبال قرار نگرفته است. همانطور که کوین تلگراف خاطرنشان کرد، ارتقاهای عمده نیز با افزایش قیمت قابل توجهی همراه بوده است، همانطور که در مورد شاهد جدا (“SegWit”) در سال ۲۰۱۷ بود.

چارلز ادواردز، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری کاپریول، می نویسد: «بازار در ارتقای گسترده بیت کوین Taproot قیمت گذاری نکرده است.

۱۳۵۰۰۰ دلار “هنوز در حال بازی”

درباره مجموعه پیش‌بینی‌های قیمت بیت‌کوین «بدترین سناریو» پایان ماه تحلیلگر PlanB، آنچه می‌خواهید بگویید – او روی برآوردهای خود ایستاده است.

با حدس زدن درست بسته شدن ماهانه بیت کوین تقریباً برای سه ماه متوالی، اکنون PlanB می گوید که تا دسامبر ۹۸۰۰۰ دلار خواهد بود. ۱۳۵۰۰۰ دلار تا ژانویه ۲۰۲۲، هنوز اهداف قابل دستیابی هستند.

پیش‌بینی ۹۸ هزار دلار در نوامبر و ۱۳۵ هزار دلار در دسامبر همچنان در حال اجراست pic.twitter.com/Df9CsxTdEj

– PlanB (@ 100trillionUSD) 14 نوامبر ۲۰۲۱

او تنها نیست – همانطور که Cointelegraph گزارش داد، منابع متعدد چشم به حرکت به سمت حداقل ۸۵۰۰۰ دلار در هفته های آینده دارند.

با بزرگ‌نمایی بیشتر، و مدل‌های سهام  PlanB به تحقیقات دیگری پیوسته‌اند که نشان می‌دهد بیت‌کوین واقعاً تا چه حد چرخشی بوده است – حتی قبل از سال ۲۰۱۳٫

صرف نظر از احساس شما، #بیت کوین به مدت ۹ سال به این خطوط روند احترام گذاشته است.

هنگامی که خط مرکزی را بشکند واقعاً به سمت بالا حرکت می کند. pic.twitter.com/sU4NytFlel

– جردن لیندزی (@jclcapital) 13 نوامبر ۲۰۲۱

با این حال، یکی از پیش‌بینی‌های هفته گذشته می‌گوید که در حالی که بیت‌کوین در ژانویه به ۲۵۰۰۰۰ دلار غول‌پیکر می‌رسد، در نهایت یکی از مدل‌های سهام را برای همیشه رد می‌کند.

“توزیع بازار گاوی آغاز شد”

آیا می‌تواند آغاز پایان بازار صعودی بیت کوین این چرخه باشد؟

با نگاهی به آنچه دارندگان بلندمدت (LTH) انجام می دهند، به نظر می رسد که بیت کوین وارد آخرین – اما پرنوسان ترین – فصل صعودی خود شده است.

داده‌های شرکت تحلیل زنجیره‌ای Glassnode که توسط تحلیلگر ویلیام کلمنته مشخص شده است، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران LTH انباشت خالص را متوقف کرده‌اند و اکنون خود را از رمزارزها جدا می‌کنند.

مشخصه تاپ های گاو نر، این «فروش با قدرت» اولین کاهش خالص دارایی LTH از آوریل است، زمانی که BTC/USD به بالاترین سطح ۶۴۹۰۰ دلار رسید که به مدت شش ماه به عنوان سقف باقی ماند.

کلمنته اظهار داشت: دارندگان بلندمدت بیت کوین را به عنوان ضعف می خرند و به قدرت می فروشند.

ما به تازگی اولین چاپ قرمز خود را در تغییر موقعیت خالص LTH در بیش از ۶ ماه دریافت کرده ایم، که نشان می دهد توزیع بازار صعودی آغاز شده است.

"توزیع بازار گاو نر آغاز شد" - 5 چیز برای تماشای بیت کوین در این هفته

نمودار تغییر موقعیت بیت کوین LTH. منبع: ویلیام کلمنته / توییتر

آخرین بار، در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰، LTH ها قبل از افزایش قیمت چشمگیر بیت کوین شروع به فروش کردند.

نرخ هش به بالاترین حد خود باز می گردد

یکی از جنبه های بیت کوین که در این هفته به بالاترین حد خود رسیده است، نرخ هش است.

پس از بهبودی سریع اما در عین حال طولانی پس از سقوط پنج ماه پیش، شبکه اصلی بنیادی اکنون در حال اندازه گیری کارهایی است که در اواخر آوریل تا اوایل ماه می انجام داد.

با توجه به داده‌های منبع نظارت زنده MiningPoolStats، بدون احتساب اسپک‌ها و فرورفتگی‌ها در داده‌های خام، نرخ هش حدود ۱۶۸ اگزاهش در ثانیه (EH/s) است.

"توزیع بازار گاو نر آغاز شد" - 5 چیز برای تماشای بیت کوین در این هفته

نمودار داده های خام نرخ هش بیت کوین. منبع: MiningPoolStats

نمودار همراه میزان پیشرفت را از زمانی که استخراج کنندگان شروع به جابجایی دسته جمعی دور از چین کردند را نشان می دهد.

در حالی که نرخ هش، که قدرت محاسباتی اختصاص داده شده به ماینینگ را توصیف می کند، تنها می تواند به جای اندازه گیری دقیق، تخمین زده شود، این متریک اکنون اولین سرمایه گذاری خود را در قلمرو ناشناخته برای تقریباً نیم سال آغاز می کند.

نرخ هش #بیت کوین در هفته گذشته: ۱۶۰٫۶ EH / ثانیه

۱۶۰,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ هش در ثانیه pic.twitter.com/yA1GSvn52x

– Dylan LeClair (@DylanLeClair_) 13 نوامبر ۲۰۲۱

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، دشواری، که مسلما مهمترین شاخص برای قدرت هسته بیت کوین است، همچنان به بالاترین حد خود ادامه می دهد.

یکشنبه ۴٫۷ درصد دیگر به این آمار اضافه کرد که نهمین افزایش سختی پیاپی را نیز به خود اختصاص داد.

“نشانه های کف”

به دور از بیت کوین، بازارهای سنتی و نه فقط سرمایه گذاران شروع به بی اعصابی کرده اند.

در کنفرانسی هفته گذشته، راغورام راجان، رئیس سابق بانک مرکزی هند، زنگ خطر را در مورد رشد بیش از حد سهام به صدا درآورد.

او در مورد سبد Nomura-Wolfe محبوب ایالات متحده،به نقل از فایننشال تایمز در میان سایر رسانه ها. گفت: “نشانه های آشکاری از کف وجود دارد.”

در شرایطی که در دوره‌های رشد سریع قیمت بیشتر شبیه بیت‌کوین به نظر می‌رسد، گزینه‌ها حجم جدی را مشاهده می‌کنند – و اهرمی که باید با آن همراه شود.

در همین حال، FT به نقل از Erik Knutzen، مدیر سرمایه گذاری Neuberger Berman، گفت:

“همه چیز دیوانه به نظر می رسد، حباب ها اینجا ، حباب ها آنجا، حباب ها همه جا.”

این به یک کلیشه تبدیل شده است، اما ما واقعاً در آب های ناشناخته، سرزمینی بسیار غیرعادی هستیم.»

در حالی که نوامبر به طور سنتی یک ماه با عملکرد خوب برای بازارهای مالی سنتی و ارزهای دیجیتال است، این لحن به شک و تردیدهای موجود در مورد ماهیت “فقط صعودی” سهام دامن می زند.

برای بیت کوینرها، موضوع حول محور همبستگی کلی بین این دو می چرخد ​​- علیرغم اینکه در ماه های اخیر به خودی خود ظاهر شده است، بیت کوین همچنان می تواند تحت تأثیر تغییرات ناگهانی احساسات در جاهای دیگر قرار گیرد.

یکی از نمونه ها تسلا بود که هفته گذشته به دلیل فروش ۱۰ درصدی سهام مدیرعامل ایلان ماسک، همگام با بیت کوین سقوط کرد.