Binance Chain Tokenization Standard

BEP-2 چیست؟

BEP-2 یک مجموعه مشترک از قوانین برای مدیریت رمزها در Binance Chain است و مشخص می کند که چه اطلاعاتی رمز را در Binance Chain ایجاد می کند و چه اعمالی را می توان با یک رمز در Binance Chain انجام داد.

شبکه BEP-2 یک استاندارد فنی برای صدور و اجرای توکن در Binance Chain است. این شبکه مجموعه قوانینی را تعریف می کند که نشانه ها برای عملکرد در این اکوسیستم، باید از آنها پیروی کنند. می توان گفت استاندارد قابل مقایسه برای صدور توکن در بلاکچین اتریوم ، ERC-20 است.

BEP-2 یک نرم افزار نیست، بلکه مجموعه ای از مشخصات فنی است. این قوانین اطمینان می دهد که نشانه های موجود در اکوسیستم Binance Chain می توانند به طور یکپارچه با یکدیگر تعامل داشته باشند.

توکن های BEP-2 این قابلیت را دارند که طیف وسیعی از دارایی های دیجیتال و کالاهای قابل تجارت را نشان دهند. این شبکه تضمین می کند که همه آنها می توانند به راحتی با یکدیگر و اکوسیستم اطراف ترکیب شوند.

شبکه BEP-2 همچنین برخی از اساسی ترین ویژگی های توکن های صادر شده روی Binance Chain را تعریف می کند و درعین حال، نشانه های مختلفی همچنان برای موارد استفاده خاصی که برای آنها ایجاد شده اند، پیاده سازی های مختلفی خواهند داشت. لازم به توضیح است که ایجاد استانداردی از این دست، میزان تلاش مورد نیاز توسعه دهندگان برای صدور رمز را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

در نهایت می توان گفت، BEP-2 یک مجموعه مشترک از قوانین برای مدیریت رمزها در Binance Chain است و مشخص می کند که چه اطلاعاتی رمز را در Binance Chain ایجاد می کند و چه اعمالی را می توان با یک رمز در Binance Chain انجام داد.

هر کد BEP-2 دارای ویژگی های زیر است:

۱-  آدرس منبع: آدرس منبع مالک توکن صادر شده است.

۲-نام توکن: نام توکن نشان دهنده نام طولانی رمز است – به عنوان مثال “MyToken”.

۳-نماد: نماد شناسه توکن است که به تازگی صادر شده است.

۴- کل تأمین: کل عرضه تعداد کل توکن های صادر شده خواهد بود.

۵- Mintable: منظور از Mintable این است که آیا این توکن می تواند در آینده ضرب شود یا خیر ، که باعث افزایش عرضه کل توکن می شود

عملکرد شبکه BEP-2

دارایی بومیBinance Chain ،  BNB است که برای پرداخت هزینه ها استفاده می شود. این بدان معناست که هنگامی که می خواهید نشانه های BEP-2 خود را منتقل کنید، باید مقدار کمی BNB نیز در کیف پول خود داشته باشید. همچنین توکن های شبکه BEP-2 را می توان در Binance DEX معامله کرد، یک صرافی غیرمتمرکز که در بالای Binance Chain در حال اجرا می باشد.

شما می توانید نشانه های BEP-2 را در کیف پول های مختلف ذخیره کنید. اگر دوست دارید از کیف پول موبایل استفاده کنید، Trust Wallet گزینه بسیار خوبی است ، اما بسیاری از کیف پول های نرم افزاری دیگر از شبکه BEP-2  پشتیبانی می کنند. BEP-2 همچنین توسط کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger Nano X ، Ledger Nano S ، Trezor Model T یا Coolwallet S نیز پشتیبانی می شود.

در حالی که شبکه بایننس برای تجارت سریع بهینه شده است ، یک زنجیره خواهر به نام Binance Smart Chain) BSC) دارد که بر روی برقراری ارتباطات هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز بدون تراکم زنجیره اصلی متمرکز شده است. هر دو زنجیره در یک اکوسیستم مکمل یکدیگر هستند ، اما به طور واقعی مستقل هستند. به دلیل این معماری دو زنجیره ای ، تأکید زیادی بر سازگاری میان زنجیره ای شده بود. به همین دلیل ، نشانه های BEP2می توانند به راحتی با معادل۲۰ BEP-خود عوض شوند.

مزایای پروتکل شبکه BEP-2

برای انتقال مقدار در Binance Chain ، توکن ها باید با Binance Chain Evolution Proposal 2 (BEP-2) سازگار باشند. BEP-2 مجموعه ای از قوانین و معیارهای از پیش تعریف شده مدیریت رمز برای اجرای دارایی های زنجیره ای در Binance Chain است.

هر روزه، پروژه ها انتقال توکن یا بخشی از منبع توکن خود را به BEP-2 از شبکه اصلی ، ERC-20 یا NEP-5 (پروتکل رمز اصلی در بلاکچین عمومی NEO) اعلام می کنند. حتی بیت کوین نیز نسخه تابعی از BEP-2 را منتشر کرد که می تواند از سرعت، امنیت و کارایی معاملاتی این بستر جدید بلاکچین بهره مند شود. انواع سکه های ثابت مانند TrueUSD و Stably تجارت خود را وارد این زنجیره کرده اند. اکنون ۱۳۳ دارایی در Binance Chain ذکر شده است.

توصیه می شود هر زمان که وجهی را به هر صرافی یا خدماتی ارسال می کنید ، یک معامله آزمایشی کوچک ارسال کنید تا اطمینان حاصل شود که آنها با خیال راحت به آدرس تعیین شده می رسند. در این خصوص می توانید از کارشناسان صرافر راهنمایی های لازم را دریافت کنید. در صرافی Sarafer شما می توانید در خصوص مبادله ارزهای دیجیتال مشاوره های لازم را دریافت کرده و برای سرمایه گذاری در این صنعت، از طریق صرافر اقدام نمایید.

ویژگی های BEP-2 یت کوین

سفارشات خرید بزرگ در معاملات Binance با گسترش قیمت حدود ۰٫۱٪ حفظ شده است. این روشی را برای هرکسی فراهم می کند تا بتواند دارایی خود را از رمز علامت گذاری شده به سکه بومی تبدیل کند. اگر این سفارش خرید پر شود، در حالی که مقدار مساوی وجوه از آدرس ذخیره به Binance واریز می شود، سفارش جدیدی ثبت می شود.

مجموع سفارش خرید و وجوه موجود در آدرس ذخیره منتشر شده، بیشتر از کل عرضه توکن متصل خواهد بود که از نظر تئوری ۱۰۰٪ پشتوانه را تضمین می کند. بدین ترتیب، شبکه و اعضای جامعه آن از مزایای نقدینگی اضافی، یک جفت معاملاتی دیگر و امنیت و استقلال بیشتر بر دارایی های خود از طریق شبکه BEP-2 بهره مند خواهند شد.

کیف پول BEP2

در اینجا لیستی از برخی کیف پول های سازگار با BEP-2 ارائه شده است. Ledger Nano گزینه مناسبی به عنوان کیف پول سخت افزاری است که همیشه از ایمن ترین راه حل ها می باشد. Trustwallet نیز کیف پول موبایلی است که برای iOS و Android طراحی شده است. همچنین کیف پول رسمی Binance نیز می باشد.

کیف پول Enjin نیز از دیگر کیف پول های موبایلی است که با دستگاه های iOS و Android سازگار بوده و برای آن ها طراحی شده است. همچنین Binance DEX Wallet که به عنوان یک کیف پول بومی وب سایت Binance DEX است و یک رابط امن و مبتنی بر بلاکچین می باشد که به کاربران امکان می دهد کلیدهای شخصی خود را کنترل کنند.