بزرگترین عقب نشینی ماهانه از ژوئیه

AUM بیت کوین ۹/۵ درصد سقوط کرد

بازار دارایی های تحت مدیریت بیت کوین (AUM) در ماه نوامبر 9.5 درصد کاهش یافت و به 48.7 میلیارد دلار رسید، در حالی که صندوق های رمزنگاری مبتنی بر آلت کوین مانند اتر با افزایش 5.4 درصدی AUM خود به 16.6 میلیارد دلار رسید.

AUM بیت کوین ۹/۵ درصد سقوط کرد

در حالی که موقعیت بیت کوین (BTC) به عنوان یک محافظ قابل دوام در برابر تورم فیات همچنان به جذب سرمایه گذاران ادامه می دهد، داده های جدید نشان دهنده تغییر در احساسات است زیرا اتریوم (ETH) و سایر محصولات ارزهای دیجیتال در برابر سقوط دارایی های بیت کوین تحت مدیریت (AUM) مقاومت می کنند.

بر اساس گزارش CryptoCompare، بازار بیت کوین AUM در ماه نوامبر ۹٫۵ درصد سقوط کرد و به ۴۸٫۷ میلیارد دلار رسید که بزرگترین عقب نشینی ماه به ماه سال از ماه جولای است. از سوی دیگر، صندوق‌های ارز دیجیتال مبتنی بر آلت‌کوین مانند ETH شاهد افزایش ۵٫۴ درصدی AUM خود به ۱۶٫۶ میلیارد دلار بودند.

AUMبیت کوین 9.5 درصد سقوط کرد و بزرگترین عقب نشینی ماهانه از ژوئیه را به ثبت رساند

AUM ماهانه محصولات انبوه. منبع – CryptoCompare

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، کل AUM در تمام محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال ۵٫۵% کاهش یافته و به ۷۰٫۰ میلیارد دلار رسیده است، که همزمان با بازار نزولی در حال انجام است ( یعنی از زمانی که بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ بالای ۶۵۰۰۰ دلار دست یافته است).

در نتیجه سقوط ۹٫۵ درصدی، بازار بیت کوین AUM 70.6 درصد از کل سهم AUM را تشکیل می دهد. با این حال، AUM اتریوم ۵٫۴ درصد افزایش یافت و به ۱۶٫۶ میلیارد دلار رسید در حالی که AUM هایی که سایر دارایی های رمزنگاری شده را نشان می دادند ۲٫۶ میلیارد دلار افزایش یافتند.

AUMبیت کوین 9.5 درصد سقوط کرد و بزرگترین عقب نشینی ماهانه از ژوئیه را به ثبت رساند

AUM بر اساس نوع دارایی. منبع – CryptoCompare

از مجموع محصولات AUM، محصولات Grayscale که  ۷۶٫۸٪ از بازار AUM را تشکیل می دهند. محصولات Trust تحت سلطه Grayscale با ۶٫۸ درصد کاهش به ۵۴٫۵ میلیارد دلار رسید. سایر بازیکنان برجسته عبارتند از XBT Provider (5.0 میلیارد دلار، ۷٫۲٪ از کل) و ۲۱Shares (2.5 میلیارد دلار، ۳٫۶٪ از کل)، که در نمودار زیر نشان داده شده است:

AUMبیت کوین 9.5 درصد سقوط کرد و بزرگترین عقب نشینی ماهانه از ژوئیه را به ثبت رساند

AUM توسط شرکت منبع – CryptoCompare

بر اساس این گزارش، جریان هفتگی به محصولات مبتنی بر بیت کوین در ماه نوامبر به طور متوسط ​​۹۴٫۴ میلیون دلار بوده است. از ۶۷٫۸ میلیون دلار دیگر، محصولات مبتنی بر اتریوم تقریباً ۲۴٫۴ میلیون دلار سهم داشتند، در حالی که محصولات مبتنی بر Cardano و Tron به ترتیب ۱۰٫۷ میلیون دلار و ۱۰٫۵ میلیون دلار بودند.

غول فین‌سروی آمریکایی مورگان استنلی گزارش داد که از طریق خرید سهام Grayscale Bitcoin Trust، قرار گرفتن در معرض بیت کوین را افزایش داده است.