پروژه های سود ساز بلاکچین

۵ پروژه برتر بلاکچین که باید به آنها توجه داشته باشید

5 پروژه بلاک چین از مزایای تمرکززدایی برای ارزش افزوده واقعی در سراسر NFT ، امور مالی غیر متمرکز ، بازی ها و امور خیریه استفاده می کنند.

۵ پروژه برتر بلاکچین که باید به آنها توجه داشته باشید

در سه ماهه گذشته ، پروژه های بلاکچین رکورد ۴٫۴ میلیارد دلار را جمع آوری کردند و Statista سال ۲۰۲۱ را “سال ارز رمزنگاری شده” می نامد. تمام این سرمایه دیوانه وار بر یک فرض استوار است: اینکه شبکه های غیر متمرکز به طرق مختلف از جمله بی اعتمادی ، شفافیت و امنیت بیشتر سودمند هستند.

بیایید بررسی کنیم که چگونه ۵ پروژه بلاک چین از مزایای تمرکززدایی برای ارزش افزوده واقعی در سراسر NFT ، امور مالی غیر متمرکز ، بازی ها و امور خیریه استفاده می کنند.

۱٫ Polygon – اینترنت بلاکچین

Polygon خود را به عنوان اینترنت بلاک چین اتریوم معرفی می کند. همه در بلاکچین اتریوم را می شناسند – این پلتفرم انتخابی برای ایجاد برنامه های غیر متمرکز است. اما این بدان معنا نیست که کامل است و سرعت معاملات و هزینه اتریوم بسیار مطلوب است.

بلاک چین های سازگار با اتریوم می توانند این مشکلات را کاهش دهند و Polygon آن را بی دردسر می کند. صدها برنامه غیر متمرکز عملیات خود را با Polygon افزایش داده اند ، از جمله پروژه های DeFi مانند Easyfi و پروژه های NFT مانند نئون ناحیه.

در حقیقت ، Polygon ساخت DApp های مقیاس پذیر را بسیار آسان می کند به طوری که یک دانشجوی ۱۳ ساله یک اکوسیستم مدیریت پول رمزنگاری شده ، PolyGaj ، ساخته است که اکنون میلیون ها دلار مدیریت می کند.

Polygon حتی واحدی را برای توسعه بازی های بلاک چین و NFT راه اندازی کرده است که Polygon Studios نام دارد. Polygon با کمک سرمایه گذاران مانند Mark Cuban ، استودیوی Polygon NFT را ساخته است که راه اندازی مدل ها و بازارهای سفارشی NFT را آسان می کند.

مرتبط:ارائه محصولات دیفای در دنیای واقعی توسط بایننس

۲٫ Next Earth – یک دنیای مجازی غیر متمرکز

Next Earth یک دنیای مجازی است که توسط کاربران آن تحت کنترل و اداره می شود. جایی است که می توانید زمین مجازی را از یک نسخه دیجیتالی تک به تک زمین خریداری و معامله کنید ، در حالی که به خیریه های زیست محیطی کمک می کنید.

چشم انداز بلند مدت این است که کاربران بتوانند هر چیزی را از صحنه های کوچک گرفته تا شهرهای وسیع بسازند. میزبانی اجتماعات اجتماعی یا برگزاری جلسات تجاری ؛ یا حتی با دوستان ماجراجویی کنید.

بهترین قسمت؟ همه چیز در Next Earth روی یک بلاک چین وجود دارد بنابراین ایمن ، شفاف و به راحتی توسط همه کاربران قابل تأیید است. این بدان معناست که شما نباید نگران تصاحب یا تغییر مالکیت زمین خود بدون اجازه خود باشید.

مرتبط:پروژه های جدید رمزنگاری در حال افزایش است

۳٫ Aave – وام دهنده DeFi

Aave یک بستر وام دهی غیر متمرکز است که به شما امکان می دهد از سپرده ها و دارایی های استقراض بهره بگیرید.

هدف آنها ارائه جایگزینی برای بانک های سنتی با هزینه های کمتر و کنترل بیشتر بر پول شما است. حجم نقدینگی Aave تا زمان نوشتن بیش از ۲۰ میلیارد دلار ارزش دارد.

قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم Aave نیاز به واسطه در معاملات دارایی ، قراردادهای آتی و حساب های پس انداز را جایگزین می کند.

با توجه به اینکه بار بدهی جهان نزدیک به ۳۰۰ تریلیون دلار است ، پتانسیل موجود در این فضا عملاً بی نهایت است.

مرتبط:پروتکل آوه چیست؟

۴٫ Algorand – اتریوم سریعتر و ارزان تر

Algorand یک پلتفرم Ethereum 2.0 است که از جدیدترین تحقیقات در زمینه اثبات سهام ، پلاسما و خرد کردن استفاده می کند تا تراکنش های سریعتر را با هزینه کمتری نسبت به پلتفرم های موجود مانند اتریوم ارائه دهد.

Algorand در طیف وسیعی از برنامه های مالی از جمله برای NFT ها ، سکه های ثابت ، اوراق بهادار ، زیرساخت های پرداخت ، پروتکل های مالی و موارد دیگر استفاده می شود.

آنها یک پروتکل اجماعی ایجاد کرده اند که امکان استفاده از بلاک چین امن و در عین حال غیر متمرکز در مقیاس های بزرگتر را فراهم می کند – که برای پذیرش گسترده بلاک چین بسیار مهم است و Algorand را به پروژه ای کلیدی برای مراقبت تبدیل می کند.

از زمان نگارش ، Algorand در حال انجام بیش از ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه در برنامه های کاربردی در دنیای واقعی است ، و زمان معامله آن تنها چند ثانیه به پایان می رسد.

۵٫ SolarCoin – برای هر مگاوات ساعت خورشیدی یک توکن

وقتی صحبت از بلاک چین می شود ، یک فیل بزرگ در اتاق وجود دارد: ناکارآمدی انرژی. بلاک چین ها بسیار پر انرژی هستند و بیت کوین بیش از نیم درصد از تولید انرژی جهانی را مصرف می کند که تقریباً برابر با مصرف سالانه انرژی کشورهایی مانند سوئد یا مالزی است.

SolarCoin یک ارز رمزنگاری شده است که به افرادی که صفحات خورشیدی نصب می کنند پاداش می دهد و موانع ورود انرژی خورشیدی را برطرف می کند. آنها امیدوارند با انتشار ارز رمزنگاری شده خود ، افرادی را تشویق کنند که گام های کوچکی در جهت کاهش وابستگی ما به سوخت های فسیلی برداشته و مشوق هایی را برای همه طرف های زنجیره تامین انرژی تجدیدپذیر ارائه دهند: توسعه دهندگان ، سرمایه گذاران ، تولیدکنندگان ، نصب کنندگان و توزیع کنندگان.

آنها با ردیابی میزان برق تولید شده توسط هر پنل خورشیدی ، امیدوارند بتوانند دقیق ترین سیستم حسابداری را در مورد هر پروژه انرژی موجود ایجاد کنند.

در نتیجه ، بلاک چین به سرعت از یک فناوری طاقچه به یک پدیده اصلی تبدیل شده است. این روش در صنایع مختلف کاربرد دارد و در سال ۲۰۲۱ شاهد استفاده از موارد بسیار داغ در NFT ها ، دنیای مجازی و DeFi هستیم.