شفاف سازی رئیس جمهور

Chivo کیف پول دولتی السالوادور

کیف پول بیت کوین جدید دولت بدون کارمزد خواهد بود و شهروندان مجبور به استفاده از کیف پول Chivo ، صادر شده توسط دولت نخواهند بود.

آخرین اعلامیه “نایب بوکله” ، رئیس جمهور طرفدار بیت کوین السالوادور ، روشن کرده است که شهروندان مجبور به استفاده از کیف پول بیت کوین “Chivo” صادر شده توسط دولت نخواهند شد.

بوکله ، رئیس جمهور السالوادور ، در تاریخ ۲۹ ژوئن ، در یک توییت اظهار داشت که وی می خواهد اطلاعات غلط مربوط به برنامه کیف پول دولت را در پی تصویب قانون بیت کوین این کشور در ۹ ژوئن که از ۷ سپتامبر لازم الاجرا خواهد شد ، روشن کند.

کیف پول جدید بیت کوین Chivo نام دارد که در السالوادور عامیانه “cool” است و می تواند بیت کوین و دلار آمریکا را در خود جای دهد. Bukele اظهار داشت که این تنها یکی از بسیاری از کیف پول های رمزنگاری است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد و بر قابلیت همکاری آن با سایر برنامه های کیف پول تأکید دارد.

پاک کردن اطلاعات غلطی که آنها سعی دارند در مورد #LeyBitcoin منتشر کنند:

۱٫ کیف پول دولتی تنها یکی از کیف پولهای قابل استفاده است.

۲٫chivowallet @ با کیف پول های دیگر کاملا سازگار خواهد بود.

ادامه دادن…

– نایب بوکله (nayibbukele) 28 ژوئن ۲۰۲۱

وی برای افزایش نگرانی های مربوط به حریم خصوصی ، افزود که اطلاعات شخصی درخواست شده توسط کیف پول قبلاً توسط دولت در اختیار قرار گرفته است و تأکید می کند که هرگونه درخواست اطلاعات شخصی درون برنامه برای اهداف امنیتی است.

بوکله همچنین با اشاره به اینکه بر خلاف صرافی های رمزنگاری سنتی ، برای تبدیل BTC به دلار آمریکا و بالعکس هزینه ای دریافت نخواهد کرد ، و با کیف پول Chivo بابت کارمزد یا حق کمیسیون هزینه ای پرداخت نمی کنید و بر خلاف کارت های اعتباری ، کمسیونی از بازرگانان یا کاربران دریافت نمی شود .

بوکله اظهار داشت که هر پولی که در دلار آمریکا یا BTC در کیف پول Chivo نگهداری یا دریافت شود ، می تواند در هر زمان که دولت به کار خود ادامه دهد ، ۲۰۰ دلار از شعبه های خودپرداز فیزیکی بیت کوین که به نام ” Chivo Points “یا” دستگاه های خودپرداز Chivo ” است دریافت کنید.

مطالب مرتبط: آتنا برنامه آوردن ۱۵۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین به السالوادور را تأیید می کند

رئیس جمهور همچنین با تأکید بر قصد دولت برای تشویق به استفاده از بیت کوین و کیف پول Chivo ، توضیح داد که بروشور ۳۰ دلاری BTC دولت  که در تاریخ ۲۵ ژوئن منتشر شد ، به دلار تبدیل نخواهد شد.

ابتکار جدید کیف پول دیجیتال می تواند سیاست پولی را در کشور آمریکای مرکزی متحول کند. بر اساس گزارش Nasdaq ، تقریباً ۷۰ درصد از مردم السالوادور به حساب های بانکی یا خدمات مالی دسترسی ندارند.

احتمال تصویب قانون بیت کوین توسط رئیس جمهور السالوادور

منع ارز دیجیتال توسط دولت مکزیک